[ dosadan @ 29.03.2004. 15:17 ] @
Da li neko zna kako da ugasim scandisk za windows 2000? Cesto se desava da kad resetujem komp. on krene da radi scandisk iako sam ga ja resetovao normalno na shutdown. Unapred hvala
[ kUdtiHaEX @ 30.03.2004. 09:56 ] @
Mislim da ne treba iskljucivati scandisk, jer je vrlo koristan..meni je spasao zivot nekoliko puta :)
[ dosadan @ 31.03.2004. 02:30 ] @
Palicu ga rucno jednom u 7 dana jednom u 10 dana Ako znas resenje pomozi


Pozdrav
[ kUdtiHaEX @ 31.03.2004. 19:05 ] @
Pa pazi, nije tu scandisk bez razloga, pogotovo posle nasilnog gasenja sistema. Usled toga moze doci do poremecaja u FS-u sto scandisk mora da proveri. Tome i sluzi, za prevenciju, tako da je glupo iskljuciti ga....
[ dosadan @ 31.03.2004. 20:37 ] @
Niko osim mene ne moze da ugasi i resetuje komp. a ja ako mi treba upalicu ga rucno i kad ga gasim gasim na shut down. Jel znas kako se gasi scandisk?
[ kUdtiHaEX @ 01.04.2004. 09:23 ] @
Start>Run> MSCONFIG>OK>Advanced>Disable Scandisk after Bad Shutdown.

Inace, tvoja konstatacija da samo ti mozes resetovati masinu nije tacna. Ako si podesio da prilikom failure-a dodje do automarskog resetovanja onda ti nisi direktan uzrok resetovanja zar ne? A samo u takvim slucajevima se pali scandisk. U svakom slucaju resenje je gore.

Za Windows 9x/me ide:
1. Change the attributes for MSDOS.SYS so it is not 'Read Only', MSDOS.SYS is found in the root directory of your C:\ drive. Open the file using Notepad or another text editor (not Microsoft Word or any word processor).

2. Change the value of 'AutoScan=' to:

AutoScan=0 : Scandisk is Disabled
AutoScan=1 : Scandisk Prompts First
AutoScan=2 : Scandisk Runs Automatically