[ vlade1976 @ 16.04.2015. 18:57 ] @
Zdravo svima.Čitao sam teme koje su postavljene na ovom jako korisnom sajtu i stvarno sam prijatno iznenadjen.Ja pokusavam da odem sa porodicom da živim i radim u Australiji u,tamo konkretno u Sidneju mi žive tetka i brat od tetke još od 1978.Brat je voljan da mi pomogne u bilo kom smislu.Polagao sam IELTS u Beogradu u Decembru 2014 godine i položio sam Listening 6,Reading 5.5,Speaking 5,Writing 5 Prosečna ocena je 5.5 i znači da je dovoljna samo za dobijanje radne vize što znam da je previše teško jer treba naći sponzora,poslodavca koji bi bio voljan da me sponzoriše za ovu vizu.Inače imam 38 godina i bavim se traženim poslom u Australiji,radim u polju zemnog gasa i imam 12 godina radnog iskustva u jakoj kompaniji.našao sam zanimanje za koje bi ja konkurisao na SOL listi i to je Gasfitter.Imam 38 godina i razne sertifikate u vezi zemnog gasa,atest zavarivača i još toga.pričajući sa bratom rešio sam da ponovo probam da polažem IELTS za veću ocenu,jer meni treba ocena 7 iz sva četiri dela jer ako dobijem ocenu 6 koja je minimum za skill independent vizu imaću 50 bodova što nije dovoljno.Pre 3 meseca sam dobio odgovor od Autralijske vlade da mogu da podnesem zahtev za 190 vizu pošto sam 2014 u Maju mesecu poslao moj EOI na njihov sajt za immigraciju.Nisam znao šta da radim jer znam da nemam dovoljnu ocenu iz IELTS ispita ali sam ipak posalo odgovor i napisao da se zahvaljujem na pozivu ali bi ih zamolio da mi prolongiraju dok ne položim IELTS sa većom ocenom.Odgovor je bio u smislu da oni ne daju odgovore na takva pitanja.Ne znam šta da radim ja se trenutno spremam da polažem ponovo i nadam se ako položim sa odgovarajućom ocenom da neće biti kasno da onda apliciram.Ako neko ima neki savet molim vas pišite na ovde na forumu