[ erngab @ 26.04.2015. 23:56 ] @
Adobe acrobat pro XI
Pdf dokument (radi se o knjizi) je na cirilici.
Potrebno je da kopiram samo pojedine delove teksta .
Kopi - paste daje crtice, tackice latinicu. (Z1+1aV\Y a,\™d +d™d S4,\`S)

Probao sam da ubacim nesto u tekst dobio sam upozorenje da originalni font nije dostupan i da se ne moze koristiti za editovanje. Akrobat ce koristiti Minion Pro kao zamenu.

Ubacio sem jedan kratak tekst, koji sam kasnije bez problema mogao kopirati u word (cirilica), tekst je bio ok.

Da li to znaci posto nemam na sistemu font u kojem je pisan pdf dokument da ga ne mogu kopirati.

Konverzija kompletne strane iz pdf knjige u word takodje daje crtice, tackice, latinicu.

Pozdrav!
[ erngab @ 27.04.2015. 02:55 ] @
Instalisao sam sve moguce Bookman ITC fontove koje sam nasao u podzemlju.

Bookman ITC instalisani fontovi 1
Bookman ITC instalisani fontovi 2

I dalje kada zelim da editujem tekst javlja da font
Wt P Cy Bookman ITC Light 9gn Ayl M
je nedostupan ili se ne moze koristiti za editovanje.

Kakav je ovo font?
[ jolemisa @ 27.04.2015. 13:57 ] @
Pogledaj ovde mozda ti odgovara:http://radniodnos.com/2014/01/...-pdf-dokumenata-u-word-format/
[ Miroslav Jeftić @ 27.04.2015. 15:43 ] @
Okači pdf negde pa ćemo konvertovati ako nema hiljadu strana.
[ erngab @ 27.04.2015. 16:35 ] @
Baš je u tome problem radi se o Svetom pismu.
Meni treba samo kopiranje određenih citata. Danas dok čitam Bibliju svidi mi se jedan citat, kopiram, sutradan neki drugi...

Probao sam jednu stranicu da konvertujem sa http://radniodnos.com/2014/01/...-pdf-dokumenata-u-word-format/ nije uspelo.

Evo primera jedne stranice Pages from bi12_SB.pdf
[ jolemisa @ 27.04.2015. 18:46 ] @
Probaj ABBYY FineReader 12.Nisam siguran da mozes da odvojis pre konvertovanja,ali kad konvertujes u Word,onda mozes da osuzimas i dopisujes sta ti treba.
[ valjan @ 27.04.2015. 19:32 ] @
Word iz Office 2013 paketa može da edituje PDF-ove, MS ekipa iz Srbije je radila upravo na tom modulu, tako da je moj savet da koristite "domaće" ;-)
[ Miroslav Jeftić @ 27.04.2015. 20:55 ] @
Ovo je rezultat iz Abbyy-ja, nije sjajno, ali može se upotrebiti. Mada ja bih ti preporučio da nađeš neki bolji format teksta, ovaj nije baš pogodan za konverziju.
[ erngab @ 28.04.2015. 09:25 ] @
Hvala na vasem trudu.
Ja sam prosto hteo samo kopirati jedan deo teksta (citat) i ubaciti ga u OneNote u moje beleske.
Ovo mi je komplikovano. Treba da konvertujem stranicu u Abbyy-ju pretvorim ga u word, kopiram iz worda i ubacim u OneNote. Lakse mi je da otkucam taj citat u OneNote (mada mi se copy vise svidja).
Izgleda da moj bi12_SB.pdf - copy - OneNote ne ide.

PS.
Mada ja mislim da je problem sto nemam taj font kojim je pisana Biblija. Napisao sam vec ranije - kada sam izdvojio jednu stranicu, editovao tekst i ubacio u njega tekst na cirilici, taj tekst sam lepo mogao kopirati u word bez potrebe konvertovanja (ostali deo teksta je i dalje bio crtice, tackice latinica)

[Ovu poruku je menjao erngab dana 28.04.2015. u 10:40 GMT+1]
[ erngab @ 28.04.2015. 11:20 ] @
Editovani tekst
Pages from bi12_SB (promenjen.tekst)

Kopija izgleda ovako

Z1+1aV\Y a,\™dDr* 65 *™* U1 \—
a˜,\`S\ ----(OVO JE EDITOVANI
DOKUMENT I OVO JE UBAČENI
TEKST)---- ,1WSV1 Y\`aV1 3S,
\˜S[1+ S a,1 3S,1 ™dj1 j˜

PS
Ovde u komentaru elitesecuriti je pretvorio cirilicu u latinicu, pa se zato u kopiji vidi latinica.
[ Hackman @ 28.04.2015. 23:49 ] @
Instaliraj program za skeniranje ABBYYFineReader 12 Garant da ćeš sa
njim uspeti da konvertuješ. Samo podesi prepoznavanje na ćirlicu i latinicu
da ti oba pisma budu čekirana.
[ Hackman @ 28.04.2015. 23:53 ] @
To sam mu i ja upravo predložio, tu je fajnrider nenadmašan.
[ erngab @ 29.04.2015. 09:44 ] @
Hvala vam na pomoci i predlozima!
[ erngab @ 08.05.2015. 21:25 ] @
Sada sam nasao nesto u prilog problema - nepostojeceg fonta.

https://acrobatusers.com/tutor...xt-using-acrobats-content-pane

Citat:
Here are a few tips:

The font used in the PDF file must be installed on your system. You cannot edit fonts for which you do not have a license.

Dakle ne mogu editovati, kopirati tekst ako nemam font u kojem je pisan dokument.