[ brane88so @ 28.04.2015. 23:05 ] @
Pozdrav svima!

Naleteo sam na "mali" zastoj prilikom zavrsne faze izrade sajta za prijatelja, i odlucio sam da se posavetujem sa vama na forumu, ukoliko bi neko mogao da odvoji malo vremena samo da mi pomogne u razjasnjavanju trenutne nedoumice. Konkretno:

Odradio sam Html/Css i u njega uklopio PHP kod koji sam nasao na net-u ( sa malim izmenama ), postavio sam sve na server i prilikom klika na "Submit", dobijam poruku: "The page you are looking for cannot be displayed because an invalid method (HTTP verb) is being used." Istrazivao sam i koliko sam shvatio problem je u IIS/PHP postavkama na serveru koji je inace kod Telekoma-a (Windows Server 2012 Microsoft-IIS/8.0), tj. da IIS server nije najsrecnija kombinacija sa PHP varijantom (zbog potrebe mogucih dodatnih odobravanja POST metode, podesavanja, uskladjivanja itd.), i da je mnogo bolje bilo opredeliti se za Linux opciju servera, ako se ima namera koristiti Php.

E sad, posto sam tu gde jesam, mene stvarno zanima da li se tu nesto moze odraditi u samom Php kodu, ili je definitvno sve vezano za server, tj. da se forma na kraju mora raditi u ASP.NET (C#) varijanti? Izinjavam se ako je pitanje previse pocetnicko (tek ulazim u web development vode,), ali nikako da na Google-u nadjem konkretan odgovor, inace ne bih davio ovde.

Postavicu kod da bude mozda malo jasnije, ali ne zelim da ispadne da trazim da neko pise za mene drugi kod, vise volim da kroz istrazivanje sam napisem i nesto naucim, samo ako moze savet za pitanje gore.

Hvala puno!


HTML
Code (html):

<form method="post" action="contactus.php">

<div>
<p>NAME</p>
<span><input name="name" type="text" class="textbox" maxlength="50"></span>
</div>

<div>
<p>E-MAIL</p>
<span><input name="email" type="text" class="textbox" maxlength="50"></span>
</div>

<div>
<p>PHONE</p>
<span><input name="phone" type="text" class="textbox" maxlength="15"></span>
</div>

<div>
<p>MESSAGE</p>
<span><textarea name="message"> </textarea></span>
</div>

<div>    
<input type="submit" name="submit" value="submit">
</div>

</form>

 


PHP


Code (php):

<?php

if($_POST['submit']) {
$name = $_POST['name'];
$email = $_POST['email'];
$phone = $_POST['phone'];
$message = $_POST['message'];
if((!$name) || (!$email) || (!$phone) || (!$message)) {
$output= "Please fill in all the fields!";
}else {
$formcontent="From: $name \n Message: $message";
$recipient = "[email protected]";
$mailheader = "From: $email \r\n";
if(mail($recipient, $phone, $formcontent, $mailheader)) {
$output= "Thank you, your message has been recieved!";
}else {
$output = "Sorry, there was an error sending your message!";
}
}
}else {
$output = "";
}
echo "Thank You!" . " -" . "<a href='contact.html' style='text-decoration:none;color:#ff0099;'> Return Home</a>";
?>

 


[Dakipro: dodati CODE tagovi]

[Ovu poruku je menjao dakipro dana 29.05.2015. u 09:35 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 29.04.2015. 07:51 ] @
Da li ti uopste imas php na tom serveru?
[ brane88so @ 29.04.2015. 08:55 ] @
Hvala na brzom odgovoru!

Pokusao sam proveru putem komande:

<?php

phpinfo();

?>

Snimio sam kao php fajl i ubacio u root folder na serveru, izbaci mi "The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.", kada pokusam da ga otvorim u browseru.

Pretpostavljam da ga verovatno nema na njemu.