[ Arnie @ 02.05.2015. 15:16 ] @
Pozdrav svima i izvinjavam se ako već postoji slična tema. Treća sam godina elektrotehničke škole, smer je multimedija. Tokom boravka u ovoj školi sam promenio mišljenje i odlučio da upišem pravni fakultet jer mi društvene nauke mnogo bolje idu od prirodnih, a oduvek me je zanimalo pravo samo me niko nije usmeravao ka tome (mislio sam da ću se baviti programiranjem, ali mi se vremenom to sve smučilo i krenuo sam u sasvim drugom pravcu). Žao mi je što nisam upisao gimnaziju, ali eto... Mene zanima sledeće:

1. Kakvu perspektivu u Srbiji danas imaju diplomirani pravnici?
2. Šta je sve potrebno za otvaranje advokatske kancelarije i bavljenje advokaturom privatno?

Znam da je to jedan od najtežih fakulteta, ali mi učenje ne bi predstavljalo problem jer u ovoj školi trenutno moram da učim i predmete koje ne volim (matematika , fizika), a predmeti koje volim (srpski, istorija) nisu prioritetni ovde. Bilo bi mi posebno drago da čujem i iskustva ljudi koji su studirali na ovom fakultetu, ali i iskustva diplmoiranih pravnika i advokata tokom studiranja - šta vam je bilo najteže i sl.

Hvala unapred!

EDIT: Izvinjavam se, tek sam sada video da postoji i podforum obrazovne institucije pa ako mogu moderatori da samo prebace temu...


[Ovu poruku je menjao Arnie dana 02.05.2015. u 16:47 GMT+1]