[ dragancesu @ 04.05.2015. 09:42 ] @
Radim neku aplikaciju za evidenciju vozila pa mi treba kontrolistai jedinstvenu vrednost i mislim da je najjednostavnije sa UNIQUE indexom, ali su tu naša slova pa javlja da je dupla vrednost,
konkretno registacija je SU-060-OS i SU-060-OŠ i kada se postavi unique index na to polje javlja gresku, probao collation utf8_unicode_ci i utf8_general_ci

Da bi sve bilo "lepše" kad se napravim test tabelu i ubacim te vrednosti radi ok

Imam osecaj da treba napraviti neku konverziju ali ne znam koju
[ Orome @ 04.05.2015. 12:09 ] @
Ja koristim cp1250 i cp1250_general_ci i razlikuje naša slova. Ne znam da li će ti rešiti problem ali ja tako radim.
[ bogdan.kecman @ 04.05.2015. 13:01 ] @
stavi slovenacku kolaciju mislim da ona razlikuje akcentovana slova,
noviji mysql ima i hrvatsku i ona razlikuje
srpske kolacoje na zalost nema jer nase institucije nisu u stanju da
obezbede odgovore na jednostavna pitanja a ne mose da se pravi
"standard" meni na rec :(
mozes da napravis i svoju kolaciju ili uzmes utf_bin tu su svi karakteri
sigurno razliciti
[ tarla @ 05.05.2015. 01:29 ] @
Razmisli da kao index koristiš VIN odnosno broj šasije. Tablice se mijenjaju prije ili kasnije...
[ bogdan.kecman @ 05.05.2015. 02:04 ] @
zavisi za sta je app, nemas uvek broj sasije .. a "genija" koji je nase tablice ovako osmislio bi voleo da vidim nasamo na 30 minuta u mracnoj ulici :(

elem sa brojem sasije moze teoretski da bude isti problem ako se cirilicna slova poklapaju i postoje dve sasije koje se razlikuju samo za jedno slovo ... za nesto tipa registraciju utf8_bin kolacija je def najbolje resenje