[ Jing Jang @ 07.05.2015. 11:58 ] @
Konacno sam uspio da instaliram Sabayon na laptopu. Ranije mi se desavalo da krene proces instaliranja i da se odjednom prekine proces. Najvjerovatnije je bio problem zbog graficke karte. Vidim da su u Sabayonu 15.05 ubacili najnovije drajvere za AMD/ATI graficku kartu. Uspio sam instalirati skype i unetbootin, ne mogu da instaliram virtualbox i libreoffice. Kako da resim pomenuti problem?
[ Panta_ @ 07.05.2015. 13:28 ] @
Evo uputstvo za VirtualBox https://wiki.sabayon.org/index.php?title=HOWTO:_Using_Virtualbox. A Libreoffice, ako ga ima u riznicama, instaliras tom istom equo alatkom kao i VB, equo install libreoffice. Koju gresku ti prikaze kada pokusas instalaciju. Daj malo vise informacija, ovako tesko da moze bilo ko da pomogne.
[ Jing Jang @ 07.05.2015. 15:29 ] @
Probah dva-tri puta da instaliram, ali ne ide. Ikod Calculate sam morao dva-tri puta da instaliram da bi se tek onda pojavila icona VB u System-u.
[ Panta_ @ 07.05.2015. 17:59 ] @
Da li si probao da startujes VB iz terminala? Vidi da li je instaliran sa whereis virtualbox.
[ Jing Jang @ 07.05.2015. 20:13 ] @
Pokusao sam da pokrenem preko terminala, nema efekta. Slicno sam pokusavao i kod Calculate i jedva sam uspio da instaliram.