[ Fabolous @ 12.05.2015. 09:00 ] @
U fiirmu imam Win Server 2008 R2 i na njemu dignuti AD, DHCP, DNS , Print Shere.. i jedno 50 ak racunara vecinom WIN 7 i mali broj XP.
Desi mi se povremeno da racunar izgubi vezu sa DC, da kada se loguje sa svojim user i pass dobije praznu radnu povrsinu, a kada udjem na C:\Users\Goran vidim te njegove podatke.
Zna li neko sta se desava?
[ citizenx @ 12.05.2015. 09:12 ] @
Prvo sto mi pada na pamet su roaming profiles.
[ valjan @ 12.05.2015. 09:59 ] @
Najčešći problem je u veličini korisničkih profila, jer korisnici sve živo trpaju na Desktop, čuvaju sve mailove iz praistorije itd, pa kad profil pređe određenu veličinu u GB a mrežna infrastruktura je takva da dođe do zagušenja, profil se učita samo delimično i manifestuje se tako. Najlakše ćeš proveriti tako što na računaru gde se javio takav problem, odeš u Control Panel > System > Advanced System Settings, pa u odeljku User Profiles klikneš na Settings dugme, i pogledaš veličinu profila, pa ako su nagurali 10 i više GB a mreža je 100Mbit vreme je da edukuješ koirsnike kako da održavaju "higijenu" na svom disku, kako da arhiviraju mailove na lokalnom HDD, ili eventualno umesto roaming profila uvedeš im lokalni stacionarni profil na određenoj mašini...

[Ovu poruku je menjao valjan dana 12.05.2015. u 11:32 GMT+1]
[ Fabolous @ 12.05.2015. 13:57 ] @
Proverim ovo danas, desava se i to da kada prikaze praznu povrsinu on izgubi kontakt sa svim programima, kada dvoklik na neki proram on ga ponovo instalira.
Hvala na savetu