[ gracaning1 @ 12.05.2015. 18:46 ] @
Nabavio sam laptop Acer Aspire E5-771G-37RX sa instaliranim Linux Linpus.
Odmah sam instalirao Windows 8.1 bez nekih vecih problema.
Problem je web kamera, slika je losa sa smetnjama, kao nekad pre 20 godina
sa TV sa losom antenom (ko neki mravci, boze me prosti).
Pregledom Device Manager-a, vidim da je instaliran neki Microsoft driver iz 2006 god.
Prilozeni Resource DVD je neupotrebljiv, jer je ocigledno pripremljen sa Linux.
Na site-u www.acer.com za laptop E5-771G postoje brojni driver-i, ali ne i
za web kamere.

Potraga za internet me je sludela, razni free driver-I, mediafire. getinto pc,....,
sa uvaljivanjem raznog nezeljenog software-a.

Verujem da nisam prvi koji ima proble sa driver-om za Acer Crystal Eye HD webcam.
Bio bih zahvalan na sugestiju odakle skinuti drive, i ako ima neka kvaka.
[ R1A1 @ 12.05.2015. 19:07 ] @
Da li si probao sa nekim programom za isčitavanje hardvera da ustanoviš ko je proizvođač kamere pa da onda na sajtu proizvođača potražiš drajver?
[ zexxxx91 @ 12.05.2015. 22:32 ] @
Mislim da je problem na laptopu flet kabel od kamere.
Neverujem da su drajveri jer win 8.1 instalira sam sve sta moze naci kao i win 7, tako da je sam od sebe nasao drajver.
Instalirao sam sisteme ne gomilu laptopova sa kamerom ali nisam imao tih problema da ima neke smetnje.
Moguce je da se flet kabel ostetio od silnog zatvaranja i otvaranja ili se malo izvukao, ako je laptop novi onda ga idi nosi gde si kupio neka ga pregledaju.
[ gracaning1 @ 13.05.2015. 09:41 ] @
Mislim da cu odneti laptop u servis da provere kameru.
Moguce je da je pomeren neki kabl, jer sam zahtevao dogradnju
4GB ram memorije.
[ R1A1 @ 13.05.2015. 09:58 ] @
Citat:
gracaning1: Mislim da cu odneti laptop u servis da provere kameru.
Moguce je da je pomeren neki kabl, jer sam zahtevao dogradnju
4GB ram memorije.

Ram je na matičnoj a kamera na ploči displeja i ne bi trebalo da imaju vezu sem ako je poklopac urađen tako da se mora rasturiti celo kućište pa je prilikom otvaranja slučajno zakačen flet koji dolazi sa ploče displeja gde je i kamera.
Mnogi lap topovi imaju poseban poklopac za pristup hard disku i ram memoriji, znači, nije potrebno rasklapati celo kućište.

[ Binary Mind @ 14.05.2015. 19:33 ] @
LINK

Proveri koja je int. kamera u pitanju na osnovu priloženog linka pa pokušaj negde da nađeš adekvatan drajver za nju, mada mislim da se kod tog Acera koristi upravo Windows generički drajver. Možda će rezultati biti bolji kad se instalira neki softver za kamere poput Cyberlink Youcam-a ili slično. I Acer bi trebalo da ima neki svoj softver za integrisane webcam-ove...
[ gracaning1 @ 16.05.2015. 17:45 ] @
Pokusao sam da nadjem proizvodjaca ali sam jos vise zbunjen.
Preko Device managera mi ukazuje daje Microsoft proizvodjac.
Preko programa Speccy ukazuje mi na vendor-a:

Chicony electronics Co ltd !!!

Sa neki drugim programima, kao sa Hardware Identify, opet na
Microsoft.
Cak sam pokusao da instaliram Chicony driver-a, ali bez uspeha.

Trenutno sam na hladjenju do daljnjega !!!

[ gilopile @ 16.05.2015. 17:57 ] @
Iscitaj nam HWids za tu kameru u device manager-u/ advanced HWids, pa kopiraj te brojke ovde i videcemo ko je proizvodjac te kamere i iskopati driver.
To da se nesto otkacilo, nema sanse...
[ Čiko Gonzales @ 16.05.2015. 18:49 ] @
U device manageru, kada u padajućem meniju otvoriš uređaje za slike, desnim klikom na kameru, potom svojstva pa detalji i onda u opisu uređaja odaberi ID hardvera i taj ID prekopiraj u pretraživač i trebalo bi da nađeš drajvere.
[ gracaning1 @ 17.05.2015. 17:58 ] @
Evo Hadware ID za webcam:

USB\VID_04F2&PID_B469&REV_2857&MI_00
USB\VID_04F2&PID_B469&MI_00