[ WuTang23 @ 15.05.2015. 12:13 ] @
Duze vreme vec razmisljam o kursu za Web dizajn. Posto nisam imao dodirnih tacaka sa dizajnom, voleo bih da krenem na na neki kurs. Zavrsio sam par kratkih lekcija HTML/CSS na Code Academy-ji, trenutno citam knjigu o Veb dizajnu od Jennifer Robbins i mislim da imam neko osnovno predznanje za nastavak ucenja.
Prvo na sta sam naisao na internetu je Krojaceva skola, cena je prevelika, pa me zanima da li se isplati? Dosta jeftiniji su kursevi na CET-u i u Level3 skoli.
Trazio sam iskustva ljudi po internetu, ali su to uglavno bas stare teme.
Posto ce mi trebati dosta vremena da sve to sam naucim, odlucio sam se na ovaj korak, pa ako ima nekog ko je zavrsio neki od pomenutih kurseva, voleo bih da podeli iskustva stecena na kursu.
[ cozi @ 20.05.2015. 09:19 ] @
Po mom misljenju, ni na jednom kursu ne mozes nauciti vebdizajn, a i svi koje poznajem i koji se time bave su samouki. Mnogo ti je bolje da pronadjes nekoga u okruzenju (prijatelji, poznanici, komsije) ko se bavi vebdizajnom i da ti on bude neka vrsta mentora, da te uputi sta da ucis, gde da pronalazis literaturu i sl.

Vebdizajn se sastoji iz jednog kreativnog (umetnickog - photoshop/ilustrator) dela, i jednog tehnickog (koderskog - html/css/php/javascript..) dela. I jedan i drugi se razvijaju vremenom (vezbom, ucenjem...) i sto se vise time bavis bices bolji.