[ ADNAN_IM @ 18.05.2015. 16:54 ] @
Pozdrav,

Kako sam naveo u naslovu,aparat je nepoznat,bar meni. Ima natpisnu plocicu,ali se od trajanja sve izbrisalo. Htio sam pitati,da li se na ovaj aparat moze prikljuciti grebenasta sklopka,ova sto se nalazi u prilogu,ili je ovo samo monofazno/trofazni aparat.

Lijep pozdrav za sve forumase
[ Java Beograd @ 19.05.2015. 07:44 ] @
To je definitivno neka samogradnja. Što ne mora da znači da je loše. Ako je dobro urađeno, može to da radi i da traje oho-ho.

Ali, pošto je samogradnja, nema ti tu odgovora preko foruma. Odnesi to nekom električaru, pa neka pogleda šta se može.
[ ADNAN_IM @ 19.05.2015. 09:12 ] @
Moguce da je samogradnja, hvala na savjetu. Evo sad sam ga rasklopio i malo detaljnije proucio,pa ako neko ima iskustva nek pomogne. Mislim da na ove dvije sto dolaze iz ''srca'' namotaja ide napajanje,a ova tri izvoda sa strane se spajaju u zavisnosti od jacine. Ako grijesim neka me neko ispravi.pozz
[ ADNAN_IM @ 19.05.2015. 09:36 ] @
Evo seme mog razmisljanja kako bi trebalo spojit. Naravno volio bih kad bi neko to i potvrdio.hvaala
[ vladd @ 22.05.2015. 07:32 ] @
Na sta spojiti?
Na jednu ili tri faze.

Proveri gde su isle zice sa primara, mozda postoji neki trag koji bi razresio namenu. Mozda je u pitanju regulacija, a mozda i povezivanje na razne instalacije.
[ ADNAN_IM @ 22.05.2015. 18:10 ] @
Kao prvo,hvala na odgovoru. Kod ovog aparata primar je izveden od jednog namota sa 3 izvoda (sto se vidi i na slikama) i plus pocetak i kraj namota. Posto aparat treba da radi od najmanje do najvise amperaze,na stepenu 1 na sklopki je ukljucen cijeli namotaj (najmanja amperaza),zatim sam smanjivao namotaj (odokativnom metodom) . Tako da sam na kraju imao najmanji broj namotaja za najvecu amperazu. Pozdrav
[ popeye1 @ 16.06.2016. 20:51 ] @
Ovaj aparat je samogradnja i ovo mu je regulacija amperaze 140 120 80 60. Aparat je vrh super stvar lp.Imam isti ovakav.
[ Lavlja_Jazbina @ 17.06.2016. 07:57 ] @
Mozes li slikati svoj aparat,da uporedimo?!!