[ Aleksandar - @ 01.06.2015. 20:53 ] @
Šta je to "Loca lService" ?

LocalService Account ili već kako se pravilno zove .

Guglao sam i nisam ništa našao o tome ?

Hvala.
[ Ivan Dimkovic @ 01.06.2015. 20:57 ] @
LocalService je nalog u Windows-u koji se koristi za trcanje servisa (to su mali sistemski programi koji trce u pozadini i rade nesto korsino za sistem).

LocalService nalog je uveden u Windows XP-u / Serveru 2003 u cilju poboljsanja sigurnosti. Pre XP-a (recimo u Win 2000 ili NT4) su servisi trcali pod System nalogom koji ima daleko vece privilegije (recimo moze da pristupi svim fajlovima). LocalService nalog ima minimalne privilegije neophodne za trcanje servisa.
[ Aleksandar - @ 01.06.2015. 21:00 ] @
Kako se njemi pristupa, kako se podešava lozinka, mislim da on ima svoju lozinku isto kao i User Account, gde se menja ?
[ Ivan Dimkovic @ 01.06.2015. 21:06 ] @
LocalService je specijalni nalog koji nema lozinku, cak i ako je setujes bila bi ignorisana.
[ Aleksandar - @ 01.06.2015. 21:18 ] @
Kada se ukuca u Run services.msc i tamo dobijemo sve servise, i kada hoćemo neki da startujemo, kada kliknemo Start ono servis neće da se pokrene, prijavljuje grešku kao na slici .


I ovde https://support.microsoft.com/en-us/kb/2478117 , a i na drugim sajtovima mnogim piše koliko sam ja shvatio, da treba da se na problematičan servis klikne desnim klikom, pa na svojstva, pa odaberemo karticu Log on, i tu imamo kao na slici čekirano uglavnom ono 1., a kao treba ono drugo da se označi i kao username treba da se napiše onon Local service, a da se lozinka obriše i klikne primeni, a kod mene čim obrišem i kliknem primeni, lozinka se opet vrati, i dalje prijavljuje grešku .

Ja pokušavam da startujem u mom slučaju Remote desktop service .



Tamo kao piše da je on kriv za tu grešku.
[ Ivan Dimkovic @ 01.06.2015. 21:22 ] @
Kao sto rekoh, lozinka je nebitna zato sto se u slucaju ovog naloga ignorise - mozes da stavis sta 'oces :)

Remote Desktop servis mora da trci pod Network Service nalogom, zato sto mu treba mrezni pristup.
[ Aleksandar - @ 01.06.2015. 21:25 ] @
Može iz dosta razloga, ali ovde piše kod greške i piše kao neki razlog u grešci, valjda ko bolje poznaje ovo razume šta bih to moglo da bude ?

Ovo se prvi put dešava, dosada je uvek radio taj servis.

A pod Network Service nalogom prijavljuje ovo



A na svim sajtovima i piše da treba ipak Local Service kada se ukuca u google onaj gornji kod greške 1079 .
[ Ivan Dimkovic @ 01.06.2015. 23:21 ] @
Remote Desktop servis fabricki dolazi sa Network Service nalogom, tako da svako ko trazi da se ovom servisu promeni user sa Network Service na Local Service bi prvo trebalo da objasni zasto to rade?

Da ne pricamo o tome da nema nikakve logike - Remote Desktop servis je vezan za mreznu komunikaciju, a LocalServise nema pravo pristupa mreznoj infrastrukturi. Bilo bi totalno cudno da je to resenje za bilo sta.

Grescka 193: 0xC1 znaci da servis nije mogao da se pokrene, a detalji zasto su sigurno upisani u Windows Event Log, vidi tamo sta pise i prenesi ovde (Event Viewer startuj, pa onda vidi Windows / System log, trazi ime tvog servisa kao "source").
[ Aleksandar - @ 02.06.2015. 20:19 ] @
__________________________________________

[Ovu poruku je menjao Aleksandar - dana 03.06.2015. u 12:54 GMT+1]
[ Aleksandar - @ 10.06.2015. 21:04 ] @
????????????????????????????????

[Ovu poruku je menjao Aleksandar - dana 11.06.2015. u 19:52 GMT+1]