[ kicha @ 03.06.2015. 23:23 ] @
Da li je sigurno orociti novac u Sberbank, obzirom na nestabilnost u ruskom regionu? Znam da je ovo stara i velika banka, ali me zanimaju vasa misljenja.


Hvala
[ pctel @ 04.06.2015. 21:09 ] @
Kakve veze ima ruski region sa parama koje jedan subjekt u Srbiji daje drugom subjektu registrovanom u Srbiji? Cenis da banka registrovana u Srbiji tvoje pare pozajmljuje firmama i fizickim licima u Rusiji? Tesko izvodljivo. Pitanje broj dva je - da li se radi o iznosu vecem ili manjem od 50.000 evra? Posto drzava garantuje do 50.000 evra, iskustvo je pokazalo da nije mnogo pametno nositi vise od toga u banku, vec ako se ima naprimer milion evra, podeliti to na 20 banaka.
[ anon142305 @ 04.06.2015. 21:13 ] @
Citat:
pctel:
Posto drzava garantuje do 50.000 evra, iskustvo je pokazalo da nije mnogo pametno nositi vise od toga u banku, vec ako se ima naprimer milion evra, podeliti to na 20 banaka.

Zar kod nas nije pravilo da se to garantovanje gleda po coveku, a ne po racunu?
[ kalimero 011 @ 04.06.2015. 21:29 ] @
^
Nije. (Odnosno - po čoveku je u okviru jedne banke, ali možeš da podeliš 1M evra na 20 banaka ;)
Citat:
kicha: Da li je sigurno orociti novac u Sberbank,...

@pctel ti je napisao najbitnije, mene zanima zašto oročavanje i zašto Sberbank?
[ kicha @ 06.06.2015. 16:54 ] @
Da imam milion evra, mislite li da bih postavljao ovakva pitanja??? :D

Iznos je mnogo manji od 50K, nesigurno mi je da novac drzim u stanu a Sber nudi neku OK kamatu (iako su one visestruko manje od onih od pre nekoliko godina). Sber je velika i stara banka, to mi je drugi razlog.

Hvala
[ noreniou @ 06.06.2015. 18:46 ] @
onda pravac banka i orocenje -prednost orocenja je ta sigurnost da ce na kraju da se ima malo vise nego na pocetku, za razliku od recimo ulaganja u akcije na berzi gde za relativno kratak period moze da se zaradi/izgubi veliki % ulaganja
kamate orocenja su definitivno male (profit ce biti neka crkavica) al bolje i to nego da su u stanu (gde nema prinosa) i onda podsvesno razmisljanje kad se ode negde da li ce da se stan obije il izbije neki pozar/poplava.

--
nego.
da imas milion evra onda bi postavljao uslove banci po pitanju kamate :)
[ kalimero 011 @ 07.06.2015. 09:18 ] @
Citat:
kicha:Iznos je mnogo manji od 50K, nesigurno mi je da novac drzim u stanu a Sber nudi neku OK kamatu (iako su one visestruko manje od onih od pre nekoliko godina).

Ako je to jedini razlog, razmisli o tome kakvi su uslovi za prekid oročenja ako ti zatrebaju ta sredstva. Koliko vidim, kamate za oročenje kod Sberbanke nisu ništa posebno, ali ako to mora da bude baš ta banka, pogledaj da li ti odgovara njihova "Dobro jutro štednja", meni je to bilo zanimljivo (uz to moraš imati tekući račun i online banking kod njih).
[ PedjaSrbija @ 26.11.2015. 21:19 ] @
Sberbanka ima velika sredstva i u Zapadnoj evropi. Takođe trenutno je obezbeđenija od mnogih banaka koje rade na našem tržištu.