[ Shumeca_tableta @ 10.06.2015. 12:14 ] @
Potpuni sam početnik uprogramiranju, pa me zanima ukoliko želim da napravim dva drop down menija (za rečnik - jezik sa kojeg se prevodi i jezik na koji se prevodi) da li to sve mogu da obavim kroz PHP ili moram da koristim JS ili nešto treće?

Ukoliko mogu preko PHP-a da li može neko da mi objasni kako? Do sada sam kao vežbu radila jedan drop down meni, pa da se prevodi uvek sa istog jezika na druge jezike i to je zaista lako. Ali me buni sada kombinacija dva drop-a, kako određujem koji je jezik u prvom, a koji u drugom odabran.

Hvala unapred na pomoći.
[ Shumeca_tableta @ 10.06.2015. 13:27 ] @
Snašla sam se. Možete i obrisati temu. =)
[ Shumeca_tableta @ 17.06.2015. 13:42 ] @
Iskrsao mi je novi problem. Nešto sam reorganizovala, pa mi sada ne radi ono što je ranije radilo. Dakle, ne valja mi ili query ili poziv vrednosti iz tabele u bazi, ali ne znam ni šta je ni kako da rešim. =)

Dakle, kod je ovakav:

Code:
if(isset($_POST['submit'])){
    if(empty($_POST['word']) || $_POST['word']=="Unesi rec"){
        echo "Unesite rec za prevod./Type the word you want to translate.<br>";
    }else{
        $word = trim($_POST['word']);
        $languageFrom = $_POST['languageFrom'];
        $languageTo=$_POST['languageTo'];
        
    require_once('../mysqli_konekcija.php');
        $result = mysqli_query($dbc,"SELECT $languageTo FROM vocabulary WHERE $languageFrom='".$word."'");
            while($row = mysqli_fetch_array($result)){
                echo $row['$languageTo'];
            }
    }
}


Help?

Zurim u ovo već ne znam koliko dugo i ne mogu da skontam gde grešim. Verovatno je neka banalnost, ali valjda to tako ide kod nas početnika. =)

Hvala unapred na pomoći.
[ djordjevic_i @ 22.06.2015. 10:59 ] @
Daj opis greske, strukturu tabele, da li je file mysqli_konekcija.php dobar?
[ ptosic @ 22.06.2015. 13:08 ] @
Probaj

$result = mysqli_query($dbc,"SELECT {$languageTo} FROM vocabulary WHERE {$languageFrom}='".$word."'");

ili

$result = mysqli_query($dbc,"SELECT ".$languageTo." FROM vocabulary WHERE ".$languageFrom."='".$word."'");

i zameni echo $row['$languageTo'];

sa echo $row[$languageTo];
[ Shumeca_tableta @ 24.06.2015. 06:59 ] @
@ptosic: Druga varijanta ne radi (to sam i ja probala), ali prva radi. Hvala puno.

Sada imam novo pitanje. Juče sam ceo dan provela pokušavajući da otkrijem u čemu je problem. Kao što rekoh, u pitanju je rečnik. Prvi put kada uradim prevod on ga obavi korektno, ali ukoliko ne odaberem ponovo jezike (namestila sam da ostanu upisani) onda mi prijavi grešku "Warning: mysqli_fetch_array() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given".

Čisto da vidim da li je u upitu problem, probala sam da namestim da mi odabir jezika bude obično polje za unos, gde upišem npr. u polje "from" srpski, a u polje "to" engleski. U tom slučaju radi besprekorno. Ne moram da upisujem svaki put jezik, nego sve lepo radi. Kada namestim da imam "drop down" meni prvi put mi ok prevede, a drugi put (i svaki sledeći) mi prijavi pomenutu grešku. Ima li ko ideju zašto?

Za punjenje drop down-a sam koristila
Code:
<select name=\"language_from\"><option value=\"\">".$language_from."</option>";
    require_once('mysqli_konekcija.php');
    $query="SELECT srpski FROM languages ORDER BY id";
        foreach($dbc->query($query) as $first_list){
        echo"<option value=$first_list[srpski]>$first_list[srpski]";
        }
    echo "</select>


To radi ok. Upit sam za sebe radi ok. Ali kada ih spojim oni ne rade. Tj. prvi put prevede, ali posle neće. A ukoliko svaki put iznova odaberem jezike iz drop down-a onda prevede normalno.

Nadam se da je jasno šta sam htela da kažem.



EDIT: Nađena i otklonjena greška. Sada radi kako treba. Hvala još jednom na pomoći.

[Ovu poruku je menjao Shumeca_tableta dana 24.06.2015. u 09:42 GMT+1]
[ captPicard @ 02.07.2015. 00:02 ] @
stavi option selected="true" i pamti koji je jezik odabran.