[ sjaker @ 10.06.2015. 19:13 ] @
prilikom logovanja i Ĩekiranja opcije Zapamti me skripta odradi ovo:

setcookie('ime_sajta', $vrednost, time());
$_SESSION['id'] = $vrednost;
header('Location: index1.php');

izadjem iz browsera, google chrome je u pitanju, vratim se, proverim u podesavanjima postoji kolacic localhost i ima odredjenu vrednost

ali me ne pamti. pa moram ponovo da se logujem. A nekad kad nema sesije a kolacic postoji skripte negde zaglave pa ne mogu ni da se logujem ni da se izlogujem. Da li da uopste baratam sa kolacicima ili da odredim trajanje sesije, kako to da odradim? da korisnik bude zapamcen i kad se browser resetuje.
[ sjaker @ 10.06.2015. 21:05 ] @
Nasao sam sta je problem.
posto sam koncipirao sajt da se prijavljivanje i registracija obavlja u zasebnom folderu a stranice za clanove su u starijem folderu, dolazi do greske. Naime kolacic kreiram ovde:

localhost/sajt/enter/

a sadrzaj mi se nalazi ovde: localhost/sajt/index.php i tu proveravam da li postoji sesija ili kolacic. E sad kako to da resim? da li mogu da zadam kolacicu putanju da bude dostupan svuda na sajtu?

setcookie('ime_sajta', $vrednost, time()+3600, 'http://localhost'); ovako mi izgleda kolacic, ali dobija vrednost putanje sajt/enter i dostupan je u svim ostalim children folderima a u roditelju nije. Pomoc.
[ Tpojka @ 10.06.2015. 21:15 ] @
Citat:
The path on the server in which the cookie will be available on. If set to '/', the cookie will be available within the entire domain. If set to '/foo/', the cookie will only be available within the /foo/ directory and all sub-directories such as /foo/bar/ of domain. The default value is the current directory that the cookie is being set in.


Sto ce reci '/' ili '/sajt/', kako je vec uredjen lokalni server.
[ sjaker @ 10.06.2015. 21:25 ] @
ne razumem..
[ Tpojka @ 10.06.2015. 21:37 ] @
Pa to je citat sa PHP sajta (ima i link na pocetku).
Code (php):

setcookie('ime_sajta', $vrednost, time()+3600, '/sajt/');
 

ili
Code (php):

setcookie('ime_sajta', $vrednost, time()+3600, '/');
 

ako cookie treba da bude dostupan cijelom serveru.
[ sjaker @ 11.06.2015. 00:21 ] @
aha... e to bratee..