[ anakin14 @ 17.06.2015. 18:11 ] @
Interesuju me 2 pitanja:

1) Ako imam preduzetničku radnju i glavna delatnost je na primer paušalna, a dodatne delatnosti nisu paušalne, da li sam za glavnu delatnost paušalac a knjigaš za dodatne ili kako?
Ako na glavnu delatnost ne moram da imam fiskalnu kasu a na drugim moram, jel ok da na glavnoj delatnosti (pretežnoj) nemam?

2) Isti slučaj za DOO
[ pctel @ 18.06.2015. 07:14 ] @
1) O ovom je raspravljano pre vise meseci i u principu svodi se na to da ce pekaru pausalcu inspekcija verovatno progledati kroz prste sto se bavi trgovonom jogurtom, a sto kao pausalac ne bi smeo. Sklon sam misljenju da ishod zavisi od procene inspektora da li to mora tako, ili si se ti izbezobrazio. Ako hoces da ti pise kaznu, ne vidim bas mnogo nacina da se odbranis. Ti sad proceni da li zelis da radis pod takvim rizikom, ili ces raditi onako kako treba za manjinsku delatnost. Ako je poreska uprava oslobodila neke delatnosti obaveze fiskalne kase, ona im nije zabranila da istu imaju ako hoce, ili ako im je potrebna radi manjinske delatnosti, zar ne?

2) DOO se ni pod kojim uslovima ne moze oporezivati pausalno, tako da je ta dilema otklonjena. Sto se fiskalne kase tice, rekao bih isto kao pod 1)
Razmisli da li mozes nekako da preformulises manjinsku delatnost, naprimer video sam da servis mobilnih telefona ako ti proda naprimer punjac, to knjizi kao zamenu punjaca u smislu rezervnog dela za telefon.