[ PsihoXXX @ 17.06.2015. 21:52 ] @
Pozdrav svima,

Nisam siguran da li je naslov najjasniji pa ću detaljnije objasniti šta treba da uradim:
1) Imam neku formu naprimer za registrovanje korisnika
2) Forma za registraciju obuhvata polja kao što su ime,prezime, ali i slika. Za sliku je potrebno "Browse" dugme sa kojim ću odabrati sliku sa mog računara,a nakon odabira bi pored dugmeta trebala da stoji mala sličica koju smo odabrali.
3) Kada se klikne na submit dugme, klasa koja predstavlja korisnika se serijalizuje(String ime,String prezime,Image slika).
4) U nekom sledećem koraku ću imati tabelarni prikaz svih korisnika, gde treba da prikažem njihovo ime i sliku.

Nisam uopšte siguran kako da se sa tom slikom izborim. Radim sa JAVA servletima,ajaxom,jquery itd..

Ovo bi naprimer u C# bilo jako lako uraditi,ali ovde stvarno ne znam ni kako da počnem. Ono što sam pregledao po internetu mi ništa nije pomoglo,samo me još više zbunilo. Jedino rešenje koje je valjalo bilo je sa php-om nažalost.

Verovatno ta forma treba da ima atribut enctype="multipart/form-data" i da metod bude post. Sa atributom accept="image/gif, image/jpeg" bi kao "trebao" da se ograničim da mogu uzeti samo slike,ali browser-i će to pregaziti tako da bi i u skripti morao pisati neku proveru šta sam uzeo. To sam odradio ovako(ne znam kako formu za kod da stavim?):

<input id="slika" name="slika" type="file"><br/>

$("#slika").change(function() {

var val = $(this).val();

switch(val.substring(val.lastIndexOf('.') + 1).toLowerCase()){
case 'gif': case 'jpg': case 'png':
alert("an image");
break;
default:
$(this).val('');
// error message here
alert("not an image");
break;
}
});

E sad kada sam u dibageru za ovo val dobijem samo putanju,koja uz to nije kao ona na mom računaru. Npr meni je slika u Downloads folderu,a ovde dobijem : "C:\fakepath\Slika.png" . Šta je fakepath?

I kako ja da taj val prosledim servletu,koji će to pretvoriti u sliku?

Bilo kakva pomoć je dobro došla.
[ PsihoXXX @ 17.06.2015. 22:10 ] @
Da dodam samo da znam kako val da prosledim servletu(ajax-om),ali on sigurno neće moći napraviti sliku od putanje koja ima neki fakepath.