[ zorpetus @ 23.06.2015. 19:59 ] @
Drugar ima problem sa svojom Vivotek IP7134 kamerom i zamolio me da pitam ovde, ako neko zna da mu pomogne.


Naime kamera radi korektno, ugradjeni wireless mu je vrlo zgodan ali ima jedan problem sa Digital input.

Naime, želi da postavi trigger da se kamera uključuje da snima kada se aktivira digitalni input na kameri (pin 3 na konektoru pozadi, kao i 4 koji je masa).

Za probu je "između" ta dva pina postavio kontakte reed releja, koji bi trebalo da stavi na vrata, tako da se kamera aktivira kada se vrata otvore.

Kada aktivira taj relej, kamera detektuje trigger preko digial input (kao što i treba) i pošalje par snapshots (kako je definisano sta treba da radi kada se desi taj trigger)


Međutim, problem je u tome što kada se jednom aktivira taj triger on ostaje aktiviran stalno, bez obzira da li je su kontakti reed releja spojeni ili ne.
Naravno da je proveravao ispravnost reed releja om-metrom , a i simulirao konakte releja sa dva komada kabla ubodena u kontakte 3 i 4 na konektoru, koje je onako rucno spajao i razdvajao.

Dakle, umesto da posalje par snimaka, kamera satima i satima salje snimke, iako je triger koji ju je aktivirao odavno prestao.

Jedini način da se deaktivira trigger je da se udje u Web interfejs kamere i prebaci setovanje za Ditigal input sa High na Low (ili obratno), što menja stanje kamere sa triggered u normal.


Da li postoji neki način da se kamera podesi da ne reaguje ovako na triger, tj. da je aktivacija trigera sa digitalnog inputa ne drži u "triggered" stanju sve vreme, već samo dok taj triger signal traje. U samim podesavanjima kamere nije nasao nikakvo slicno podesavanje, a firmware je najnoviji za ovu kameru.

Ima li ko iskustva sa Vivotek kamerama i kacenje senzora na njih preko digital inputa?
[ zorpetus @ 27.06.2015. 11:16 ] @

Problem rešen - tako što je ova Vivotek zamenjena jednom Hikvision koja je proradila ovo što meni treba iz prve.

Ne znam šta bi više rekao o Vivotek kamerama i njihovoj podršci... Čini mi se da je mit da su to odlične kamere, sa odličnim softverom pa zato i imaju malo jaču cenu.
Podrška za njih je nepostojeća kako u Srbiji ("da li imate najnoviji firmware? evo vam pdf upustvo pa pročitajte... Ne radi i dalje - probajte neki drugi model...") tako i globalno (na sajtu nema mogućnosti da se kontaktira tehnička podrška, a videh i po nekim forumima da ljudi samo postavljaju pitanja a retko ko dobije odgovor...).

Tako da, moje iskustvo s Vivotek proizvodom nije najbolje, no to ne mora da znači da vaše neće biti. Ali ako vam treba digitalni input na kameri - tri puta proverite da li ga kamera ima i da li radi onako kako vama treba.
[ drvlada75 @ 27.06.2015. 20:13 ] @
Imao sam problema sa Vivotek kamerom i pisao njihovoj tehnickoj sluzbi, upravo preko sajta sam postavio pitanje.
Sledeceg dana me cekao odgovor od [email protected] u kojem je objasnila kako otkloniti problem.
Tako da sam ja, na srecu, imao pozitivno iskustvo sa resavanjem problema sa Vivotek kamerom
[ zorpetus @ 27.06.2015. 21:15 ] @
Iskreno, drago mi je da je neko imao pozitivno iskustvo. Kao sto sam i napisao - ovo su bila moja iskustva, ne znaci da ce svacija biti takva.

Ja sam nakon poslatog pitanja na njihovom web sajtu dobio confirmation mail u kome me obavestavaju da mi je Username i password za njihov sajt isti (tj. u oba polja treba da ukucam svoju email adresu), i sledece uputstvo:



You can click on the "My Profile" link to change the password. (a linka nema)
If you have any question, please contact our web administrator.

Have a nice day!

VIVOTEK


a web administrator je mailto: link na [email protected]


Nekako mi to nije izgledalo profesionalno. A i odgovor nisam dobio... tako da... ne znam...
[ zorpetus @ 09.07.2015. 16:41 ] @
Nakon par dana stigao je odgovor od Vivoteka, od vec pomenute Mandy:




Sorry for delay reply.

After checking the problem, it's firmware limitation.

But this model phases out, we don't maintain it anymore.



And we also try to find some workaround solutions, e.g. script, URL command, for this case.

But this model is too old to support these workaround solutions.



Please accept our sincere apology.




Drugim recima - shvatili su da ta kamera ima zbrlj sa digitalnim ulazom/izlazom u firmware, ali stari je model, i dovidjenja, ali zao im je...

Inace, pomenuti model se i dan danas prodaje ovde u Srbiji, pa ako je neko kupuje zbog povezivanja sa nekim senzorima ili alarmom da zna to ne radi.
[ drvlada75 @ 13.07.2015. 07:29 ] @
Mozda se ljudi trudili ovih dana da pronadju resenje i zato odgovor kasni
[ zorpetus @ 15.07.2015. 13:35 ] @
Moguće, ali opet - firmware je iz 2009 godine, dakle 6 godina im niko nije prijavio da to ne radi (!!???), a i zanimljivo je da su takav firmware pustili in-production, tj. da ga niko nije testirao u samom Vivoteku.