[ xxx83 @ 28.06.2015. 00:50 ] @
Pozdrav svima.
Kupio sam 50ak komada DDR3 memorijskih štapova, kapaciteta 4GB i poprilično se opekao. Naime, ni jedan nije ispravan. Neki neće uopšte da bacaju sliku, neki hoće, ali padaju na memtestu.
Postoji li svetlost na kraju tunela?
Da li bi preduvavanje mem. čipova šta pomoglo? Na nekim forumima likovi savetuju čuveno pečenje u rerni. Ima li to kakve logike?
Očajan sam i probao bih bilo šta.
[ yolja624 @ 28.06.2015. 07:31 ] @
Nikakve... corav posao, korist nikakva.
[ gilopile @ 28.06.2015. 07:39 ] @
Nema od toga nista. Jedino ti koji padaju na testu bi se mogli opraviti jednostavnom zamenom falicnog/ih cipova, ali to je posao koji je apsolutno neisplativ. Vidis tacno sa memtestom koje banke `padaju` i prema tome se moze znati koji chip pravi problem...Preduvavanjem neces nista dobiti, jer su pojedini cipovi/ delovi istog spaljeni statickim elektricitetom, losim naponom, peekom....

Nikad se ne kupuju memorijski moduli u polusparavnom ili `neproverenom` stanju. Samo novo ili 100% proveren od proverenih preprodavaca.
Te varijante na kilo koji su doneseni iz Nemacku, tj. tetka nekom uz gace donela 50 stapova memorije, nece da ide :) Neko dobio te module iz servisa koji su neispravni....
[ calexx @ 28.06.2015. 09:25 ] @
Pokupio iz kontejnera. Sestrić mi jednom rekao da njegovi drugari doneli iz švabije gomilu hardova pa mi je doneo nekoliko da proberem. Svi škljocaju, neki se i ne javljaju, neki mrdnu pa stanu ... kaže prodaće ih ovi na gomilu nekome pa nek se taj posle snalazi.
[ gilopile @ 28.06.2015. 09:30 ] @
Ti falici moduli su dobri za probu kod servisiranja maticnih ploca, pogotovo kad crkne FET ili komponenta u delu napajanja RAM modula, pa eto i ako ga spalis nije steta. Jednom sam spalio ispravan 4GB DDR3 bez veze, a da sam imao te poluisprave ne bi mi bilo zao, a ovako ga oplakah dobrano :)