[ franjo157 @ 28.06.2015. 18:00 ] @
kako da vidim sta ljudi povezani na moju mrezu traze na internetu ?...mreza je otvorena i mogu vidit tko se sve spaja ali zelim vidjeti povijest pojedinih uređaja ,kako da to ostvarim ?
[ easyyu @ 28.06.2015. 19:19 ] @
FING android aplikacija
[ valjan @ 28.06.2015. 19:57 ] @
Treba ti ili neki proxy server ili pristup logovima DNS servera (uz uslov da je pravilno podešenjo evidentiranje događaja u log fajlovima) da bi mogao da vidiš to što želiš, ili da ti postaviš neki računar koji će izigravati proxy pa na njemu da pokreneš Wireshark ili neki slični alat, naravno moraš da znaš i šta da tražiš u tim paketima...
[ somethin9 @ 28.06.2015. 20:58 ] @
arp poisoning
[ franjo157 @ 28.06.2015. 23:16 ] @
ne razumijem se bas u to ali imam problem pa trebam nauciti..kako pristupiti logovima ? i da li je whireshark najbolji alat za to ?
[ ventura @ 28.06.2015. 23:24 ] @
Da, ali da bi uopšte dobijao pakete preko WireShark-a moraš da radiš ARP poisoning/spoofing. Skini BackTrack ili Kali linux i sve imaš tamo.
[ Mile-Lile @ 29.06.2015. 07:48 ] @
radi wireshark i sa SNMP( koji ima skoro svaki ruter... nema tplink ali čak i huawei ima podršku SNMP...)
ako te zanima samo koje web sajtove posećuju korisnici... možeš podesiti OpenDNS (208.67.222.222) pa kada pristupiš svom OpenDNS nalogu izlistaće ti sve web sajtove koji su "resolvovani" preko
njihovih DNS servera... (ako imaš dinamički IP moraš koristiti njihov DNSOMATIC servis) ili podigneš lokalni DNS... u svakom slučaju da bi obezbedio da korisnici koriste tvoje DNS servere (pošto mogu na svojim uređajima da podese svoje) moraš raditi i "forsiranu DNS redirekciju" tj. da preko firewalla osluškuješ sve tcp i udp zahteve na port 53 i preusmeriš ih (DNAT) na svoje...
[ Mile-Lile @ 30.06.2015. 09:32 ] @
evo pronađoh ovo http://droidsheep.de/?page_id=14
testiraću ga danas na mojoj mreži...
[ milosbeo @ 14.07.2015. 12:21 ] @
Citat:
ventura:
Da, ali da bi uopšte dobijao pakete preko WireShark-a moraš da radiš ARP poisoning/spoofing. Skini BackTrack ili Kali linux i sve imaš tamo.


Port mirror na switch-u i wireshark na tom portu. Kljucna rec #portmirror. Tako rade "one" sluzbe po internet provajderima