[ somi11 @ 02.07.2015. 12:57 ] @
Imam problem sa instalacijom windows7 na laptopu, instalirao sam windows7 pre par dana, sve je bilo ok, ali sada kada hocu da ga reinstaliram nikako nece da prodje boot from cd, znaci ubacim cd, sve isto kao i kada sam instalirao, ali kada dodje do press any key to boot from cd or dvd pritisnem bilo koje dugme, i tu stane, probao sam mnogo puta, probao sam i da ga ostavim, da vidim da li ce da prodje, ali ne.
Inace, laptop ima problem da kada ga restartujem nekoliko puta za redom se prakticno posle nekog cetvrtog, petog puta sam ugasi i treba da prodje par minuta da bi ga ponovo upalio i radio kako treba.
[ somi11 @ 02.07.2015. 20:23 ] @
Ime li neko neki predlog?
Laptop je msi, amd athlon dual core 2 gigaherca, windows je 7 ultimate.
Znaci, cd je ispravan vec sam instalirao sa njega, jedino ne razumem zasto zakoci kada kliknem neko dugme sa tastature za pocetak bootovanja. Pokusao sam mnogo puta i nikako da prodje pocetak bootovanja, znaci pise press any key to boot from cd or dvd i kada pritisnem bilo koje dugme, samo zakoci.
Inace, laptop kao sto sam napisao ima problem da prakticno kao da gubi snagu ili energiju ako se vise puta restartuje, pa se sam ugasi, pa najprostije receno sticem utisak kao da mu nedostaje snage da pokrene instalaciju, pa zbog toga zakoci.
Inace, mislim da nemam opciju instalacije preko usb-a, ako je neko hteo to da predlozi.
Bilo kakva pomoc je dobrodosla.
Hvala.
[ todra @ 03.07.2015. 00:06 ] @
Probaj sa nekim Hirensom ili live Linuksom da obrišeš particiju na kojoj je, kako si napisao, već bio instaliran W7, kao i onu skrivenu koju W7 pri instalaciji pravi. Kada je taj deo diska RAW (bez particije i neformatiran) probaj da butuješ sa instalacionog W7 iz koga praviš i particiju na koju ćeš da instaliraš sistem, a možeš i ostale (njih možeš i kasnije iz W7).

Pozdrav!
Ratko
[ somi11 @ 03.07.2015. 03:26 ] @
Uspeo sam, racunar je sam proradio, zavrsio neke update-ove, hvala u svakom slucaju.
Srdacan pozdrav.