[ joske10 @ 02.07.2015. 21:29 ] @
par godina unazad narucujem iz kine razne stvari.
pre dve nedelje porucim elektronsku bravu sa rfid karticama
i kinez spakuje sve u jedan paket.
danas dobijem pismo od carine da mi potreban racun i neka dozvola za uvoz.
pretpostavljam da je bilo price o ovakvim stvarima na forumu/
e sada da li postoji neka firma koja moze zavrsi
ili da pokusam da posaljem samo racun,
ili neko drugo resenje
da se vrati nazad pa da kazem kinezu da razdvoji posiljke.
molio bi ako je neko imao slicnih problema ili kako da resim sve.
vredost posiljke 90dolara
[ ademare @ 03.07.2015. 00:53 ] @
Nezgodna situacija ,koju ces tesko , verovatno nikako moci da resis , pa ce najverovatnije to ici nazad za Kinu .

Bilo je par slucajeva da su ljudi uspeli da ipak dobiju predmet sa placanjem dazbina, ali su oni isli licno , razgovarali licno sa Carinikom koji vodi taj carinski postupak , pa im se on smilovao ili nije. To tebi se ne isplati ako nisi iz Beograda .

Nalazenje firme nije realna opcija jer bi te to kostalo previse, placala bi se spedicija , mozda bi trazilii ateste itd. Znaci od firme mrka kapa.

Opcija samo slanja racuna nece doneti nista , jer carinik tamo zaokruzi sta mu treba, pa ako mu treba samo racun, samo to i trazi, on ima isti takav primerak tog obrazca kakav su i tebi poslali.

Kod automatskog vracanja Kinez ce morati da plati povratnu postarinu , tako da u najmanju ruku kod refundiranja racunaj na toliku sumu manje , zavisno gde si kupio na kom sajtu, ima nekih sajtova koji traze jos neki procenat tzv. restock kod vracanja.

Ne bi bilo lose da telefonom nazoves carinu , trazis licno bas tog carinika i sa njim porazgovaras da ti objasni koji je tacno razlog zasto trazi i firmu .

To je vazno kada budes odlucivao da li da ti se ponovo salje !! Jer carina moze da zabrani uvoz iz dva razloga. Prvi je trgovacka kolicina i to bi se mozda moglo resiti slanjem vise paketa , zavisno koliko tih kartica ima. Drugo je procena carine da taj predmet nije za Licnu upotrebu i domacinstvo nego da je za profesionalnu upotrebu .

Ako je ovo drugo mogu i sledeci put da zabrane uvoz , tako da bi u tom slucaju najbolje bilo odustati od kupovine toga.
[ joske10 @ 03.07.2015. 14:22 ] @
Danas sam pokusavao da ih dobijem tel.
aku se niko ne javlja.
ni brijevi sa papira ni sa neta
da li ima neko brojeve i ako bi dosao u bg.
gde i kada je radno vreme.
[ Sadun @ 03.07.2015. 14:55 ] @
Pre je bilo kod Zel stanice u BG, sada nisam siguran mozda je i na "lakat" krivini ka NS
Uglavnom najbolje je da odes licno tamo i da cekas tj. trazis bas tvog carinika i da se ubedjujes. Od telefona nema nista, jedino ako imas bas neki njihov iz kancelarije, ne taj sto stoji na sajtu taj je za zamlacivanje naroda.
Probaj oko 9, najbolje ti je tada, koliko se ja secam imaju neki termin kada rade sa "pucanstvom" sada da li je bilo od 10 ili 11 nisam siguran. Ni to nemas gde da proveris :)
[ ademare @ 03.07.2015. 14:56 ] @
Carina radi negde od 7 do 3 popodne. Evo u rubrici Aliexspress , zadnji post, pre mog odgovora , jedan clan foruma iz unutrasnjosti ih je zvao telefonom i razgovarao bas sa carinikom koji je carinio .

Dolazak bez dogovora sa carinikom nikako nije preporucljiv, jer oni svi u svom rasporedu imaju jedan dan i odredjeno vreme kada primaju "stranke" . Tako da te niko nece primiti kada ti pozelis , nego kada oni imaju za to tacno odredjeni termin.

Telefoni sa stranice http://www.carina.rs/cyr/Konta...inarnice/Stranice/Beograd.aspx bi trebalo da rade .

Carinska ispostava Pošta Beograd
Telefon: +381 11 2015-961, +381 11 664 64 92

Ako neko ima jos neki telefon neka napise. Mozes nazvati i neki od ovih od Uprave carine, pa pitati za telefon Postanske carine, ako ovi telefoni ne rade.
[ joske10 @ 03.07.2015. 22:09 ] @
drugi broj sam pozvao,niko se nije javljao.
pokusacu sutra ujutru sa prvim.
[ ademare @ 04.07.2015. 11:09 ] @
Danas - subota , kao i nedeljom Postanska carina ne radi !!

Tako da je najbolje da vidis u ponedeljak.
[ joske10 @ 26.07.2015. 11:06 ] @
brava je stigla posle duzeg vremna sto je provela na carini.
Dok sam dosao do broja carinika imao sam lavirint brojeva sa kojeg su me samo prebacivali.
dalje
Carinik mi je prvo postavio pitanje
da li mi je brava potrebna za soliter?
Rekla da posaljem izvod iz banke o transakciji.
ja istog dana posaljem izvod i on putuje do njih vise od sedam dana,umedjuvremenu se ponovo cujem sa carinikom i dogovorimo se da posaljem mailom.
seve to uradim i ponovo sedam dana nista.
pre par dana pozovem ponovo i carinik kaze. da ceka da se javim da potvrdim da sam ja to platio 106 dolara,
U svakom slucaju carina je bila 4000 i brava 95 e
i mesec dana maltretiranja
Hvala ostalim clanovima na pomoci
ne znam samo da li da postavim broj od carine mozda ce nekome jos trebati da ne bi se maltretirao kao ja?
[ ademare @ 26.07.2015. 13:08 ] @
Postavljaj sta cekas !

Nije to Vojna tajna

Najvaznije je da je na kraju ipak sve ispalo dobro , osim utrosenog vremena i nerviranja, ali bez toga ne moze. Dazbine su O.K. po zakonu, sta znaci da je carinik uvazio dokaze o placanju. Dazbine su 32 % drzavi , plus posti nekih 145 din , otprilike tu oko te sume koju si platio.
[ joske10 @ 28.07.2015. 21:42 ] @
011 3643116
srecno ostalima u kupovini.
:)