[ ib.kroki @ 03.07.2015. 12:33 ] @
Loš sam sa korišćenjem Worda, gledao sam help i nisam se snašao.
Molim za pomoć.

Faktura u prilogu.
Samo sam uspeo postaviti automatsko računanje za količina*cena.
Molim za pomoć:
- PDV (20% od količina*cena)
- Cena sa PDV-om (cena+pdv)

Unapred hvala!


[Ovu poruku je menjao ib.kroki dana 03.07.2015. u 13:49 GMT+1]
[ 3okc @ 03.07.2015. 12:48 ] @
Za tabele se koristi Excelovo ćelijsko referenciranje sa A1 za gornji levi ugao tabele (važi za svaku individualnu tabelu).

U konkretnom primeru, dovoljno je da unutar polja stoji { =d2*e2 }

Kao što vidiš, vrlo je prosto, dovoljno je i elementarno predznanje iz Excela.

Još primera: Using { Fields } in Microsoft Word
[ ib.kroki @ 03.07.2015. 12:54 ] @
Hvala.

P.S.
A kako mogu zadati formulu za celu kolonu?
[ 3okc @ 03.07.2015. 13:08 ] @
Ispravna je i ova formula koju si imao, kod mene ispravno prikazuje rezultat. Ako se kod tebe ne vidi, uđi kursorom u polje i pritiskaj SHIFT+F9 za prelazak između dva prikaza (vrednost/formula polja).

Budući da LEFT (odnosno RIGHT) daje referencu na 'sve ulevo' (osnosno 'udesno'), formula za kolonu bi imala ABOVE (za 'iznad') odnosno BELOW (za 'ispod').
[ ib.kroki @ 04.07.2015. 12:23 ] @
Nisi me razumeo.

Ako imam tabelu od 100 redova, da li u koloni gde dobijam vrednost količina*cena mogu zadati formulu za celu kolonu ili moram ići jednu po jednu ćeliju?
[ Ivek33 @ 11.07.2015. 20:21 ] @
Citat:
ib.kroki: Nisi me razumeo.
Ako imam tabelu od 100 redova, da li u koloni gde dobijam vrednost količina*cena mogu zadati formulu za celu kolonu ili moram ići jednu po jednu ćeliju?
Vjerujem da si riješio problem ali eto da ne ostane neodgovoreno na tvoje pitanje.

U principu npr.
Ako zbrajaš dvije ćelije s lijeve strane (dva stupca) tada u trećem stupcu postaviš formulu =SUM(LEFT). Naravno preko izbornika za insertiranje formule. Sve zavisi o verziji Worda.

Da bi vidio kako izgleda kod formule na stranici u nekoj ćeliji (kolega 3okc već pojasnio) klikneš desnom tipkom miša pa izabereš Toogle Field Codes. Ili kombinacija tipki Alt+F9 za sve prikaze tj. ćelije ili Shift+F9 za pojedinačnu ćeliju u kojoj se nalazi kursor
Sa F9 refreshas rezultat u jednoj ili više ćelija ali moraju biti selektirane ili kursor u ćeliji.

Po nekom Word pravilu trebao bi za svaki red odraditi pojedinačni unos formule.
Ali da si ubrzaš stvar iskoristi ovaj postupak ako je u pitanju više redova pa čak i 100

1. Kreiraj u prvoj ćeliji formulu
2. Selektiraj Word ćeliju u kojoj se nalazi formula
3. Copy
4. Selektiraj sve ostale ćelije u istom stupcu
5. Paste
6. Selektiraj sada ponovo sve ćelije u koje si zalijepio formulu
7. Pritisni F9 da se osvježe rezultati

Sada imaš identičnu formulu u svakom redu (ili ćeliji istog stupca)
I na kraju naravno =SUM(ABOVE) za zbrajanje u istom stupcu