[ FranjoZG @ 15.07.2015. 10:34 ] @
Kako prikazati 2 grid-a na jednoj stranici?
Primjer za račun:

1. grid = stavke = naziv, kol, cijena, PDV, ukupno

- ispisuju se sve stavke računa
- ispisuje se ukupno (PDV, NETTO)

2. grid = specifikacija PDV-a = %, osnovica, iznos
moguće je više od jednog retka, znači mora detail...

Pokušao sav staviti 2 MasterData Band-a. za drugi band sam generirao i drugi dataset s podacima o pdv-u. Ako je više od jednog računa, tada samo na posljednjoj stranici (posljednji račun) ispiše spec. pdv-a
Ako stavim DetailData band, tada se iza svake stavke računa ispisuje specifikacija pdv-a

Znači kako izvesti:
- ispis svih stavki (detail 1)
- ispis svih specifikacija (detail 2)
[ captPicard @ 15.07.2015. 13:09 ] @
Ne koristim FastReport, ali provjeri da li imaš npr. SubDetail?

I možda ovo pomogne:
Master detail
[ FranjoZG @ 16.07.2015. 08:07 ] @
Hvala capPicard, vidio sam to, baš i ne pomaže...

I ja sam novi u FastReport-u, radio sam prije sa QuckReport-om, zato se i patim s ovim.

U stvari imam:
- grup i master: podaci o kupcu
- detail1: stavke računa
- detail2: specifikacije PDV-a. Ovo mora biti kao detail jer može biti 0, 1, 2 (ili tko zna koliko) stavki (zakoni se mjenjaju, ne mislim svaki put mjenjati report).

Probao sam razne kombijanije, nisam dobio to što želim. Zanči ispis izgleda po prilici ovako (pojednostavljeno)


Kupac: adfsasdfasdf
OIB: adsfasdfasdf

Račun br: 1

R.Br. Naziv artikla Kol. Cijena Iznos
1. Atikal 1 1 100,00 100,00
2. Atikal 2 3 10,00 30,00
---------------------------------------------
Ukupno 130,00

PDV
Stopa Osnovica Iznos
0% 30,00 0,00
25% 80,00 20,00


Sa dva masterband-a dobijem ovakav ispis ali samo posljednjeg računa (printa ih se više odjednom)

[ captPicard @ 16.07.2015. 09:39 ] @
Da, i ja sam na QuickReportu :D
Valjda će se javiti netko tko radi u FR-u.

Za rek poreza ti savjetujem da napraviš Memo, staviš mu autosize i puniš ga iz npr. string liste. Tako se nečeš ograničiti na broj redova.

Edit: pronašao sam ovo, možda pomogne User manual
[ komplikator @ 17.07.2015. 07:20 ] @
Ako se ne varam negdje u dokumentaciji i primjerima ili na FR forumu ima primjer kako raditi sa dva mastera. Mislim da i imam negdje složen takav report samo više ne znam gdje. Uglavnom, u tom slučaju moraš iternaciju kroz dataset raditi
ručno/kroz kod u reportu.

Ja sa FR radim već 5 godina i jako sam zadovoljan sa njim. Višestruko zadovoljniji nego sa QR, a da ne govorim Raveom. Istina, kako više nisam 100% samo u programiranju ili izradi reporta onda mi dosta toga pobjegne iz glave.

Koliko datasetova koristiš, 1,2 ili 3?

Recimo ja bi složio da je master prolaz kroz sve račune, a svaki račun je grupa.
Detail bi bile stavke.
Razrada poreza se može izvesti na više načina. Bilo da sam u kodu radiš kalkulacije (event na detailu) i grupiraš poreze po skupinama (što je po meni traljavo riješenje), bilo da napraviš još jedan detail u kojemu to izračunaš na samoj bazi i samo prikažeš (za ovo bi definitivno odabrao storanu proceduru). Možeš razradu napraviti i kao subreport/subdetail, samo ga treba povezati i smjestiti na pravo mjesto.

Ako ovako složiš report i zadaš mu parametre opsega, odnosno nečime odrediš opseg dataseta imaš isti report koji ispisuje i 1 i 10000 računa u nizu.

Nego, ne vidim na računu zahtijevane fiskalne elemente? :)
[ FranjoZG @ 20.07.2015. 09:04 ] @
Uz FR nisam dobio (ili ih greškom nisam instalirao) primjere.
Ovaj primjer sam radio samo kao test i učenje FR. Fiskalnih elemenata nema jer nije gotovinski račun, a ostalo će biti.
Krenuo sam tim smjertom: master, detail, detail II i sada je gotovo pa dobro.
Prvi pokušaj je bio takav kakav bi radio u QR-u: jedan dataset sa glavu račun i stavke, poredan po nazivu kupca. Grup ga razcjepa i ispisuje na posebne stranice. U FR sam morao razdvoji na 2 dataseta: u prvom je samo glava računa, a u drugom stavke. Dodao sam treči u kom su porezi grupirani po postotku, a za zadti račun.


Usput... ako netko ima ili zna gdje skinuti (nisam našao na net-u) primjere koji se dobiju iz FR ili bilo koje druge, bio bih zahvalan.

Još jedno pitanje: da li posoji način nsljeđivanja reportra na način da kreiram podlugu (slikice, tekstove - memorandum), a svaki report mi se iherita iz tog osnovnog. Probao sam to u FR, novi inheritani mi je kopirja starog, ali izmjene na starom se ne vide u novom.
[ komplikator @ 21.07.2015. 09:29 ] @
Da, i to (nasljeđivanje) funkcionira jako dobro. No ima i jedno ograničenje koje rezultira čudnim bugom. Ako otvaraš inheritani report, a bazni nedostaje ili nešto obrišeš onda se zna dogoditi da se ovaj naslijeđeni neće otvoriti, ruši, javlja nesuvisle greške i sl.

U reportu možeš čak i raskinuti vezu sa baznim ili možeš dodijeliti novi bazni report. Inače se sve promjene na baznom normalno reflektiraju na naslijeđeni report.
Poslao bi ti svoje reporte no koristim IBDAC i FB pa ne znam bi li ti mogao otvoriti report bez tih komponenti (uglavnom dohvat podataka za report držim baš u samim reportima).