[ tordajav @ 19.07.2015. 02:53 ] @
Pozdrav,

pre pola meseca sam bio u Kelnu, Nemačka, i sada sam u Srbiji, ali kada koristim Google pretragu sa desktop kompjutera, koji naravno nisam nosio, ona mi govori da je moja lokacija Cologne = Keln. Dakle nisam ni ulogovan na mejl, "Clear browsing data" obavljeno,...
Otvorim novi tab bez početne stranice, stoji samo Google slika, bez navedene države, i kako unesem bilo koju reč (npr. "internet") u Omnibox i stisnem Enter, dobijam:

https://www.google.de/search?q=internet.........

Kada odem u settings / default search engines, stoji mi jedan jedini:
http://www.google.com/search?q=%s

Zašto li se po pritisku na Enter, search engine prebacuje na DE?
Kada pogledam gore u Search tools, kao i skroz dole - stoji:
"Cologne - From your Internet address - Use precise location - Learn more"

Šta da uradim da mi se ovo zaboravi?
Hvala
[ anon142305 @ 19.07.2015. 07:54 ] @
Probaj www.google.com/ncr
[ tordajav @ 19.07.2015. 13:11 ] @
Sad nema lokacije :) Šta je ova adresa, jel može malo pojašnjenje?
[ anon142305 @ 19.07.2015. 13:12 ] @
http://whatis.techtarget.com/definition/NCR-no-country-redirect
[ tordajav @ 19.07.2015. 15:02 ] @
Hvala IUOP_1. Pomoglo je.
[ anon142305 @ 19.07.2015. 15:03 ] @
Drago mi je. Pozdrav.
[ tordajav @ 28.07.2015. 11:53 ] @
Pa ovo ne vredi, negde je nešto zapamtilo da sam u Kelnu i nema sad spasa :)
Kada u totalno čist Chrome, bez kolačića, istorije... dakle odem na "Clear browsing data" i štikliram sve "od početka vremena".. i ukucam u Omnibox samo "Weather", on mi izbaci vremensku prognozu za Keln.
Pobrisao sam i sve search engines iz podešavanja, zabranio detekciju lokacije, ali ne..

Jedino što sam provalio je da kada se na laptopu konektujem na nekog komšiju putem wireless-a, i isto ukucam Weather, izbaci mi za Novi Sad. Izgleda da je moja IP negde zapamćena za Nemačku i kraj. Ali čak i to me buni - sajt whatismyipaddress kaže da sam u Srbiji, a Google sve odrađuje za nemačko područje - kada otvorim google maps (budem prebačen na google.de i odmah mi pokazuje nemačku državu, a ne Srbiju. Kod kuće imam jedan desktop i dva laptopa, i sve zavisi na čijem netu sam konektovan.
[ Shadowed @ 28.07.2015. 12:01 ] @
A da ti probas neki normalan browser? :)
[ tordajav @ 28.07.2015. 12:25 ] @
Probao sam na sestrinom laptopu, ona ima pored Chrome i FF i isto je. Kao da je do IP-a. Mora da je neka zavera cele nemačke države protiv mene, ali sam ih provalio :)
[ anon142305 @ 28.07.2015. 13:22 ] @
Citat:
Shadowed:
A da ti probas neki normalan browser? :)

Pa ne bi trebalo ni Chrome ovako da zeza.

Kakvu IP adresu imas?
Ako je dinamicka, ugasi modem na par minuta.
Onda pobrisi sve kolacice i ostalo smece sa neta (prvo u browseru, a onda CCleaner-om, recimo).
Mislim da onda na postoji mogucnost da te sajt opet prepozna.
[ jablan @ 28.07.2015. 13:35 ] @
Pročešljaj listu instaliranih ekstenzija za Chrome.

Kad pretražuješ preko Gugla, na samom dnu on ispiše za koju lokaciju ti servira rezultate i na osnovu čega je došao do lokacije.
[ tordajav @ 28.07.2015. 13:57 ] @
Jablan, mislim da sam gore već spomenuo - dole na dnu bilo koje Google pretrage mi stoji:
Cologne - From your Internet address - Use precise location - Learn more
Kada kliknem "Use precise location" on poništi Keln, ali ne izbaci trenutnu lokaciju jer sam blokirao tu detekciju. Čak sam je jednom i dozvolio, detektovao mi je moj grad u Srbuju, i ponovo nakon toga sam blokirao, ali je ponovo vratio na Keln.

IUOP_1, pokušaću sada i to sa restartom modema. CCleaner koristim baš često. Sad je i scan Malwarebytes-om pokazao čist komp.
Ovo se dešava na sva 3 kompa u kući, dakle na ovoj IP.
[ tordajav @ 28.07.2015. 15:08 ] @
IUOP_1, uspelo je... konačno! Promenila se IP adresa i rezultati google pretrage su sada logičniji, RS domen na osnovu moje IP adrese.
Stvarno mi nije jasno kako se ovo desilo i gde se ta IP zalepila za Nemačku. Sad i google maps pokazuje odmah moj grad u Srbiji.
Hvala na ideji! Cheers
[ anon142305 @ 28.07.2015. 15:35 ] @
Drago mi je da je uspelo - ponovo! :)
Pozdrav.