[ pctel @ 21.07.2015. 13:34 ] @
Molim kolege koji se bave racunovodstvom da mi otklone sledecu nedoumicu - radi se o knjizenju troskova smestaja i ishrane radnika drugih firmi. Konretno, radimo izgradnju gradjevinskog objekta za narucioca i za deo posla smo angazovali firmu iz drugog mesta. Ugovorom smo se obavezali da njihovim radnicima obezbedimo ishranu i smestaj o nasem trosku, a oni dodatno fakturisu svoje radne sate. Zanima me da li hotelski racun koji se odnosi na troskove smestaja i ishrane knjizim na konto fiskalne grupe 52 ili 53?
[ amaama @ 21.07.2015. 21:58 ] @
Ne znam zašto bi išlo na 52 (zarade, naknade zarada), logično je 53 (proizvodne usluge)...
Ali čim pitaš mora da se našao neko ko tvrdi drugačije, pa te molim da malo opširnije napišeš na osnovu čega i kako je taj neko došao do zaključka da treba da bude u zaradama, kako obrazlaže to ? Nikad se ne zna kad se nešto novo može naučiti. Hvala unapred
[ pctel @ 22.07.2015. 07:07 ] @
Da, potpuno si u pravu, ja uduvek knjizim na grupu 53, ali koleginica koja je pred penzijom na poslovima racunovodstva tvrdi da je to pogresno i da ona oduvek knjizi na grupu 52, sa obrazlozenjem da ako na racunu pise "smestaj i ishrana radnika" onda se knjizi na konto troskovi smestaja i ishrane radnika na terenu i nema nikakve veze da li su radnici nasi ili tudji. U jednom trenutku smo se gotovo posvadjali oko toga, jer svako je siguran u svoj nacin razmisljanja i odbacuje onaj drugi.
[ S A J A @ 22.07.2015. 08:38 ] @
U pravilniku o kontnom okviru piše:

Na računima grupe 52 – Troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi, knjiže se troškovi po osnovu obračunatih zarada, naknada zarada i drugih primanja zaposlenih, kao i troškovi po osnovu obračunatih naknada po ugovorima sa fizičkim licima.

Što znači da na taj konto idu naknade troškova zaposlenih i fizičkih lica po ugovorima sa njima. Pošto vi ovde nema direktnih ugovora sa fizičkim licima, deluje mi kao da to nije konto za knjiženje u ovom slučaju.

Sad ostaje pitanje, ako nisu ova konta onda koja su. Nisam video slična konta. Naravno, vi to možete da stavite na neka generička konta "ostali troškovi" i slično ali pitanje je da li postoji pravni osnov da se takav trošak prizna kao trošak firme. Naime, naknada troškova za ishranu i smeštaj zaista ide kao trošak firme ali ako su u pitanju zaposleni i fizička lica sa ugovorom. Tada se i knjiži na 52. U ovom slučaju vi nemate tu varijantu, niti su zaposleniti niti sa njima postoji ugovor, a ipak hoćete to da knjižite kao trošak. Po kom osnovu? Mislim, postoji ugovor sa firmom ali da li je to dovoljno, jer gore kaže da se takav trošak knjiži samo ako je radnik zaposleni (a nije) i ako postoji ugovor sa fizičklim licem (a ne postoji). Sve u svemu, treba dalje istraživati...
[ gosha @ 22.07.2015. 17:45 ] @
Ja bih rekao da mora da se fakturise/prefakturise podizvodjacu. U podizvodjacevu cenu trebalo je ukljuciti i te troskove i onda kompenzirati.
Ukoliko je u pitanju fakturisanje (na primer daje se sopstveni prostor za smestaj) obavezno mora racun sa PDV-om. I opet se dolazi na to da je Ugovor trebalo napraviti sa tim troskovima.

Inace i ja mislim da ne moze na 52. To je grupa samo za zaposlene i za FL sa kojima postoji neki Ugovor.

Pozdrav.
[ pctel @ 23.07.2015. 07:58 ] @
Postoji li neki autoritet (poreska uprava, ministartvo finansija...) gde se moze dobiti zvanicno misljenje uz naknadu? Znam da je nekada to postojalo, postvi se pitanje, uplati odredjena naknada i dobije se misjenj koje se moze koristiti kao zvanicno u postupcima kontrole poreskih organa.
[ S A J A @ 23.07.2015. 21:16 ] @
Kakav je postupak za dobijanje stručnog mišljenja Ministarstva finansija?

Poreski obveznik ima pravo da od Poreske uprave besplatno dobije informacije o poreskim propisima iz kojih proizilazi njegova poreska obaveza, a ako je neuk, i osnovnu pravnu pomoć, što omogućuje da prijavi i plati porez, obračuna i plati sporedna poreska davanja, u skladu sa propisima.

Međutim, u skladu sa Zakonom o republičkim administrativnim taksama i Tarifom republičkih administrativnih taksi kao sastavnim delom Zakona, propisano je plaćanje takse za zahtev za davanje tumačenja, objašnjenja, odnosno mišljenja o primeni republičkih propisa, fizičkom licu u iznosu od 1.460 dinara, kao i takse za zahtev za davanje tumačenja, objašnjenja, odnosno mišljenja o primeni republičkih propisa pravnom licu, odnosno preduzetniku u iznosu od 11.960,00 dinara.

Ako netaksiran ili nedovoljno taksiran zahtev ili podnesak, odnosno drugi spis stigne poštom, odgovorno lice organa nadležnog za odlučivanje o zahtevu, odnosno podnesku pozvaće obveznika pismenom opomenom da, u roku od deset dana od dana prijema opomene, plati propisanu taksu i taksu za opomenu i upozoriti ga na posledice neplaćanja takse.

Taksa za opomenu kojom se obveznik poziva da plati taksu iznosi 260,00 dinara. Taksa se uplaćuje na propisani uplatni račun javnih prihoda.
Broj računa je: 840-742221843-57, model 97, poziv na broj: kontrolni broj + šifra (primer: opština Savski venac 50-016), svrha uplate republička administrativna taksa. Primalac sredstava je budžet Republike Srbije.

Za dobijanje stručnog mišljenja Ministarstva finansija potrebno je da zahtev za mišljenje u pisanoj formi uputite na adresu

Ministarstvo finansija
Kneza Miloša 20
11000 Beograd

Uz zahtev potrebno je dostaviti i fotokopiju uplatnice kao dokaz o uplaćenoj administrativnoj taksi.