[ sjaker @ 22.07.2015. 13:52 ] @
Koji editor je bolji za php? Ili neki treći?
[ plus_minus @ 22.07.2015. 14:19 ] @
Geany.. Scite .. Bluefish.. Kate (kde) ..
[ sjaker @ 22.07.2015. 14:22 ] @
Aaa nisam ja vise linuxas. ne vredi mnogo me nervira. Sto da budem slepac kod ociju kad mogu da cepam windows desetku za dzabe :P
[ deZio @ 22.07.2015. 14:43 ] @
Ranije sam oko 2 godine koristio Notepad++, međutim Sublime Text 3 je mnogooo bolji(ne verujem da se Notepad++ poboljšao toliko u međuvremenu).

Ali planiram u narednih par meseci da pređem na PhpStorm. Pritom ne mislim da Sublime Text 3 više nije super, već mislim da bi meni lično PhpStorm više odgovarao. Najbolje ti je da uporediš karakteristike svakog pa da vidiš koji ti najviše odgovara.
[ plus_minus @ 22.07.2015. 14:59 ] @
sjaker, nisi ti nikad ni bio linuksaš. A svi ovi programi koje sam naveo, postoje i za windows, osim Kate, a mislim da i kate može da se potera na windozi. Ne znam uopšte zašto si pominjao *nix/m$ svet..

Bez obzira, gle..

Kate on windows
[ sjaker @ 22.07.2015. 15:03 ] @
Zato sto sve predlazes nesto subverzivno i djavolje :D
[ plus_minus @ 22.07.2015. 15:08 ] @
Tražiš nešto slično Notepad++, inače koristiš trenutno np++ pretpostavljam, onda dođe neko napiše ti "scite" i ti se izblamiraš, ne znajući da su i Geany (mini IDE number 1 inače cross platform i free... ) i np++ bazirani na istom.
Tako je. Scite, zapravo "Scintilla" (potraži malo po netu) jeste baza za gro editora. Između ostalog i za notepad++. Klot notepad++ bez plagina i ostalog - default tema, uporediš sa sirovim tek instaliranim "scite" editorom - braća blizanci.
Eto, čisto da znaš.
[ sjaker @ 22.07.2015. 15:19 ] @
tesko se cita ta chintila :D
[ plus_minus @ 22.07.2015. 15:21 ] @
Evo ti još nešto "đavolje" .. Probaj.

Vidi ovaj slajdšou na naslovnoj, možda te privuče ova đavolija...
Primarno je fokusiran za c/c++ ali, može i php .. i javaskripta da se čuka ..
I ima baš to što ti tražiš.. fini na izlged code completition, jel' da?


CodeLite
[ sjaker @ 22.07.2015. 15:32 ] @
Taj nije loshhh :D
[ Nemke_BG @ 22.07.2015. 20:13 ] @
Generalno za brze male skriptice np++/kate su keva, za bilo sta malo kompleksnije ti obavezno treba neki IDE:

- Aptana (ne bih preporucio, posto se previse sporo razvija, toliko sporo da mi deluje polumrtvo)
- Eclipse PDT (odlican, ima brdo ekstenzija, ume da zabaguje povremeno)
- PHPStorm (odlican, ima 33423423234234 feature-a, mozda previse nabudzen za moj ukus, nije free)
- NetBeans (na Fedori mi izgleda ocajno, ne znam kakav je na Win-u)
[ maksvel @ 22.07.2015. 21:22 ] @
NetBeans na Windowsu i MacOS-u sasvim fino šljaka.
Mislim, nisam baš PHP programer, ali mogu da pogledam.
[ plus_minus @ 23.07.2015. 01:54 ] @
Ja sam nekada koristio isključivo np++. I koristim to i dalje .. jednom u par meseci, kad hoću da se prisetim ... "koji ja to beše wallpaper imam na win7.. ?" Sada isključivo Geany. Najmoćniji od svih. Brz za razliku od ostalih i poprilično je snalažljiv sa fajlovima/skriptama od preko 2000 i kusur linija koda. U životu mi se nije desilo da taj program pukne. Jednostavno je vrhunski napisan. Nikada nije "kilav", što mene užasno nervira kad na mouse scroll zapažam po par milisekundi kašnjenja. Toliko sam se navikao na `duha` da više ne mogu ni da zamislim distro gde to nije instalirano.
[ N.M. @ 23.07.2015. 22:25 ] @
Moja preporuka za sublime3.
[ BojanVukajlovic @ 22.08.2015. 20:40 ] @
Notepad ++ ima gresaka (ovo nije vezano za php ali da napomenem , kada radis neki config i sl. stvari preko notpad-a uvijek ces imati error-e) , ali je isto tako dobar ako radis i zelis napamet da naucis neke stvari i sl.
Sublime Text Editor meni vise odgovara s tim sto ja mrzim da kucam sve do kraja. Dovoljno je upisati 2 slova i on sam moze to da zavrsi , ili ako si pisao bzvz $string , ne moras 2 puta da ga pises sam ti izbaci itd itd..
[ ProgramerVL @ 25.08.2015. 23:15 ] @
Probaj Atom tekst editor