[ vijay @ 24.07.2015. 01:21 ] @
Pokusavam da sredim jedan HDD od 400GB i nikako ne mogu da nateram da ga komp (Win7 x64) ucita.

Pokusavam da ga formatiram tako sto cu da ga nakacim da bude Logical. Ali kada ga nakacim (on je jedini IDE), komp zabaguje na Starting Windows belim slovima, i ne pojave se ona 4 baloncica. Tu stoji u nedogled.

Cujem da se taj HDD vrti. U BIOSu ga ne prikazuje medju HDDovima ali ga u BOOT izboru prepozna. Isto tako kada udarim F8 posle paljenja masne da bih izabrao BOOT device, tu ga pokaze. Ali ako ga izaberem zabode na crnom kursoru.

Zanima me kako da ga pokrenem i kako da ga ucitam?
[ gilopile @ 24.07.2015. 01:30 ] @
Vrlo moguce da ima lose sektore i tu zabode kada ne moze da pristupi odredjenom. Pokusaj sa HBCD 10.6 da ga preskeniras iz DOS-a sa HD regeneratorom. Ako nadje BS-e i ako ih ispravi i zavrsi ceo surface test, pristupices mu 90% ako nisu `pukle` particije. Ali i za to ima leka, tj. da se povade podaci...
Samo HDD vise kao takav nije pouzdan i ne treba na njemu drzati vazne podatke.
[ calexx @ 24.07.2015. 08:12 ] @
Da li je dobro džamperisan, moguće da to zbuni sistem pa neće da startuje? Ili komp pokušava da se startuje sa njega a on nije baš OK pa opet stane na početku.
[ vijay @ 24.07.2015. 18:46 ] @
@calexx Probao sam sve pozidije dzampera i nista.

gilopile Kakva je procedura za to Hiren? Treba li da pokrenem kao boot pa da selektujem taj HD?
[ gilopile @ 24.07.2015. 18:58 ] @
Skines, HBCD 10.6 ( ne noviji, jer nema HD regenerator ), otpakujes RAR arhivu i narezes ga kao .ISO ( burn ISO opcijom u programu koji koristis za rezanje DVD/CD ) ili napravis boot-abilnu flesku ( imas na sajtu uputstvo, samo treba da skines grub for dos ), boot-ujes HBCD/ dos programs/ hdd tool/ hdregenerator i tu selektujes taj HDD i ides na opciju scann and repair BS.
[ vijay @ 25.07.2015. 16:58 ] @
Hvala! Nema ni jedan bad sektor, ali na neki cudan nacin uspeo je da ga procita.

Nego, sta jos moze ovaj HBCD? Deluje mocno
[ Lavlja_Jazbina @ 25.07.2015. 19:47 ] @
Citat:
Skines, HBCD 10.6 ( ne noviji, jer nema HD regenerator ),

Ima,samo se drugacije zove.
[ gilopile @ 26.07.2015. 01:20 ] @
Citat:
vijay:
Hvala! Nema ni jedan bad sektor, ali na neki cudan nacin uspeo je da ga procita.

Nego, sta jos moze ovaj HBCD? Deluje mocno


Pa to, to su cari HBCD-a :) Moze svasta, veruj mi :) U drugoj temi cemo, ili bolje, ne....

Citat:
Ima,samo se drugacije zove.


@Lavlja_Jazbina, Jasta, ali zasto da komplikujem coveku zivot ....?
Propustio ga je kroz HDregenerator, svaki sektor je `pretupao` i to je to. Mozda je nesto sam HDD ispravio( ima on svoje rezerve ) i to je to. Cudno, ali po nekad HDD-u treba da das do znanja koji da procita i da ga regenerira ( baci u kantu ) u protivnom, moze da krcka i da pristupa istom godinama....( razumece neko ko se bavi diskovima )



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 26.07.2015. u 02:34 GMT+1]