[ RMAN @ 09.08.2015. 10:43 ] @
Narucio bih neki cpu koji kosta 10$. Mozete li samo ukratko da mi kazete sta sve moram da uradim da bi ga kupio?
Gde sve moram da se registrujem, koju karticu da imam za placanje. Ono cisto najosnovnije. Koliko bi me otprilike izaslo sa svim postarinama?

Ima mnogo tema o e trgovini na ovim forumu ne znam odakle da pocnem, a sad da citam ceo dan...
[ ademare @ 09.08.2015. 12:55 ] @
1. Posto verovatno nemas nijednu karticu, ako imas proveri kod svoje banke da li moze da se placa preko net-a , ako nemas nabavi na primer Intesa Visa Internet karticu, daju je svakom i besplatna je.

2. Regisrtujes se na Paypal i odradis verifikaciju kartice.

3. Registrujes se na Ebay i povezes ebay nalog sa PP racunom.

4. Kupujes . Sto se tice postarine to pise na svakoj stranici gde kupujes, razlicita je za razlicite prodavce, ali sve pise , 99 % prodavaca ne salje u Srbiju .

5. kada stigne paket ide na carinu i tamo od oka carinik kome padne saka , odredjuje kolika je carina , osim ako je iz neke Zapadne radnje pa ima racun . Po zakonu je za sve PDV 20 % , a preko 50 Eura i 10 % carina plus posta sebi uzima 145 din ako ima dazbina . U praksi je sve Lutrija ako nema racun , pa nekad moze da prodje i bez placanja, a nekada Dobro Oderu !! Zato sto se carinici bave Pogadjanjem cena , umesto da kao u svim ostalim Zemljama sveta pitaju koliko je placeno i zatraze dokaz , ako nisu sigurni, jer sigurno nisu Vidoviti !
[ RMAN @ 09.08.2015. 14:23 ] @
Npr za ovaj moj cpu pise da je shipping worldwide, s tim da Srbija nije u Exclude countries.
Da li to znaci da salju u Srbiju? Plus pise da je shipping FREE.
[ ademare @ 09.08.2015. 17:00 ] @
Da, da i da