[ alfa-pro @ 15.08.2015. 12:30 ] @
Drustvo mozete li da pogledate ovaj moj model za vozilo sto sam radio i zelim da ga iskoristim u svojoj android app.

Cela prica je da imam main klasu Vehicle koja sadrzi sve neophodno za kreiranje svakog tipa vozila, tipove vozila sam enumirao i preuzimaju se putem vehicleID-a.
Na celu pricu sam ubacio factory pattern koji bi pomocu TYPE ID pravio odgovarajuce vozilo.


Ono sto ja gledajuci u model bi mozda izmeno da Vehicle klasa bude abstraktna. Tako da ako bi je proglasio abstraktnom onda bi uklonio ovaj interfejs i celu logiku bi izvrteo kroz Vehicle claass.

Sve u svemu zelim vasa misljenja da mi kazete sta bi vi uradili i dali jos neke predloge da ovo bude jos bolji model. Ja sam koristio stvari iz realnog zivota za kreiranje ovog modela.


Hvala momci !!!


Evo SS: http://oi57.tinypic.com/imo38k.jpg

[ jablan @ 15.08.2015. 19:35 ] @
Piše se lengTH i widTH. Takođe, ako pratiš camelcase notaciju, treba da bude setMaximumSpeed.

Čemu ti služi sve ovo? Meni liči da si nabacao OOP koncepte i patterne samo zato što ti se može. :)
[ alfa-pro @ 17.08.2015. 11:44 ] @
koji si ti pajser. Pises samo da bi napisao nesto
[ dusans @ 17.08.2015. 12:03 ] @
Dobar model je onaj koji je krojen prema rešenju problema.
Manje je bitno da li i u kojoj meri predstavlja realnu (ili imaginarnu) stvar.

Dakle, ako bi rekao konteskt - problem ili klasu problema koju rešavaš,
onda bi nekao mogao da ti kaže nešto na temu tvog modela, inače je besmisleno.

Sa tehničke strane, ako si to hteo da pitaš - tvoj model je ispravan.
Kao deo rešenja, ako recimo praviš katalog vozila, onda je opet model u principu u redu.
Ako praviš video igru, onda je verovatno manjkav... itd...
[ jablan @ 17.08.2015. 19:48 ] @
Dalje:

Imaš tipove ROAD_VEHICLE, DUTY_VEHICLE i MOTOR_VEHICLE. Da li to znači da drumsko vozilo ne može da bude motorno? Namensko vozilo ne može da bude drumsko?

Čemu služe izvedene klase Car, Bicycle i Truck ako nemaju nijedan poseban metod ili atribut?

BTW, pitam se da li bi me nazvao pajserom na intervjuu za posao. :)