[ strajo00 @ 23.08.2015. 17:08 ] @
Kupio sam laptop pre desetak dana i radio je 5 dana kako valja od jednom nije hteo da upali uopste i poslali smo ga u Beograd na servis i rekli su da je sve u redu da je upalio na prvu onda kada je dosao kod nas opet ISTO!Ali smo provalili foru moramo nekoliko puta da stiskamo dugme za paljenje da bi upalio sve smo probali vadili bateriju menjali uticnicu ali ostaje isto...Ima li ikakvo resenje za ovo zelim da mi laptop pali iz prve!!! U pitanju je Toshiba Satelite C50-B-149
[ Zlatko580 @ 23.08.2015. 18:30 ] @
Ako posle petog dana nije hteo da se uključi, trebao si odmah da ga odneseš u prodavnicu i zahtevaš zamenu uređaja. Ako si kupio preko interneta onda zamena najkasnije može 14. dana od dana kupovine. Razlog ne moraš da navodiš.
Izvadi bateriju sačekaj minut pa je vrati, ako neće na prvi pritisak tastera za uključivanje da se uključi onda je nešto najverovatnije fizički neispravno.
P.S. Naravno iskljuci iz struje pre nego što izvadiš bateriju.
[ strajo00 @ 23.08.2015. 18:46 ] @
Planiramo da zamenimo laptop ali nmg da verujem da nesto nije ispravno...Kada mu izvadimo bateriju i vratimo pali na prvu ali posle toga jedno 5 min. moram da klikcem power dugme da bi se upalio da je nesto ne ispravno on nebi upalio evo na ovom forumu sam sada preko njega usao i palio sam ga od 7-8 minuta...Bas se nesto cudno desava ne kapiram!!!Ima li taktika da nesto treba da se uradi tu da ne moram da menjam???
[ Zlatko580 @ 23.08.2015. 19:47 ] @
Citat:
Kada mu izvadimo bateriju i vratimo pali na prvu ali posle toga jedno 5 min. moram da klikcem power dugme da bi se upalio

Ne razumem ovo, čekaj ti ga uključiš i onda radi normalno. Pa ga isključiš pa kad hoćeš drugi put da ga uključiš onda neće iz prve?
Ako je to u pitanju onda je nešto softverski, trebao bi da se odradi ažuriranje BIOS-a.
Kad ga isključuješ da li ga isključuješ regularno preko start menija?
[ Binary Mind @ 23.08.2015. 20:30 ] @
Da li se laptop teško diže iz nekog "spavajućeg" režima, ili kad je ugašen?
[ gilopile @ 23.08.2015. 20:49 ] @
Da, dobro kaze Binary Mind. Na vecina laptopa kada se pritisne `Power dugme` ide u sleep. Gasi ga iz start menu-a `shut down`, pa onda vidi da li ce da pali brze ili promeni to u power opcijama da se gasi kada stisnes Power dugme.

Ako nije ni do toga, moze biti da malo teze reaguje dugme ili ga drzi stisnutog 1-2 skunde, mozda je i to. AKo su u servisu rekli da je sve ok, tebalo bi da je tako.
[ strajo00 @ 23.08.2015. 21:43 ] @
Citat:
Zlatko580:
Citat:
Kada mu izvadimo bateriju i vratimo pali na prvu ali posle toga jedno 5 min. moram da klikcem power dugme da bi se upalio

Ne razumem ovo, čekaj ti ga uključiš i onda radi normalno. Pa ga isključiš pa kad hoćeš drugi put da ga uključiš onda neće iz prve?
Ako je to u pitanju onda je nešto softverski, trebao bi da se odradi ažuriranje BIOS-a.
Kad ga isključuješ da li ga isključuješ regularno preko start menija?

Preko start menija ga gasim.Ali posle nece iz prve a cak nece ni lampica da sija dok je izgasen a ona u stvari daje znak da je na punjacu.
[ strajo00 @ 23.08.2015. 21:45 ] @
Citat:
Binary Mind:
Da li se laptop teško diže iz nekog "spavajućeg" režima, ili kad je ugašen?

Ne sve je ok sto se tice toga
[ strajo00 @ 23.08.2015. 22:19 ] @
Citat:
gilopile:
Da, dobro kaze Binary Mind. Na vecina laptopa kada se pritisne `Power dugme` ide u sleep. Gasi ga iz start menu-a `shut down`, pa onda vidi da li ce da pali brze ili promeni to u power opcijama da se gasi kada stisnes Power dugme.

Ako nije ni do toga, moze biti da malo teze reaguje dugme ili ga drzi stisnutog 1-2 skunde, mozda je i to. AKo su u servisu rekli da je sve ok, tebalo bi da je tako.

Ma gasim ga ja na start meny pa shut down ali posle toga palim ga tako sto sigurno 20-30 puta stiskam power dugme i drzim ga po 1-2 sekunde
[ strajo00 @ 23.08.2015. 22:20 ] @
Zahvaljujem na svemu nasao sam taktiku vec 2-3 put pali iz prve ali kada nije na punjacu ali i dalje mi nije jasno zasto nece da pali dok je na punjacu?
[ Zlatko580 @ 23.08.2015. 22:29 ] @
Probaj kad je uključen da li iz prve ode u Sleep mod kad pritisneš dugme. Ako ode iz prve onda je najverovatnije do BIOS-a, a ako i tu treba više puta da pritiskaš onda jedino ako je sam taster oštećen.
Ako je do BIOS-a imaj na umu da ako nekim slučajem nešto krene po zlu prilikom flešovanja BIOS-a gubiš garanciju.
[ Binary Mind @ 23.08.2015. 22:29 ] @
Uzmi unimer i izmeri napon na AC adapteru...