[ boro62promaja @ 27.08.2015. 09:25 ] @
Potrebna shema metal-detektora koji bi bio u mogucnosti da detektuje metalne parcice u piljevini koja u slobodnom padu ide kroz plasticnu cijev precnika cca 100mm. Bilo bi neophodno da detektor reaguje na prisustvo zeljeza, bakra i aluminijuma.
Pozdrav, bp
[ zica49 @ 27.08.2015. 14:38 ] @
Koliki su parcici koji smiju proci?
[ boro62promaja @ 27.08.2015. 15:54 ] @
cca 5mm
[ zica49 @ 28.08.2015. 14:37 ] @
Koliko sam se susretao i gledao kod tipova koji su se bavili konstrukcijama tih sprava moze se napraviti taj dedektor bez po muke.Pravili su nekakve "delta pulse","pi" i ostala cuda muda te nalazili metalne predmete na dubini do pola metra. Nisam vidio da su nalazili dublje mada kazu da moze.
bio sam skeptik i podmetnuo nogu i detektovali mi geler za kojeg znam (velicine crna kukuruza) :)

Znaci neka od shema malo ozbiljnijeg pristupa i sonda napravljena na toj cijevi.Uz precizniju izradu i podesavanje trebalo bi moci i manja granulacija ispod 5 mm diametra.
Shema ima jako mnogo pun je net toga.
Postoje industrijski za kupiti ali cijenu ti necu spomenut jer si mi drugar i ne zelim da te herc odvali :)
[ emiSAr @ 28.08.2015. 14:55 ] @
Evo malo za zabavljanje:http://www.geotech1.com/cgi-bi...e=metdet&file=projects.dat
Veci je problem ako nije od zeljeza kako to kad se detektuje odstraniti.
Sonda se moze namotati oko te cijevi kroz koju ide piljevina-kojom brzinom?

pOz
[ boro62promaja @ 28.08.2015. 16:00 ] @
Piljevina ide slobodnim padom nekih otprilike 1 metar (znaci detektor bi stajao na sredini te cevke. Nije potrebno automatski odstranjivati eventualne "gelere" nego ce signalizacija prisutnosti metala u piljevini zaustaviti proces i onda se to obavi rucno. U pitanju je peletara malo ozbiljnije kucne varijante koju moj komsija pusta u rad a eventualni metalni opiljci se po njegovim rijecima rijetko pojavljuju ali kad se pojavi onda to napravi znatnu stetu na roleru ili matrici peletare.
[ branko tod @ 22.12.2017. 17:53 ] @
Treba mi šema metal detektora Pulse Star II Pro.
Hvala unapred.
[ Lavlja_Jazbina @ 22.12.2017. 22:03 ] @
Mozda?!

[ branko tod @ 23.12.2017. 00:39 ] @
Hvala, ali nije baš upotrebljivo. Vrednosti se ne vide, a nema ni podataka za kalem.