[ Ivan Dimkovic @ 27.08.2015. 15:24 ] @
Trebao mi je neki jeftin dual-SIM telefon - otisao ja u prodavnicu i kupio neku Nokia Lumia 530, to im je bio najjeftiniji dual sim smartphone. Nesto tipa 60 EUR, kupis i zaboravis.

Elem, stavim ja u njega prvu SIM karticu, ukljucim, pita on tu par stvari - i to bi to.

Medjutim, svakog dana vidim telefon ponovo trazi PIN - mrzelo me da trazim gde se gasi SIM PIN, ali posle 3 puta sam krenuo da gledam WTF.

U cemu je stvar?

Pa, eto, sa default instalacijom OS-a (to je neki Windows Phone 8 valjda) bez i jednog update-a, sa jednom SIM karticom, ni sa jednom dodatno instaliranom aplikacijom, cak ni na WiFi mrezi nije povezan, nesrecni telefon nije u stanju ni 24h da radi bez da se resetuje.

Sta reci, mislim nisam imao neka velika ocekivanja - ali da skrndelj ne moze da se nosi sam sa sobom a da ne pukne bar jednom dnevno, to me je vec iznenadilo.

Mislim da ni najjeftiniji landfill Android krsevi nemaju taj problem.

Tuga i cemer. Da stvar bude jos gora, to je Microsoftov telefon, mislim ako TO nisu u stanju da naprave da "iz fabrike" radi kako treba...

I oni su hteli da budu kao neka konkurencija Apple-u i Google-u... hahaha, good one.

Evo sad mu stavljam Windows Phone 8.1 update, mozda ce mu to pomoci da radi bar 2 dana bez da se skuca.
[ tdusko @ 27.08.2015. 15:37 ] @
Ja imam Lumia 925 zadnje 2 godine, kupio sam je kad im je to bio flagship. To sto je OS nestabilan je do verzije OS-a, kad predjes na up to date 8.1 neces imati tih problema jedino ako to nije nesto do toga sto je dual sim posto je moj obican. Meni sada zna da se desi da skuca display pa ga onda po osecaju ugasim i startujem ponovo. OS je jos i najbolja stvar na tom telefonu. Srecom, to sto ces ga koristiti samo za razgovore ti nece dati priliku da vidis koliko je win phone generalno njesra u odnosu na android/iphone. Probaj recimo mail aplikaciju ili probaj neku aplikaciju koju koristis na iphone, sve su sanse da je neces naci ili ako je i nadjes pola opcija nece imati. Pa i fckn Instagram je jos uvek Beta
[ Ivan Dimkovic @ 27.08.2015. 15:52 ] @
Evo sad je gotov Windows 8.1 install - a i stavio sam jos jednu SIM karticu :-) Videcemo koliko mu treba da ljosne :-)

Inace ono malo sto sam cackao okolo, sve to izgleda jako bedno - istini za volju, to je bila 8-mica, mada koliko vidim ni 8.1 nije nesto drugaciji.

Sad ne znam koliko je do telefona a koliko do OS-a - ti imas flagship telefon, a koliko se secam 925 je bio i jedini WP telefon koji sam video do sad i ono na prvi pogled mi nije izgledalo lose. Medjutim sa ovom malom Lumia-om mi sve izgleda prilicno jadnjikavo.

Srecom treba mi samo za dial in/out - sve sto hocu je da prima i salje pozive bez da se blokira, nadam se da to nije previse od telefona u 2015 :-)
[ Ivan Dimkovic @ 28.08.2015. 13:16 ] @
Hm, GUI izgleda kao da je dizajnirala osoba sa teskim mentalnim poremecajima - stoji mi da imam 2 neprocitane SMS poruke, a kako god da odes na poruke, sve su procitane.

Neverovatno neintuitivan OS, sad mi je jasno odakle onaj pad u upotrebljivosti Skype GUI-ja na PC-ju: mora da ga je preuzeo isti dizajner.
[ tdusko @ 28.08.2015. 13:31 ] @
Gde ti to stoji? Na lock screen-u ili u notifications centru kad "povuces" ekran sa gornje ivice? Mozda ti pokazuje delivery notification od poruke koju si poslao ako si slao neki sms.

Inace, win phone generalno ima koncept da notifikacije sklanja kada udjes u program, a ne kada procitas odredjeni item recimo sms, mail itd. Doduse ovo nema neke veze sa tvojim problemom nego cisto kao info.
[ gilopile @ 28.08.2015. 13:35 ] @
Meni su se zgadili svi ti `smart` telefoni. Doduse, par tel. koje sam imao su neki krsevi do 100eur. Klasika, dual core 512 RAM-a 3-4GB interne mem... Kada god treba nesto hitno da nazovem, batt low.

Kada treba da pogledam mail, ovaj nesto kenjja apdejtuje ebava, ukoci mi fon na pola sata i ne mogu da otvorim mail. Skype da otvoris i koristis, treba da imas quad core + 8 GB RAM-a u fon, jbt. Nekada sam ga koristio na Simbian fon-u Nokia navigator i to je radilo brzo i bez ikakvih bagova si mogao normalno da pricas i saljes poruke. Poslednji android sam prodao upola cene posle 2 dana koriscenja, kupim Nokia c1 i stavim tacku na tel. To je to, imam telefon.
[ KrkaCiC @ 28.08.2015. 16:25 ] @
Iz tih razloga jos uvek "gazim" n70

Inace,ovih dana cu pazariti nokiu 520,vidim i po ocenama da je bolji phone od 530,iako 530 ima quad a 520 samo dual procesor-performanse su iste

Malo sam se igrao 520-icom i za razliku od drndroida meni se svidja, i sto je meni bitno ne koci,ne baguje...

[ tdusko @ 31.08.2015. 09:02 ] @
Meni se evo treci put u poslednjih 2 dana resetuje sam od sebe. Dimke ga izbaksuzirao :D
[ calexx @ 31.08.2015. 09:33 ] @
Nemam baš Microsoft telefon, pred kraj prošle godine sam uzeo HTC 8x i još nijednom nije bilo kako zabrljao. Iako je bilo priče da će da ostane na 8.0, početkom godine se redovno apdejtovao na 8.1 a sada očekujem da mu uvale i 10, mada mi nije bitno.
[ gti2 @ 31.08.2015. 09:47 ] @
Kod mene Lumia 640 dual SIM radi trecu nedelju (toliko je imam) bez ikakvih problema.