[ BlaBla2 @ 31.08.2015. 17:51 ] @
Pre neki dan sam naleteo na ovaj sajt: www.99.rs

Našao sam laptop konfiguraciju i popunio online narudžbenicu. Plaća se pouzećem. To je bilo u subotu. Danas (ponedeljak) sam ih pozvao da proverim zašto me još uvek nisu zvali da potvrdim kupovinu. Čovek mi reče da će me koleginica usoro pozvati, međutim još uvek ništa.

Zanima me da li neko ima iskustva sa njima?
Već u startu su mi sumnjivi. Nisu mi ni odgovorili na pitanje koje sam im postavio u komentarima na sajtu.

Takođe osim brojeva telefona, nema ni jednog drugog relevantnog podatka o firmi (proverio sam jedan broj u belim stranama i vodi se na fizičko lice). Ne postoji nikakva adresa (dobro reč je o online firmi), nikakvo ime (fizičkog lica) na celom sajtu (???), matični broj firme, ništa, samo telefon, skype i e-mail adresa.

Šta mislite?
[ cika dacha @ 31.08.2015. 18:26 ] @
na sajtu APR ukucaj maticni broj pa ces vise saznati podataka o njima.
[ BlaBla2 @ 31.08.2015. 18:32 ] @
Uradio bih to ali nigde ne piše njigov matični broj.
[ BlaBla2 @ 31.08.2015. 18:32 ] @
Niti mogu da nađem registrovanu firmu sa imenom "99 online shop"
[ Lavlja_Jazbina @ 31.08.2015. 19:37 ] @
Naruci nesto jeftino pa ce ti dati ziro racun i ostale generalije.
[ BlaBla2 @ 31.08.2015. 19:41 ] @
Isključivo se plaća pouzećem tako da ne daju žiro račun

Citat:
Ukoliko kupujete kao fizicko lice, proizvode placate pouzecem
[ ademare @ 31.08.2015. 19:46 ] @
A sto moras da kupis kod njih ? Prirasli ti srcu

Ima toliko ozbiljnih proverenih firmi pa biraj, neke se reklamiraju i na sajtu imaju baner . Ako ovi imaju neku akciju ili slicno , ne isplati se rizikovati za 10 Eura !

Vidis i sam da su neozbiljni , prodaju kao nesto a mole Boga da ne prodaju !!
[ Lavlja_Jazbina @ 31.08.2015. 19:48 ] @
Citat:
Ukoliko kupujete kao fizicko lice, proizvode placate pouzecem

Odakle ce oni znati da nisi firma,ili nadji nekog ko ima firmu pa neka posalju profakturu.

Ili sarmiraj Vesnu.:).
[ BlaBla2 @ 31.08.2015. 19:48 ] @
Radi se o tome da prodaju neke modele laptopova koji su još jedino kod njih u ponudi (ušteda je mnogo veća od 10E :) ).
[ ademare @ 31.08.2015. 19:54 ] @
Onda si sam sebi dao Dva Odlicna odgovora zasto ti se ne javljaju

Prvi je nemaju i drugi je Nemaju
[ Predrag Supurovic @ 01.09.2015. 11:08 ] @
Taj domen je registrovan na privatno lice (Dijana Damnjanovic) a ne na firmu.

Nigde nisam uspeo da nadjem kakva je precedura da sepriajvljuju ovakve stvari. Ovo je ocigledan rad na crno. kupci ne moraju da umeju da to prepoznaju i itekako mogu na ovaj nacin biti osteceni i ostati bez zastite, a da n epominjemo i nelojalnu konkurenciju prema onima koji rade po propisima.

Trebalo bi da postoji neki jednotavan nacin da se priajvi sajt koji radi na ovaj nacin i da neko nadlezan to moze da proveri i istrazi.

[ Lavlja_Jazbina @ 01.09.2015. 11:12 ] @
Verovatno da ni garanciju nebi mogli ispostovati!
[ ademare @ 01.09.2015. 11:49 ] @
Kod nas je Net domaca kupovina cesto Sivo-Crna zona !!!

Ja imam takvo iskustvo sa onim nasim najvecim lancem koji ima 3 brenda !!

E sad ljudi svasta pisu o njima , od prica po forumima, javlja se jedan i kaze e znam tog "vlasnika" to moj skolski drug iz Cacka , zajedno smo bili u odeljenju, mnogo dobar covek.

Do prica koje pisu oni koji znaju malo vise , ali nekada i preteraju pa sad jedan od njih optuzen za Pretnje preko drustvenih mreza i to Premijeru licno !! On tvrdi da su pravi vlasnici da im ne pominjem imena ali to je u Srbiji od 2000. godine Nerazdvojni Tajkunski tandem , ko Sijamski blizanci , jos ni jedna afera od struje , preko Nacionalne stedionice itd. uvek njih dvojica u paru !!

Meni ova druga prica izgleda ipak mnogo ubedljivija nego prica o skolskom drugu, mada nije iskljuceno da je negde skolski drug upisan kao vlasnik a pravi vlasnici Sijamci

I sta se desilo . Nista ja nisam bio kod kuce i delove za kompjuter primio cale bez Fiskalnog racuna !!! Ja prvo nisam ni obratio paznju, a verovatno i ne bi , nego posle 7 dana stize racun od njih samo opet nije fiskalni , koji nikada nisam ni dobio . Zvao sam ih i kao nije fiskalni obavezan po najnovijem zakonu bla,bla itd.

Eto to je Crna zona domacih Tajkuna , niko njima nece poslati Inspekciju ili Poresku policiju da vidi sta je sa PDV-om i ostalim "sitnicama" !! Taj novac koji nikada ne stigne u drzavnu kasicu moze slobodno da se deli .

Ali to naravno ne moze svako nego samo Odabrani , a ovi Najveci su Sasvim Slucajno i najjeftiniji na trzistu.

edit : evo linka da ne ispadne da sam ja ovo sam pisao iako se magazin zove tabloid, znatno je ozbiljniji , zbog onoga sto pise ide se danas i na robiju !!

http://www.magazin-tabloid.com...is/?id=06&br=321&cl=08

[Ovu poruku je menjao ademare dana 02.09.2015. u 12:06 GMT+1]