[ Neko_Mi_Maznuo_Nick @ 03.09.2015. 11:07 ] @
Pozdrav, sme li da se vadi kabl iz mrezne kartice ako je racunar upaljen?
Crkla mi je mrezna, a samo sam izvadio i ubacio kabl dok je bio upaljen racunar.
[ gilopile @ 03.09.2015. 11:12 ] @
Ne bi trebalo da se desi da crkne vadjenjem kabla. Najcesce je sprzi staticki elektricitet kad zagrmi ili pukne grom negde u blizini. Dakle, mozes slobodno da cupas kabel.

Koja mrezna je u pitanju? Da li je integrisana? Pokusaj sa zamenm kabla i pogledaj pinove u LAN konektoru da se nije neki iskrivio...Ako je karta PCI, izvadi je iz slota, dobro pobrisi kontakte i vrati.
[ Neko_Mi_Maznuo_Nick @ 03.09.2015. 12:12 ] @
Mrezna je


Ovu poruku dobijam uvek kada reinstaliram drajver


Radila mi je bez problema par godina, sve dok danas nisam vadio kabl. Probao sam preko Acronisa da vratim sistem, ali odmah u startu ne mogu da je osposobim, a to mi se nikada pre nije desavalo. Mislim da nije softverski problem. Probacu nesto kasnije da je izvadim iz slota i provericu kabl. Ona lampica na mreznoj radi, kada ubacim kabl.
[ gilopile @ 03.09.2015. 12:33 ] @
Moze biti da je crkla, a i ne mora. To sto ne moze da je `startuje`, moze biti da jedan od adress pinova nema dobar kontakt. Ima tu 120 pinova, i neretko se desi da neki od njih ne ostvari dobar kontakt i eto problem. Kao sto sam rekao, izvadi je iz slota, dobro krpom obrisi kontakte i vrati. Ako imas jos slobodnih PCI-slotova, ubaci u drugi i velika je verovatnoca da ce da proradi.

Mozda si je fizicki malo pomerio iz slota kada si cupao kabel...

100x sam imao isti problem i resavao ga na goreopisan nacin. Samo mi je samo jedna miniPCI kartica crkla i dobijao sam istu poruku i nisam uspeo da resim. Znaci, 90% da ce da proradi ciscenjem ili preslaganjem iz slota u slot.
[ Lavlja_Jazbina @ 03.09.2015. 16:06 ] @
Citat:
Ako imas jos slobodnih PCI-slotova, ubaci u drugi i velika je verovatnoca da ce da proradi.

Mislim da si dobio resenje od gilopila,pod uslovom da nije integrisana.
[ Neko_Mi_Maznuo_Nick @ 03.09.2015. 17:14 ] @
Dok sam citao vase poruke, iskreno bio sam pomalo skeptican. Mrezna je dobro ucvrscena u PCI slot, ubacio sam je u drugi slot, produvao malo plocu, ocistio mreznu i proradila je.
Ja sam je bio otpisao, hvala vam.