[ zexxxx91 @ 05.09.2015. 22:15 ] @
Jel zna neko odakle moze da se skine firmware za navedeni model risivera?

Neznam sta se dogadja ali risiver je poceo da mi gubi programe, ponovnim skeniranjem nece ponovo da ih nadje pa kontam da je izasao novi firmware koji treba instalirati.
Na drugom televizoru gde imam orion risiver sve radi kako treba, a vaj bear iz dana u dan gubi programe koje ponovnim skeniranjem ne moze da nadje.
[ bakara @ 05.09.2015. 23:28 ] @
Pa reklamiraj ga, zasto bi ga ti popravljao?
[ zexxxx91 @ 05.09.2015. 23:36 ] @
Ja mogu bez tog risivera jer ja u sobi imam IPTV ali moj cale ce poludeti bez risivera dok nedodje sa reklamacije pa zbog toga bi probao nesto resiti.

Video sam u podesavanjima da ima opcije instalacije firmwera preko fleske i automatski, samo ne kontam kako to automatski instalira kada nije spojen za internet ni nista slicno.
[ gilopile @ 06.09.2015. 01:09 ] @
Firmware ti nece resiti posao...kao i 99% istih za druge uradjaje. Provereno u praksi.

Ono sto mozes da uradis je da ga resetujes na fabricka podesavanja i obezbedis dobru i kvalitetnu antenu i to je to...


Firmware ne donosi nista, osim bagova. kao bajagi nekih glupavih ispravka subtitla, velicine... Sve ostalo veze nema, imas standarde freq. koje se koriste u eur. i to je to.
[ zexxxx91 @ 06.09.2015. 10:35 ] @
Vracao sam na fabricka podesavanja ali nista, opet fale ti programi.
[ gilopile @ 06.09.2015. 12:51 ] @
Na kojoj si lokaciji? U zavisnosti sa kog odasiljaca primas, preskeniraj rucno. Recimo za crveni cot su 24, 30, 41. Znaci rucno/ manuelno skeniranje, pa upises kanal i skeniras.
[ zexxxx91 @ 06.09.2015. 14:52 ] @
Nemam pojma odakle Sombor vata signal.
[ gilopile @ 06.09.2015. 23:02 ] @
Pokusaj ove kanale rucno 40, 43, 34, 29
[ ziki94 @ 16.08.2016. 14:08 ] @
http://www.augustint.com/en/downloadsoft-9.html
[ zexxxx91 @ 18.09.2016. 20:44 ] @
Danas mi je navedeni model risivera poceo brljaviti.
Cuo sam da su ubacili neke nove programe (ako kako se prica samo kao reklamu do kraja oktobra) pa reko aj da ih nadjem. Pokrenem skeniranje i nakon zavrsetka mi prvo daljinski pocne brljaviti, strelice levo i desno su mi bili meni i exit. Vratim nekako na fabricko podesavanje i skeniram ponovo, nakon zavrsenog skeniranja risiver se iskljuci i ponovo ukljuci ali ni jedan program nije zapamtio nego trazi da skeniram ponovo. Tako sam vrteo jedno 10 puta i svaki put isto.

Jel neko zna u cemu je problem?
Da li moze da se resi nekako ili da saljem na reklamaciju,? Imam jos oko godinu dana garanciju.