[ anon142305 @ 13.09.2015. 23:16 ] @
Nesto mi pade na pamet da sam pre par godina otvorio jednu temu:

http://www.elitesecurity.org/t...nti-malware-spyware-programima

i moderator ju je u jednom trenutku zakljucao.
Mozda to i nije lose, jer tema nije zazivela, a verovatno i ja nisam lepo objasnio sta sam hteo.

Namera mi je bila da cujem iskustva ljudi sa anti m/s kao i AV programima, preciznije, da li ste imali losa iskustva?
Npr. sednete za neciji komp, pokrenete neki svoj program, on nadje brzo zarazenih stvari i... da li bez problem kliknete na REMOVE?
Jer, moze se desiti da je komp toliko zarazen da ode i nesto Windowsovo i sta onda? Morate da uradite reinstalaciju sistema!
A ljudi, barem je takvo moje iskustvo, i iako imaju vise particija, sve ce drzati na desktopu i u My Documents, tj. na sistemskoj particiji.

E sad, logicno je pretpostaviti da su neki programi sigurniji za rad od nekih drugih.
Pa, ako nemate nista protiv, voleo bi da cujem ako neko ima nesto da kaze...

Da jos jednom preciziram.
Ne "ja koristim programe X, Y i Z", nego "ja koristim programe X, Y i Z i jesam/nisam imao probleme u koriscenju (i kakve)"
[ Seyokiller @ 14.09.2015. 23:48 ] @
U zadnje vrijeme Avast mi pravi probleme sa https stranicama !
Odem u postavkama i isključim opciju da ne skenira https saobraćaj !

http://www.ghacks.net/2014/10/...th-firefox-and-other-programs/

[ jolemisa @ 14.09.2015. 23:52 ] @
Na XP-u sam koristio Aviru i bio sasvi zadovoljan.Kad sam presao na Win.7,ispocetka sam je isto koristio,ali je pravila neke sitne probleme i cak ponekad i usporavala rad OS-a.Presao sa na MSE,ali sam citao o nemu da nije uvek on sam dovoljan za odrzavanje OS-a,vec da he potreban Malwarebytes Anti-Malware,a ponekad i SUPERAntiSpyware Free Edition,kao dodaci u sigurnosti.To koristim i veom sam zadovoljan.Na Win.8.1 koristim ona sistemski Windows Defender i sa njim sam zadovoljan.Surfujem netom bez problema.
[ EmmaR @ 15.10.2015. 10:13 ] @
Meni AVG 2015 pravi problema na Win 8.1 - kad god ga instaliram, obara mi sistem. Trenutno je aktivan samo Windows Defender, ali nesto nisam sigurna da je dovoljan.
[ iculibrk @ 15.10.2015. 11:32 ] @
Da li je u pitanju free avg? Iskeniraj racunar sa npr. SUPERAntiSpyware Free Edition i sa Adw Cleaner-om, pa vidi da li ima neki malver. Avg ima podrsku za windows 8 i 8.1, tako da sumnjam da je problem do njega.
Ja kombinujem vise besplatnih alata. Poslednjih godina je po meni Avast skroz ok, ali ne treba se osloniti samo na njega.
[ jolemisa @ 16.10.2015. 23:02 ] @
Citat:
EmmaR:
Meni AVG 2015 pravi problema na Win 8.1 - kad god ga instaliram, obara mi sistem. Trenutno je aktivan samo Windows Defender, ali nesto nisam sigurna da je dovoljan.
Ne mozes ni instalirati drugi AV,kad vec imas jedan.I ja imam Win.8.1 i Win.Defender,ali povremeno dodam Malwarebytes Anti-Malware i SUPERAntiSpyware Professional.To nisu AV-i vec dodaci za slabije AV-e koji ne mogu da pokupe Malvere i Spajvere.Imas besplatne trial verzije i povremeno ka skeniras AV-om preskeniraj i sa ova dva programa i sigurno ocistis komp ili lap,sta vec imas.ne znam da li moze Win, Defender da se ukloni post je sistemski,pravo da ti kazem nisam ni probao,zato sto mi sa ova dva dodatna programa radi kako treba.Njih imam i na Win.7.
[ SlobaBgd @ 17.10.2015. 07:22 ] @
Što se ljudi još uvek primaju na staru slavu SuperAntispyware, nije mi jasno. To je program koji odavno ne može da prati savremene tipove infekcija i preporuka iskusnih poznavalaca materije je da ga treba ukloniti sa kompjutera jer daje lažni osećaj sigurnosti.
[ iculibrk @ 17.10.2015. 15:15 ] @
Citat:
jolemisa:
Ne mozes ni instalirati drugi AV,kad vec imas jedan.

Ne znam kako je reseno na windows-8, ali sumnjam da u slucaju instaliranja drugog antivirusa ce doci do obaranja sistema. Da sistem nece dopustiti, to je tacno, ali da se obori to do sada nisam cuo.

Citat:
SlobaBgd:
Što se ljudi još uvek primaju na staru slavu SuperAntispyware, nije mi jasno.

Ja sam ga licno koristio malo duze i ranije mi je resavao sve sto mi je trebalo. U svakom slucaju hvala na informaciji, jer sam tek posle nje malo procesljao internet i video da je to upravo kako govorite. Pokrenuo sam emsisoft-ov i detektovao je o ono sto sas nije video. Hvala na informaciji jos jednom.
[ jolemisa @ 17.10.2015. 16:58 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Što se ljudi još uvek primaju na staru slavu SuperAntispyware, nije mi jasno. To je program koji odavno ne može da prati savremene tipove infekcija i preporuka iskusnih poznavalaca materije je da ga treba ukloniti sa kompjutera jer daje lažni osećaj sigurnosti.
To je tvoje misljenje i ti radi sta hoces,a ja garantujem da uz besplatni AV idu zajedno Malwarebytes Anti-Malware i Malwarebytes Anti-Malware i da kupe gamadi koje AV ne moze.Imam ga godinama i stalno mi pomaze o ko tih gamadi.
[ SlobaBgd @ 17.10.2015. 17:55 ] @
Ne mislim to ja, već ljudi pametniji i iskusniji i od mene i od tebe.
No, u pravu si, svako može da koristi ono što smatra da mu pomaže. Moje je bilo da prenesem savete i iskustva verziranih stručnjaka za zaštitu od malwarea da je taj program nepotreban. Ja ga već godinama ne koristim, a kako vidim ni na drugim (domaćim i stranim) forumima uopšte ga ne navode kao preporuku.
[ valjan @ 17.10.2015. 19:56 ] @
Čudi me da se još niko nije javio da preporuči Spybot Search & Destroy, ili možda HiJackThis, oba su nekad bila nezaobilazan deo arsenala svakog čistača malware-a, ali ih je vreme pregazilo, baš kao i gorepomenuti SAS...
[ jolemisa @ 17.10.2015. 23:25 ] @
Evo jesan primer sa je jos koristan,a citao sam o njemu na mnogo sajtova da je potreban uz AV:https://translate.google.com/t...RAntiSpyware&prev=search.I ponekad kada mi brpwser uspori preskeniram snjim i posle radi super.
[ valjan @ 18.10.2015. 00:04 ] @
Koji jasan primer? U tom Wikipedija članku koji si okačio jasno kaže da je dobio rejting "jadan" (osim ako koristiš Google Translate, prevod je kriminal pa dobiješ iskrivljenu sliku čitajući prevod):

Citat:
SUPERAntiSpyware received a "DISMAL" rating from PC Magazine , which complained that it had no real-time protection and the lowest detection rate and lowest score in a malware removal test.


[ jolemisa @ 18.10.2015. 00:25 ] @
Nisam ja kriv sto im je los prevod,a;i pojazuje da je taj progtam potreban vecini AV-a:https://translate.google.com/t...nformer.com/&prev=search.A vi pricajte sta hocete.
[ jolemisa @ 18.10.2015. 00:32 ] @
Evo vam ovde malo jasnije:http://www.bug.hr/program/superantispyware-60/97018.aspx
[ valjan @ 18.10.2015. 06:15 ] @
Znaš kako, novinar će napisati kako mu plate za reklamu, a ako pogledaš komentare čitalaca Bug-a odmah ispod članka, videćeš neku sasvim drugačiju sliku o SAS-u ;-)
[ SlobaBgd @ 18.10.2015. 08:44 ] @
Citat:
jolemisa:
...A vi pricajte sta hocete.

Niko tebe ovde ne ubeđuje niti traži da promeniš navike i mišljenje.
Mi pišemo i objašnjavamo stvari za one naše članove koji žele da budu u toku sa stanjem na polju zaštite i koji nemaju tvrd stav po tom pitanju.
[ Lavlja_Jazbina @ 18.10.2015. 08:58 ] @
Nije los Adguard AdBlocker .
[ dukanizi @ 18.10.2015. 11:50 ] @
Ja koristim avast i ponekad pustim malwarebytes, kako kuci tako i na poslu i kod prijatelja kojima odrzavam kompove. Sa oba sam uglavnom zadovoljan. Avast zna ponekad da zeza. Jedno vreme mi nije dozvoljavao da se ulogijem na sajt gradske biblioteke, nemam pojma zasto. Disable for 10 minutes i problem resen:) Generalno vecih problema nisam imao.
[ jolemisa @ 19.10.2015. 00:48 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
jolemisa:
...A vi pricajte sta hocete.

Niko tebe ovde ne ubeđuje niti traži da promeniš navike i mišljenje.
Mi pišemo i objašnjavamo stvari za one naše članove koji žele da budu u toku sa stanjem na polju zaštite i koji nemaju tvrd stav po tom pitanju.

Kad bi znao koliko Trojanaca pokupi i zastiti komp,drugacije bi razmisljao o njemu.
[ EmmaR @ 20.10.2015. 11:33 ] @

@iculibrk:
Jeste u pitanju AVG Free 2015. Ne obori sistem u bukvalnom smislu da ne mogu da podignem Win. Sistem se podigne ali me doceka potpuno siv nefunkcionalan desktop ekran: mogu jedino da se logujem i da ga iskljucim, sve ostalo je nevidljivo. I tako svaki put po instaliranju AVG a da pre toga ni jednom nije ni pokrenutno pocetno skeniranje celog racunara.
Nervira me sto ne mogu da instaliram AVG 2014 iako imam offline instaler jer sam primetila da 2015 ima dosta laznih prijava.

Pored njega tu je MBM i Advance System Clear i tako je funkcionisalo i na WinXP i na Win7 i njih povremeno pokrenem da prekontrolisu citav sistem. Oni ne prave problema.
[ iculibrk @ 20.10.2015. 14:47 ] @
Nesto mi to vuce na nekoga trojanca.
Da li mozes uslikati tu sivu radnu povrsinu?
Pokisaj ovo:
1. Iskljuci i ukljuci kompjuter. Dok se ukljucuje idi u Safe Mode (F8).
2. Idi na Run i upisi msconfig.exe
3. Idi na tab "Startup" i onemogući ono sto ti je sumnjivo npr. " start.exe " , samo pazi da ne iskljucis nesto sto ne treba ili ako ne znas sta treba iskljuciti jos bolje uslikaj sta tu ima pa postavi ovde.
4. Idi na Apply pa na OK.
5. Restartuj racunar.
Kada se sistem podigne iskeniraj ceo racunar sa AVG-om.

Ako ne znas kako pokrenuti Run, kada udjes u Safe Mode pritisni windows digme na tastaturi i slovo "R".
[ EmmaR @ 29.10.2015. 11:31 ] @
Citat:
iculibrk: Nesto mi to vuce na nekoga trojanca.
Da li mozes uslikati tu sivu radnu povrsinu?
Pokisaj ovo:
1. Iskljuci i ukljuci kompjuter. Dok se ukljucuje idi u Safe Mode (F8).
2. Idi na Run i upisi msconfig.exe
3. Idi na tab "Startup" i onemogući ono sto ti je sumnjivo npr. " start.exe " , samo pazi da ne iskljucis nesto sto ne treba ili ako ne znas sta treba iskljuciti jos bolje uslikaj sta tu ima pa postavi ovde.
4. Idi na Apply pa na OK.
5. Restartuj racunar.
Kada se sistem podigne iskeniraj ceo racunar sa AVG-om.

Ako ne znas kako pokrenuti Run, kada udjes u Safe Mode pritisni windows digme na tastaturi i slovo "R".


Dobro da znam sta da radim sledeci put, osim da izvrsim reinstalaciju. Za sada miruje, nema AVG instaliranog... Defender je zaduzen za real time protection, MBM za skeniranje, a kao velika pomoc tu je i Advanced System Care koji sa svojim dodacima ima delimicnu mogucnost i u free varijanti real time protection pri surfovanju.

Inace, to mi se 2 puta desilo a jednom sam uhvatila da je AVG izbrisao slchook.dll

Nije mi najjasnije kako se ulazi u Safe Modu kada je u pitanju multiboot okruzenje (grub loader): izaberem Win pa onda sto brze F8 ili F8 + izaberem Win. Verovatno zvuci glupo, ali nikada nisam probala.

Umesto AVG probacu Avast, mada iz nekog vec davnog iskustva AVG se pokazao kao najbolji (sve do sada), a od komercijalnih (pa cak i u trial varijanti) Nod32 (nesto nisam za 'nabavku' zastite 'ispod zita' inace bi se za stalnu bezbednost brinuo Nod32).