[ ZoranDE @ 14.09.2015. 05:14 ] @
Pozdrav svima,

radim softver za jednu privatnu ordinaciju, i treba da napravim formu za zakazivanje pregleda pacijenata.

Ja sam krenuo tako, sto ce na formi biti 2 text polja: u jedno ce se unositi datum preko jQuery kalandera, a u drugo tekst polje ce se rucno unositi vreme, na primer 10:30

na ovaj nacin u tabeli imam 2 polja: jedno je tipa "date", a drugo tipa "time", i samim tim i na web formi cu imati 2 polja za date i time.

da li postoji neki jednostavniji nacin, neka web kontrola, koja omogucava da se u 1 polje unese i date i time, i da samim tim, i u tabeli imam samo 1 polje tipa : datetime ?

pozdrav, hvala unapred za pomoc
[ ssi @ 14.09.2015. 14:55 ] @
Jedan date/time picker imas ovde:

http://xdsoft.net/jqplugins/datetimepicker/

Citat:
ZoranDE: Pozdrav svima,

...koja omogucava da se u 1 polje unese i date i time, i da samim tim, i u tabeli imam samo 1 polje tipa : datetime ?

pozdrav, hvala unapred za pomoc


Sto se tabele u bazi tice, bez obzira na kontrolu koju koristis, ti mozes u code da transformises podake kako god zelelis.

U C# code mozes da spojis date i time i to upises u bazu.

Ne treba ti za to nikakva posebna kontrola

Code:
var dt = new DateTime(2010, 06, 26); // time is zero by default
var tm = TimeSpan.Parse("01:16:50");
var fullDt = dt + tm; // 2010-06-26 01:16:50


ili:


Code:
TimeSpan time = GetTimeFieldData();
dateField = dateField.Add(time);


ili:

Code:
string _eventDate = "01/01/2011";  //in your case txtEventDate.Text
string _eventTime = "09:00 AM"; //in your case txtEventTime.Text

DateTime eventDate = Convert.ToDateTime(String.Format("{0} {1}",(_eventDate), _eventTime)));

[ ZoranDE @ 15.09.2015. 04:59 ] @
Ekstra !!! Hvala ti puno, ova kontrola je odlicna, sto ima i kalendar i vreme

Samo se jos dvoumim da li da koristim 2 polja u tabeli : date and time ili 1 polje datetime ?

bolje je 1 polje, to mi je jasno, ali ako treba (a trebace ) da se prave izvestaji i pretrage, onda mi je lakse da pretrazujem samo po date polju, nego da stalno formatiram datetime polje i da izvlacim datum ?

ako gresim, ako je bolje 1 polje datetime imati u tabeli, voleo bih da cujem nekoga ko je imao slicnu situaciju na formi.


Pozdrav i hvala jos jednom
[ ssi @ 15.09.2015. 13:20 ] @
Citat:
ZoranDE: Ekstra !!! Hvala ti puno, ova kontrola je odlicna, sto ima i kalendar i vreme

Samo se jos dvoumim da li da koristim 2 polja u tabeli : date and time ili 1 polje datetime ?

bolje je 1 polje, to mi je jasno, ali ako treba (a trebace ) da se prave izvestaji i pretrage, onda mi je lakse da pretrazujem samo po date polju, nego da stalno formatiram datetime polje i da izvlacim datum ?

ako gresim, ako je bolje 1 polje datetime imati u tabeli, voleo bih da cujem nekoga ko je imao slicnu situaciju na formi.


Pozdrav i hvala jos jednom


Ja stavljam uvek jedno polje. Nisam imao neki razlog da koristim dva.

Z.Extension methods

https://zextensionmethods.codeplex.com/

Imaju helpere koji ti mogu vratiiti vreme pocetka ili kraja dana. Cisto da znas. Lepo rade sa entity framework-om (EF nije obavezan).

[Ovu poruku je menjao ssi dana 15.09.2015. u 16:51 GMT+1]
[ ZoranDE @ 18.09.2015. 03:52 ] @
Da, ipak ću staviti i ja 1 polje.

Hvala za " Z.Extension " preporuku. Zaista nisam znao za ovo.

Pozdrav i hvala za pomoć