[ igormil @ 19.09.2015. 06:49 ] @
Pokušao sam instalirati XP OS na Lenovo netbuku S10-3 pomoću Usb-a ali nisam uspeo.Koristio sam program Wintoflash i prebacio sam netbuk sa ahci moda na kompatibilni mod.
Zamolio bih nekog da mi pomogne da instaliram novi sistem,jer imao je Win7 i radio je dosta sporo i smatram da je on dosta slab za Win7.

igor
[ Miroslav Cvejić @ 19.09.2015. 09:03 ] @
Da li si proverio da li uopšte ima drajvera za XP za ovaj uređaj?

[ calexx @ 19.09.2015. 11:08 ] @
Čini mi se da ima, jedini problem je što ne znamo gde je problem. ;)
[ la.linea @ 19.09.2015. 11:33 ] @
Citat:
igormil:

Zamolio bih nekog da mi pomogne da instaliram novi sistem,jer imao je Win7 i radio je dosta sporo i smatram da je on dosta slab za Win7.

igor

Na njemu je fabrički win7 starter i ti hoćeš da kažeš da proizvođač nije znao da optimizuje taj netbuk (ne baš jeftin) pa si rešio da ispraviš grešku instaliranjem programa za koga više nema podrške?
Instaliraj win10, sigurno da ti je već stiglo obaveštenje da možeš preuzeti novi os a pre toga skeniraj i vidi da nešto nisi pokupio što može biti uzrok sporom radu.
Ja imam slabiji netbuk i odlično radi na win7home ali sam ubacio 2gb rama.
[ gilopile @ 19.09.2015. 16:04 ] @
Ostavi mu starter, a ubaci jos 1GB RAM-a i bice koliko toliko ok za surf, s tim da ce se malo muciti, jer je jako slab procesor. Ali to ti je sto ti je.

Win XP ni ne pokusavaj, jer neces pola toga od drajvera da nadjes.

Ili Win7 starter ili neki blazi Linux.

Ako koristis AV, to ti je jedan od razloga zasto se vuce ko prebijena macka, jbg, a bez AV-a danas surfati je skoro pa nemoguce.
[ igormil @ 20.09.2015. 01:39 ] @
Rešio sam konačno sa Win to flash programom.Ubacio sam Xp jer postoje drajveri za njega i pravo da vam kažem mnogo bolje radi od WIN7 startera.
Zahvaljujem se svima na podršci.

Pozdrav.
[ calexx @ 20.09.2015. 10:45 ] @
Problem je i bio sa tim programom, kako si rešio? Nešto si loše radio? A naravno da će krš bolje da radi sa starijim nezahtevnim OS, imam ja neke krševe koji najbolje rade sa win98 ali to nije neka pohvala za taj OS.
[ Lavlja_Jazbina @ 20.09.2015. 12:36 ] @
Pa sad kako se uzme.Ima krseva od 18k evra pa zbog kupovine novog racunara i ucene sa win 10 treba se prilagoditi

operativnom sistemu.Dok god postoje instalacije win xp,naravno legalne,ekipa majkrosofta neka odmori.Bar u mom slucaju.
[ la.linea @ 20.09.2015. 12:43 ] @
Postoje razna rešenja. recimo, za "krševe" koristim win7 ultimate lite, težak oko 700mb i pokazao se ok na slabijim hardverima.
Naravno, uvek treba imati na umu, od babe nikada devojka!
[ igormil @ 20.09.2015. 22:27 ] @
Kada se pokrene butovanje preko usb-a sa programom WIn to flash,prvo sam odradio butovanje pod rednim brojem 1.Tokom instalacije mi je prikazao nekakvu hardversku grešku i pod opcijom br.2 sam završio ostatak instalacije.Malo mi je ovo čudno kako je sve ispalo,ali ipak se završilo dobro.
Ubacio sam drajvere i ostale programe i radi kao Doxa.