[ guarana89 @ 24.09.2015. 19:33 ] @
Pozdrav,

imam problem sledece prirode. Imam u stanu Telekomov Huawei (EchoLife HG520c). Problem nastaje kad se par ukucana nakaci na wifi putem telefona,
ukoliko igram neku igricu, dolazi do abnormalnog laga 1000 ms ili diskonekta. Nekad cak ne moze ni da se surfuje. U sustini razumem da je ruter nekvalitetan, pa bih da uzmem nesto sto ce raditi ok u ovim uslovima. Treba mi preporuka koji bi ruter bio ok, zato sto se nimalo ne razumem u mreznu opremu. U pitanju je ADSL inace.

Hvala unapred na pomoci.
[ gilopile @ 24.09.2015. 21:00 ] @
Nije se bas proslavio taj ruter, ali mislim da bi trebao toliko da izgura.

Android tel. zna itekako dobro da povuce, pa kad se sve zbroji...

Nego, koji internet paket imas? Obrati paznju i na kompu da ti nesto ne vuce, pogotovo torr..nt ako nesto seed-ujes, a nisi ogranicio UP, ode sve na to, ako imas standardno 1mbit.

Da li si zakljucao mrezu? Mozda imas jos nekoga ko se kaci...

Raskaci sve telefone sa mreze i odradi speed test. Ako je ispod brzine koju placas i ako je ping poveci, onda trebas telekonj za zoves. Mozda si daleko od centrale...Ima tu milion stvari...

A to `par ukucana`, pa moze i jedan fon da ti ovuce ceo net ako imas manje od 10mbit. FB dosta opterecuje mrezu...

Ako je sve ok, onda uzmi jaci paket UP/DOWN.
[ nnnikolaaa @ 11.11.2015. 18:50 ] @
Pozdrav. Imam android telefon samsung galaxy grand neo uzet pre koji mesec i wireless bez rutera koji treba skoro da kupim. Da li ce brzina na mobilnom biti ista kao na kompu kada to prikljucim? Mislim za nase uslove ona je mala ali za mene sasvim dovoljna od 1 megabitapa ne znam kako ce to da funkcionise na telefonu. Da li neko ima slicna iskustva? Hvala.
[ crvenitornado @ 11.11.2015. 18:56 ] @
brzina je ista kao na kompu ali je telefon po svojoj sadrzini slabijeg procesora i sa manje memorije uglavnom, pa je sve sporije nego kao na kompu.