[ Milica23 @ 02.10.2015. 18:26 ] @

Postovanje,

Imam konkretno pitanje, kao hemijski inzenjer sam dobila posao u Nemackoj i odlazim pocetkom sledece godine i prosla sam sve njihove testove.

Konkretno pitanje je - Kako moj suprug da dodje ovde kad se ja skrasim, koje uslove mora da ispunjava i da li uopste moze bracni partner na ustrb partnerovog posla dobiti neophodne papire i i skrasiti se na isti nacini kao ja. Klasicno spajanje porodice na osnovu posla jednog supruznika.

P.S. Izvinjavam ako je ovo pitanje cesto na forumu, ali meni je jednostavno promaklo.

Unapred hvala.
[ Au197/79 @ 05.10.2015. 14:39 ] @
Imaš u: http://www.bamf.de/SharedDocs/...and.pdf?__blob=publicationFile lepo objašnjeno

U suštini imaš dve mogućnosti: da ti imaš BlueCard ili nemaš, ako imaš onda je sve jednostavno, ako nemaš onda suprug mora položiti A1 nivo nemačkog jezika da bi mogao da se pridruži


[ Milica23 @ 14.10.2015. 10:39 ] @

Izvini, procitah sve , ali nigde nisam videla tacno za foreigners, non- EU residents koji su u braku i dolazak jednog na racun drugog. Supruznik vec ima A1. Mozes li mi, molim te napisati koji odsecak, tj strana gde to tacno pise?

Hvala ti puno unapred, moram da saznam odgovor, jer planiramo odlazak posle Nove???

[ Au197/79 @ 15.10.2015. 14:39 ] @
Imaš na 30 strani: I am … the spouse … of a foreign family member i posle imaš još dodatnih informacija u narednim članovima sve do glave IV. Taj deo čitaš iz pozicije Vašeg supruga koji kao supružnik želi da se pridruži Vama kao nekm ko radi u Nemačkoj a nije nemački državljanin (otuda ono freign).

Malo je rogobatno napisano, ja sam to ovako shvatio čitijući ovaj PDF ali i druge stranice. No uvek možeš pitati u ambasadi Nemačke.
[ AdaBajron @ 02.01.2016. 17:13 ] @
Bila bih jako zahvalna na informaciji o spajanju porodice po uzlaznoj liniji, odnosno spajanje zaposlenog sa roditeljem, posto nisam nigde dosla do pouzdanih informacija.

Konkretno bih iznela svoju situaciju: prosla sam probni rad na prvom poslu, imam ugovor na neodredjeno, plavu kartu, Aufenthaltstitel na 4 godine (do isteka pasosa), platu koja je nivo E11, poreska sam klasa 1, dakle nepunih 2400 evra neto (ciljna plata je E14 po ugovoru, u roku od 2 godine). Kada do toga dodje, planiram podici i kredit za stan (zanima me i koja kvadratura je potrebna za 2 osobe?).

Majka prima od skora porodicnu penziju, ima 58 godina, tri decenije iskustva, medicinska struka (dakle, diploma nepriznata u DE bez duge procedure za koju mislimo da nema vremena u njenim godinama). Fizicki sposobna i za svoje godine zdrava.

Obe imamo srpsko drzavljanstvo i ona nema osnova za madjarsko.

Ako nije moguce da preko mene dobije boraviste i radnu vizu za nize kvallifikovane poslove, da li joj ikako mogu olaksati dobijanje vize u slucaju dobijanja poslovne ponude, nakon sto dobijem trajno pravo boravka (to je 21 mesec od pocetka rada)?
[ član @ 11.01.2016. 07:24 ] @
Citat:
AdaBajron: Bila bih jako zahvalna na informaciji o spajanju porodice po uzlaznoj liniji, odnosno spajanje zaposlenog sa roditeljem, posto nisam nigde dosla do pouzdanih informacija.

imas ovde na forumu kracu diskusiju na slicno pitanje. momak kaze da je zvao konzulat i da su mu tako rekli, pa ako je verovatni tome, nazalost, male su ti sanse da dovedes i majku u DE.
[ milos2326 @ 24.01.2016. 21:54 ] @
Pozdrav svima.
Zanima me ako neko moze da mi da jednu informaciju. Ja uskoro dobivam Bugarski pasos i planiram put za Nemacku. I odma bi poslao suprugu i dete da zatraze vizu za spajanje porodice. E sad, odprilike sve znam sta je potrebno, samo imam jedan problem, potreban je dokaz o izdrzavanje ( ugovor o radu i obracun od tri plate) e to ja necu imati, tj.ugovor hocu ali ne i obracun od tri plate. Procitao sam da moze i dokaz o ustedjvini. Pa me zanima kolika ta ustedjevina treba da bude ili da li moze da neko garantuje za njih, recimo rodjeni brat koji vec zivi tamo????
[ Avaks88 @ 03.03.2016. 12:11 ] @
Postovani molim Vas za pomoc, da li ja mogu da se.pridruzim svojoj suprugi u njemackoj ako je ona dobila vizu na godinu dana, ugovor na godinu dana ( koji ce se promjeniti kada zena dobije urkunde), ima dovoljna primanja I stan sa dovoljnom kvadraturom. Negdje sam cuo da viza mora biti na duze od godinu dana, zena je medicinski radnik. Da li ja mogu dobiti ovu vizu za spajanje porodice. Je li neko imao slican slucaj. Svaki pozitivan odgovor ce donjeti mir mojoj dusi. Hvala vam svima unaprijed
[ sosingus @ 31.03.2016. 19:26 ] @
Mene zanima ako neko zna kako mogu da dovedem decu ako mi suprug ne polozi A1? Imam radnu vizu na tri godine.
[ Au197/79 @ 23.07.2016. 14:08 ] @
Evo da podelim sa vama informaciju o spajanju porodice.

Zvanično se spajanje radi tako što onaj ko noće da se spoji podnosi zahtev u svoj matičnoj državi. Npr. moja supruga bi morala iz Beograda da podnese zahtev.

Nezvanično ali samo u posebnim uslovima moguće je i iz same Nemačke podneti zahtev uz prethodno prikupljenu svu dokumentaciju iz Srbije i to u provih 90 dana od dolaska u Nemačku kao turista.

Za takvu mogućnost sam prvo čuo od kolege za kojega su iz firme urgirali za spajanje iz Nemačke. A onda sam pitao službenicu prilikom uzimanja EU plave karte (kad se kovertuje ulazna koja važi 3 meseca u četvorogodišnju) koja mi je potvrdila mogućnost. Pitao sam da li je i za nas to moguće budući da je supruga u 4. mesecu trudnoće pa joj nije do putovanja tamo-vamo. Dakle moguće je ponekad :)

[ Superflafi @ 07.09.2016. 12:24 ] @
Molim Vas da mi napišete da li se i iz Vašeg iskustva ispostavilo tačno ovo sa predajom dokumenata za vizu u samoj Nemačkoj, iako je osoba došla na turistički boravak kod supružnika. Suprug i ja smo u identičnoj situaciji zbog moje trudnoće i mnogo bi nam značilo ukoliko je tako nešto izvodljivo. Hvala unapred!
[ Au197/79 @ 08.09.2016. 23:21 ] @
Ja sam dobio takvu informaciju, evo za koji dan ćemo i lično isprobati pa javljam utiske
[ Au197/79 @ 30.10.2016. 17:20 ] @
Citat:
Au197/79:
Evo da podelim sa vama informaciju o spajanju porodice.

Zvanično se spajanje radi tako što onaj ko noće da se spoji podnosi zahtev u svoj matičnoj državi. Npr. moja supruga bi morala iz Beograda da podnese zahtev.

Nezvanično ali samo u posebnim uslovima moguće je i iz same Nemačke podneti zahtev uz prethodno prikupljenu svu dokumentaciju iz Srbije i to u provih 90 dana od dolaska u Nemačku kao turista.

Za takvu mogućnost sam prvo čuo od kolege za kojega su iz firme urgirali za spajanje iz Nemačke. A onda sam pitao službenicu prilikom uzimanja EU plave karte (kad se kovertuje ulazna koja važi 3 meseca u četvorogodišnju) koja mi je potvrdila mogućnost. Pitao sam da li je i za nas to moguće budući da je supruga u 4. mesecu trudnoće pa joj nije do putovanja tamo-vamo. Dakle moguće je ponekad :)



Evo da podelim i rezultat. Prvo smo otišli u KVR u Minhenu 19. septembra, ali je tamo bila tolika gužva da su nam zakazali termin za 24. oktobar i nisu pravili nikakav problem sa činjenicom da sve radimo iz Nemačke a da nemamo ulaznu vizu iz Srbije. Dali su nam spisak dokumenata koji je donekle bio drugačiji od onog iz Srbije. Recimo tražili su ne samo ugovor o stanu sa kojeg se vidi kvadratura već i bankarski izvod da stan stvarno i plaćamo. Na spisku nije bilo međunarodnih izvoda iz knjige venčanih i rođenih (za dete). Formular je takođe drugačiji, bez slika...

Međutim 24. oktobra, neki mladi nadobudni službenik kreće da se pravi pametan. Kao nemate ulaznu vizu. Kažem mu šta mi je njegova koleginica rekla kad sam ja svoju vadio te da kad smo 19. septembra došli da nam nisu ništa rekli. Dodao sam i da je supruga na kraju 7. meseca trudnoće, na šta je on rekao da se do 9. meseca može putovati avionom :) No on tu pita nešto koleginicu u kancelariji i odluči da nas usluži onako nevoljno.

I poče da traži dokumenta koja nam 19. septembra nisu pomenuli. Ali mi smo bili spremni, sve smo poneli. Ipak imamo mi iskustva sa mnogo gorom birokratijom nego što taj službenik može da zamisli. Traži nam i slike i izvode. Mi izvadili kad on krenu da priča kako nije izvod preveden i kako nema apostil. Tu ja krenem da mu deklamujem da po Bečkoj konvenciji iz 1976. godine postoji međunarodni izvod iz knjige rođenih i venčanih koji se priznaje u celoj EU. Tu on pogleda zadnju strani i prihvati dokument :) Kroz pola sata smo izašli sa 2 dozvole za boravak u 2 pasoša.

Još jedna zanimljivost: ovde ne morate ništa da kopirate od dokumenata. Njihov je to posao. Samo što su se ovi iz njihove ambasade videvši u kakvoj su zemlji i sami iskvarili pa traže po 2 kopije svega. Valjda vele kad nas sopstvena birokratija kopulira što bi nas oni štedeli

[ gate4 @ 10.11.2016. 15:53 ] @
Molio bih nekoga ko je upucen da mi odgovori na pitanje. Hvala

U januaru sledece godine idem u Njemacku da radim i zivim. Imam papire Hrvatske, tako da sma gradjanin EU. Ja bih htjeo u najkracem roku da spojim porodicu, tj da mi zena dodje. Mi smo se uzeli skoro, tako da ona ne moze odmah dobiti moje papire. Ona je gradjanin BiH. Sta je njoj potrebno od dokumentacije, da li ona mora ici u Sarajevo po vizu, da li za nju vrijedi sve isto kao i za gradjene BiH iako je ona zena gradjanina EU koji radi u Njemackoj. Njemacki jezik zna?????
I sta je meni potrebno tamo u Njemackoj da imam da bi ona dosla meni.
Hvala :)
[ Jasmin.m88 @ 04.12.2016. 20:17 ] @
Dobar Dan svima imam jedno pitanje prosle godine u avgustu otprilike Sam bio Na azilu u nemackoj u decembru nije mi bio normalno odobren aziil bio sam 6 meseci ukupno Na azilu potpisao Sam frajvili Kako se vec zove ne znam tacno nisam hteo da uzimam advokata nista otisao Sam o svom trosku dobrovoljno rekli su mi da ako se dobrovoljno potpisem necu imati zabranu medjutim posle kad Sam se potpisao rekli su mi da imam deset meseci zabranu za nemacku Ali mi nista nisu udarili u pasos... U Tom vremenu dok sam bio Na azilu upoznao sam nemicu rodjena u nemackoj prava nemica normalno nismo mogli da se vencamo u nemackoj dok sam bio pod azilom jer sam morao da odem u decembru I ona je krenula samnom vencali smo se u srbiji 14 avgusta ove godine ja Sam uzeo njeno prezime.. Naravno pre toga da napomenem Na granici sam platio da ne dobijem zabranu I nisu mi udarili pecat kad sam se vracao za srbiju... U srbiji sam promenio pasos sa njenim prezimenom...ona je Bila kod Mene mesec Dana pa se vratila jer ima dvoje male dece iz drugog braka... Ja Sam posle u martu pokusao ponovo da odem kod nje da probam tamo sve da zavrsim za vizu I prosao bez problema granicu pokusao da polozim kurs A1 nisam uspeo nisam polozio hvalilo mi je 9 bodova..vratio sam se za srbiju bio sam tri meseca turisticki kod nje I vratio se za srbiju...posle u septembru ove godine sam ponovo otisao kod nje u posetu jer da napomenem ovo je brak iz ljubavi nije zbog papira!..I opet sam prosao granicu bez problema sad mi istice 3 meseca moram ponovo da se vratim za srbiju Ali ovog puta sa namerom da polozim kurs u srbiji sto sam trebao odavno da uradim I da predam za vizu... E sad moje pitanje je mi smo 11 meseci u braku legalnom I zajedno 6 meseci se zabavljali dali moze neko da mi pomogne da mi odgovori dal cu imati neki problem kad budem predavao za vizu zbog azila zbog te zabrane koju sam dobio u decembru prosle godine 10 meseci mada je Po mom zakljucku ona I prosla jer je sad Decembar a I u tom vremenu sam pod takozvanom zabranom legalno bez problema prolazio granicu... Dali je imao Neko slicna iskustva I dal cu imati problem sto sam uzeo zenino prezime... Ako Neko moze da mi odgovori hvala unapred pozzz
[ fat_fingers @ 13.06.2017. 17:55 ] @
Molim pomoć.
Da li neko ima iskustva ili zna nekoga sa istim? Naime, radi se o sledećem. Imam mogućnost da dobijem posao u Njemačkoj, imam troje djece od kojih je srednje dijete sa posebnim potrebama. Da li neko zna kakva je politika prilikom spajanja porodice i prijema u državljanstvo djece sa posebnim potrebama. Poslao sam pitanje direktno u ambasadu, ali imam osjećaj da se nekome jednostavno nije dalo tražiti odgovor na moje pitanje, pa mi je odgovorio da moramo prvo podnijeti zahtjev za spajanje porodice, pa će se to razmatrati u samom procesu donošenja odluke o spajanju...?!
Hvala,
[ bojanskopje @ 15.08.2017. 03:19 ] @
Zena moja je dobila Bugarski pasos planiramo da odemo celu porodicu u EU clanica. Mozete li dati neki savet koja drzava ima najdobru socijalnu politiku i gdje je to najbezbolnije da se odselimo. Hvala vam unapred.
P.S. Nemamo posao ni stan ni ja ni ona.
[ Sziasztok @ 23.08.2017. 13:50 ] @
Pozdrav svima.
Ako neko moze da mi odgovori.
Naime, imam ponudu za posao u Nemackoj, tamo bih radio svo vreme, ali se firma, u kojoj sam zaposlen, nalazi u Sloveniji, i ja bih se vodio kao zaposlen u Sloveniji. I vizu dobijam preko Slovenacke ambasade. Pitanje je, kako uraditi spajanje porodice ako zivim i radim u Nemackoj?
[ Nela1706 @ 26.08.2017. 17:51 ] @
Jeste li ikad rijesili ovaj problem jer se ja nalazim trenutno u istoj situaciji?
[ klepetalo @ 16.12.2017. 21:28 ] @
Da ozivimo malo temu! :)
Spajanje non eu-non eu:
Supruznik koji je ostao u Srbiji/BiH zakazuje termin u Ambasadi u maticnoj zemlji za spajanje porodice. Potrebna dokumentacija je sva koja pise na sajtu ambasade. Osim toga: 10-15qm po osobi u stanu bez kupatila, hodnika i kuhinje(zavisi od pokrajine do pokrajine). Netto plata treba da pokriva 736€ za par supružnika i warm kiriju (najam i komunalije).
Za decu postoji dodatna suma koju treba uracunati, tabelu cu naknadno dodati.
Spajanje eu-non eu:
Ukoliko je jedan od supruznika eu, nije potrebno vrsiti spajanje preko Ambasade, vec odmah u Nemackoj!
Pronadjite zakon koji to podrzava i u Auslendebehörde, Landratsamt ponesite da vas ne vracaju sa saltera. Od pokrajine zavisi da li ce traziti platne liste i kvadraturu stana. Najcesce su platne liste dovoljne.
Spajanje sa Nemackim drzavljaninom:
U zadnje vreme (mesec-dva unazad) ljudi uspevaju sve zavrsiti u De. Potreban je samo certifikat A1 i internacionalni vencani list. Raspitajte se.
Ukoliko ima neko nesto da doda-slobodno, htela sam da pomognem.
Srecno!
[ klepetalo @ 16.12.2017. 21:36 ] @
Sto se tice slovenackih radnih dozvola, ukoliko imate prijavljen boravak u Sloveniji duze od godinu dana, sva procedura se zavrsava u Ljubljani. Udjite na sajt Ambasade i informisite se, nema potrebe cekati termine u non-eu zemljama po pola godine i vise, jer se u Ljubljani sve resava za maximum 10-ak dana.
Plave karte za Nemacku imaju prednost, nakon zakazivanja termina za spajanje porodice u maticnoj zemlji (RS ili BIH) sa osobom koja ima plavu kartu, posaljite e-mail Ambasadi sa registracionim brojem i objasnjenjem, postoji mogucnost da Vam se dodeli neki vanredni termin.
[ ser_mari5ha @ 29.01.2018. 13:25 ] @
Citat:
Da ozivimo malo temu! :)
Spajanje non eu-non eu:
Supruznik koji je ostao u Srbiji/BiH zakazuje termin u Ambasadi u maticnoj zemlji za spajanje porodice. Potrebna dokumentacija je sva koja pise na sajtu ambasade. Osim toga: 10-15qm po osobi u stanu bez kupatila, hodnika i kuhinje(zavisi od pokrajine do pokrajine). Netto plata treba da pokriva 736€ za par supružnika i warm kiriju (najam i komunalije).
Za decu postoji dodatna suma koju treba uracunati, tabelu cu naknadno dodati.
Spajanje eu-non eu:
Ukoliko je jedan od supruznika eu, nije potrebno vrsiti spajanje preko Ambasade, vec odmah u Nemackoj!
Pronadjite zakon koji to podrzava i u Auslendebehörde, Landratsamt ponesite da vas ne vracaju sa saltera. Od pokrajine zavisi da li ce traziti platne liste i kvadraturu stana. Najcesce su platne liste dovoljne.
Spajanje sa Nemackim drzavljaninom:
U zadnje vreme (mesec-dva unazad) ljudi uspevaju sve zavrsiti u De. Potreban je samo certifikat A1 i internacionalni vencani list. Raspitajte se.
Ukoliko ima neko nesto da doda-slobodno, htela sam da pomognem.
Srecno!

Da probam da ozivim temu 2 put :)

Naime, ovo je identicno pitanje/odgovor koji i mene muci, da li je moguce spajanje porodice izvrsiti direktno u Nemackoj (eu sa non eu gradjaninom) i da li je u tom slucaju non eu supruznik koji se spaja sa eu u obavezi da ima polozeni sertifikat na nivou a1?
Dodao bih, dalje, kada non eu predju u nemacku, kakva je procedura za dobijanjem uslova za pocetak trazenja posla ? Da li moze automatski ili treba i tu da se konkurise za radnu vizu recimo?

Hvala svima!
[ @ 02.02.2018. 11:40 ] @
Postovanje svima ako neko ima isti problem molim za odgovor muz ima BiH pasos živi i radi u njemackoj ima neograničenu vizu dali se moze aplicirati za vizu za spajanje porodice u njemackoj da ne apliciram u sarajevskoj ambasadi jer to se dugo čeka i po godinu dana vjencani smo u bosni molim vas ako neko ima iskustva sa tim da mi odgovorite.
[ Perke5190 @ 26.08.2018. 08:52 ] @
Postovani,

Na razlicitim mestima nailazim na razlicite odogovore pa bih hteo da dodjem do ispravne informacije
po pitanju spajanja porodice non EU - non EU, Srbija u pitanju.

Ja sam nosioc plave karte u Nemackoj.

Da li porodica moze izvrsiti spajanje direktno ovde u Nemackoj, bez posete ambasadi u Beogradu?

Cak i u ovoj temi postoje oprecne izjave oko ovoga pitanja a u svetlu višemesečnog čekanja na ambasadu u Beogradu, ovo postaje goruća tema.


Pozdrav
[ Perke5190 @ 26.08.2018. 09:04 ] @
Citat:
Au197/79:
Citat:
Au197/79:
Evo da podelim sa vama informaciju o spajanju porodice.

Zvanično se spajanje radi tako što onaj ko noće da se spoji podnosi zahtev u svoj matičnoj državi. Npr. moja supruga bi morala iz Beograda da podnese zahtev.

Nezvanično ali samo u posebnim uslovima moguće je i iz same Nemačke podneti zahtev uz prethodno prikupljenu svu dokumentaciju iz Srbije i to u provih 90 dana od dolaska u Nemačku kao turista.

Za takvu mogućnost sam prvo čuo od kolege za kojega su iz firme urgirali za spajanje iz Nemačke. A onda sam pitao službenicu prilikom uzimanja EU plave karte (kad se kovertuje ulazna koja važi 3 meseca u četvorogodišnju) koja mi je potvrdila mogućnost. Pitao sam da li je i za nas to moguće budući da je supruga u 4. mesecu trudnoće pa joj nije do putovanja tamo-vamo. Dakle moguće je ponekad :)



Evo da podelim i rezultat. Prvo smo otišli u KVR u Minhenu 19. septembra, ali je tamo bila tolika gužva da su nam zakazali termin za 24. oktobar i nisu pravili nikakav problem sa činjenicom da sve radimo iz Nemačke a da nemamo ulaznu vizu iz Srbije. Dali su nam spisak dokumenata koji je donekle bio drugačiji od onog iz Srbije. Recimo tražili su ne samo ugovor o stanu sa kojeg se vidi kvadratura već i bankarski izvod da stan stvarno i plaćamo. Na spisku nije bilo međunarodnih izvoda iz knjige venčanih i rođenih (za dete). Formular je takođe drugačiji, bez slika...

Međutim 24. oktobra, neki mladi nadobudni službenik kreće da se pravi pametan. Kao nemate ulaznu vizu. Kažem mu šta mi je njegova koleginica rekla kad sam ja svoju vadio te da kad smo 19. septembra došli da nam nisu ništa rekli. Dodao sam i da je supruga na kraju 7. meseca trudnoće, na šta je on rekao da se do 9. meseca može putovati avionom :) No on tu pita nešto koleginicu u kancelariji i odluči da nas usluži onako nevoljno.

I poče da traži dokumenta koja nam 19. septembra nisu pomenuli. Ali mi smo bili spremni, sve smo poneli. Ipak imamo mi iskustva sa mnogo gorom birokratijom nego što taj službenik može da zamisli. Traži nam i slike i izvode. Mi izvadili kad on krenu da priča kako nije izvod preveden i kako nema apostil. Tu ja krenem da mu deklamujem da po Bečkoj konvenciji iz 1976. godine postoji međunarodni izvod iz knjige rođenih i venčanih koji se priznaje u celoj EU. Tu on pogleda zadnju strani i prihvati dokument :) Kroz pola sata smo izašli sa 2 dozvole za boravak u 2 pasoša.

Još jedna zanimljivost: ovde ne morate ništa da kopirate od dokumenata. Njihov je to posao. Samo što su se ovi iz njihove ambasade videvši u kakvoj su zemlji i sami iskvarili pa traže po 2 kopije svega. Valjda vele kad nas sopstvena birokratija kopulira što bi nas oni štedeli



Upoznao sam osobu iz Srbije sa plavom kartom koja je isto pokusala spajanje non EU - non EU u Berlinu, bez vize iz Srbije za clanove porodice, i nisu joj dozvolili.
Nismo uspeli ustanoviti kad ovo moze a kada ne?

Ako moze uvek, koja je funkcija ambasade u Beogradu u slucaju spajanja porodice?
[ michaelk @ 31.08.2018. 11:57 ] @
Pozdrav,

kratko da vam odgovorim, NE MOZETE to uraditi u Nemackoj. Morate uvek aplicirati za ulaznu vizu u zemlji porekla! Ista vam vazi 1 mesec i u tih mesec dana, po dolasku u DE morate podneti zahtev za boravisnu dozvolu u uredu za strance.

Ako se pak vencavate sa nekim ko ima trajnu boravisnu dozvolu (Niederlassungerlaubnis), onda sve mozete zavrsiti u DE.