[ milos 2 @ 20.10.2015. 21:38 ] @
Pozdrav, U stanu imam SBB-ov ruter cisco EPC3928, medjutim i pored njegove jacine (jaci signal nego kod nekih rutera koje sam probao) ja u susednoj sobi hvatam manje od pola jacine signala. Postavio bih u drugu sobu isto jedan ruter, medjutim ne bih zeleo da moram da rucno prelazim sa jedne mreze na drugu, a morao bih, jer ja ostajem konektovan na ovaj ruter ali sa mnogo manjim signalom. Ja znam da tu uslugu pruza CISCO wireless controller, medjutim on radi samo sa access point-ima koji kostaju 600 evra.

Moje pitanje je da li postoji slicno resenje mikrotik-a ili ubiquiti-ja?

Znaci ne trebaju mi sve ostale funkcije controller-a samo to da se telefon automatski nakaci na drugi ruter.


Hvala u napred.
[ Joja82 @ 23.10.2015. 07:33 ] @
Pa kod CISCO-a je i taj kontroler skup. Licencira se prema broju AP-ova.

Pa postojo kod mikrotika CAPsMAN se zove. Ali isto tako moras da imas glavni mikrotik na kom ces da podesis CAPsMAN i mikrotik AP koji rade kao CAP uredjaji.
Ali mozes i bez toga ako kao drugi stavis Mikrotik i namestis mu niski prag kad ce da prekine vezu.

To mozes podesiti u wireless access listi. Kazes da je stigan strenght range onaj koji je najmanji za njega kad dodjes u drugu sobu.

[ tuxserbia @ 23.10.2015. 08:36 ] @
Najverovatnije nisam dobro razumeo zahtev, ali zar ne bi bilo koji ruter od 20-ak evra završio posao proširenja mreže?

Ja konkretno imam dva tp-link 841N zakačena LAN-LAN na modem, isključen DHCP, isti SSID, drugi kanal, i funkcioniše ok.

Mada ako je stan na jednom spratu, pre bih premestio taj postojeći u centralni deo stana, pročešljao kanale nekim WiFi analizatorom, smanjio snagu po potrebi i pokrio ceo stan jednim uređajem.

Opet kažem, verovatno nisam uopšte ukapirao početno pitanje.