[ junior95 @ 28.10.2015. 00:25 ] @
Kod prijatelja na racunaru za prilicno kratko vrijeme crkla su dva ili tri hard diska. Interesje me da li bi tome mogao biti uzrok nesto drugo osim napajanj, recimo ploca ili bilo sta drugo, jer daje meni taj racunar, ubacit cu ja drugo napajanje, ali strah me da ne crkne i meni disk, ako je nesto drugo uzrok a ne napojna jedinica
[ pctel @ 28.10.2015. 00:33 ] @
Moyda toplota, ako je neko malo kuciste sa losom cirkulacijom vazduha. Pipnes HDD prstima, pa ako je vreo eto ti odgovora - ugradi mu ventilator za HDD i ima da radi godinama. Mozda je suvisno pitati ali za svaki slucaj - da nema on obicaj cesto da pomera kuciste?
[ Miroslav Cvejić @ 28.10.2015. 10:15 ] @
Možda nije imao uzemljenje.
[ junior95 @ 28.10.2015. 17:52 ] @
Hvala, pctel, moze biti, ali svakako, ja necu uzeti cijelu kuciste, samo plocu, procesor i memoriju uzimam i ugradjujem u svoje kuciste, i moja napojna ce ostati u mome kucistu, tako da je problem napojne i pregrijavanja rijesen.

Miroslave, mislite, na uzemljenje/nulovanje u uticnici ili nesto drugo, mislim da je instalacija u stanu nulovana, tako da vjerovatno nije ni to, ako ste na to mislili.

Mene interesuje, da li postoji mogucnost, da je kakva greska do ploce, da li maticna ploca moze da pravi takav problem, pa da i meni ne crkne disk, jer, prakticno, napojna ce biti moja, moje kuciste, tako da ce i hladjenje biti drugo, u toj prici ostaje samo njegova maticna ploca, zato me strah da li moze biti ona na neki nacin uzrok tomu crkavanja diskova.