[ KUM_RS @ 29.10.2015. 08:36 ] @
DVD rezac na navedenom laptopu, radi cita cd, dvd, reze i jedne i druge, medjutim problem je kada se ubaci instalacioni cd od xp operativnog sistema stalno prikazje kao da je ubacen prazan cd/dvd,operativni sistem je windows 10 isto se desavalo i na win 8.1?

vise vrsta drajvera probano, neko misljenje?
[ calexx @ 29.10.2015. 14:49 ] @
Ne sećam se da sam ikada instalirao drajvere za rezač pa preskoči taj deo. Ako već čita razne CD i ostalo a ne čita taj jedan, ja bih krenuo odatle a ne od hardvera. Da li ga uopšte ne vidi ili ne vidi sadržaj ili samo neće da se startuje? Kako se vidi u drugom rezaču?
[ KUM_RS @ 02.11.2015. 11:03 ] @
Nevidi sadržaj jednostavno ga prikazuje kao prazan, to se desava samo sa instalacionim diskom xp operativnog sistema, a buta ga normalno?
[ Miroslav Cvejić @ 02.11.2015. 11:08 ] @
Možeš li taj XP instalirati u VM?
[ gilopile @ 02.11.2015. 11:14 ] @
I meni je jedan laptop na taj nacin zagorcavao zivot. Nisam uspeo da nadjem firmware za moj model DVDRW-a, ali pokusaj ti za svoj i flesni ga najnovijim ili narezi taj XP na nekoj drugoj marki CD-a i na manjoj brzini. Pokusaj i XP da narezes na nekom drugom rezacu, jer sam i tako sam znao da resim problem. Uvek sam mislio da ce pre da procita sadrzaj kada se reze na istom rezacu, ali sam se prevario.

@Miroslave, verovatno ne moze, jer kada ubaci CD u citac ne vidi sadrzaj diska. Nema veze ovo sa drajverima, vec mislim da je neka nekompatibilnost CD medija, da jednostavno firmware zeza i ne saradjuje sa odredjenim nacinom rezanja i ko zna sta jos...
[ Miroslav Cvejić @ 02.11.2015. 11:48 ] @
Moje pitanje se više odnosilo šta će mu 15 godina star OS na tom laptopu ako nije za VM.
[ gilopile @ 02.11.2015. 11:58 ] @
Aha, ok. Onda mu ne treba CD, jednostavno ga instal kroz .iso :)
[ anon142305 @ 02.11.2015. 12:00 ] @
Jel taj CD dobro narezan, kao butabilni disk? I kako se ponasa na nekom drugom kompjuteru?
Ovo nisam razumeo
Citat:
KUM_RS:
Nevidi sadržaj jednostavno ga prikazuje kao prazan, to se desava samo sa instalacionim diskom xp operativnog sistema, a buta ga normalno?


Sto se firmware za DVDROM tice, ja sam ih instalirao.
[ KUM_RS @ 02.11.2015. 13:35 ] @
Pokrece ga u VM, buta ga na istom racunaru, samo ga prikazuje kao prazan, evo nakon par dana čačkanja izgleda da je do medija odnosno cd PROMEDIA nije kompatibilan, kada sam ga kopirao na VERBATIM ocitava ga normalno