[ 299792 @ 30.10.2015. 16:14 ] @
Zdravo svima,

Interesuje me da li ima neko iskustva (licna ili od nekoga) o radu u Grupi za gravitaciju, cestice i polja pri Institutu za fiziku? Naime iako sam zavrsio Elektrotehniku (bivsi odsek za Tehnicku fiziku) razmisljam o eventualnom upisu na doktorski program i ova oblast me zaista privlaci i imam znanje iz nje (sam sam ga stekao), a navedena grupa je radi. Takodje video sam da je nekoliko clanova zavrsilo Tehnicku fiziku pa se onda prebacilo u fundamentalnu fiziku.

Sta mislite koliko je moguce raditi na projektu za vreme doktorskih studija odnosno biti zaposlen pri toj grupi (uslovno receno zaposlen)?


Hvala puno!

Pozdrav
[ vladd @ 08.11.2015. 16:21 ] @
Prelazak sa ETF-a na fundamentalnu fiziku je iz nekoliko razloga, saradnje IF-a sa fizickim fakultetom, nekim uslovljavanjima oko mentorstva-slusanja predmeta, i pre svega cene doktorskih studija.

Na ostala pitanja prosto nema odgovora, ceka se zakon o NID-u, ceka se nov projektni ciklus, mozda od aprila(konkurs je obecan za sredinu Novembra), taman toliko je produzena zabrana zaposljavanja, od kraja godine(projektnog ciklusa) krece "avansno" finansiranje, do aprila, i sigurno nema ubacivanja na projekat.
[ 299792 @ 14.11.2015. 14:02 ] @
Pa hvala na odgovoru :) , bas sam pomislio da niko nece odgovoriti :(...

Inace u prvoj recenici si cini mi se zaboravio da napises pridev, ''...je iz nekoliko razloga _______ ....". Pretpostavljam da si hteo da napises tesko ili skoro nemoguce?

Nisam razumeo ovo oko cene doktorskih studija, zar nisu one relativno jeftine (~50 000din/godina)?
[ vladd @ 29.11.2015. 19:42 ] @
Negde su 50k, a negde su 260k(ETF). Pri tome, po novom predlogu zakona o NID-u, nece biti moguce placanje skolarine iz DMT parcela finansiranja projekata.

Uopste nije sjajna perspektiva.

Da, prva recenica je kompletna, nakon zareza su nabrojani razlozi (potrebe) prelaska...