[ turoksrb @ 31.10.2015. 07:54 ] @
Poz, imam problem sa navedenim procesorom.. Namesten je na auto adapt ili kako se to vec zove, da koristi koliko mu treba... E sad problem je taj sto u csgo (igricu koju bi trebalo da jede), ponekad koristi 2.5ghz+ i tad mi je fps kako treba (oko 300 zakucan), ali cesto pada rad procesora na 0.77-1.3ghz sto je katastrofa, odmah pocinje da se gusi igra...

Zanima me kako da mu stavim minimalnu brzinu rada? Samo se menja voltaza ili onaj min cpu cache ratio? :)

maticna asus z97-a ..

preko prime95 ne izbacuje nikakve greske, radi na stok kuleru (100% load) na oko 70 stepeni... Ovo je pocelo od sinoc da mi se desava.. ?

Hvala na svakoj pomoci..
[ Miroslav Cvejić @ 31.10.2015. 11:48 ] @
Izgleda mu je ti 70°C mnogo.

Ohladi ti to malo bolje.
[ turoksrb @ 31.10.2015. 13:10 ] @
Nije temperatura problem.. ne prelazi 50 kad radi normalno.. to je doslo do 70 na konstantnom full loadu posle 10min.. :) Mislim ne kazem da je ok temperatura, ali ne pravi ona ovaj problem, jer pratim situaciju na drugom ekranu, bukvalno na 40 stepeni isto desavanje, rad procesora ode na 0.77ghz ... to mu je kao najniza tacka i tako stoji par desetina sekundi ... Videcu nocas da nadjem opciju za konstantnu brzinu cpua, na proslom amdu sam tako drzao, radio komp 3x bolje nego na auto :D
[ Binary Mind @ 02.11.2015. 19:23 ] @
Izgleda da CPU ne miriše Kanter!

Promeni "Power Plan" na "High Performance" u Windows 10...