[ goranmbre @ 04.11.2015. 07:50 ] @
Pozdrav svima,
Imam problem sa WiFijem pa cu probati da opisem.

Ukoliko net koristim ovako
ISP--->TP-Link Ruter WR741------WIFI------>NETIS WF2411D---kabl-->TP-Link WR741-----WiFI ili kabl----->PC
Brzina ne prelazi za download < 1Mb/s , upload je 2Mb/s

Ukoliko se povezem
ISP--->TP-Link Ruter WR741------WIFI------>PC
Brzina je da kazem OK, downlaod 8-10Mb/s, upload 2Mb/s.

U cemu je problem kod prvog povezivanja?
[ deki77 @ 04.11.2015. 09:45 ] @
Jesi možda gledao parametre u CP da ti nije Bandwidth Control pod "Enabled" čekirano i podešena min i max Bandwidth..neki od rutera..
[ darence @ 10.01.2016. 13:59 ] @
Imam sličan problem, pa bih zamolio za pomoć.
Mreža izgleda ovako
Code:
adsl ruter ---> wifi ruter ---> (wireless) ---> wifi ruter koji je u client modu ---> kompjuter.
                     |
                  laptop

Na prvi wifi ruter je nakačen laptop i na njemu internet normalno radi. Problem je na drugom delu mreže. Na ovom kompjuteru poslednjem internet je suviše spor ali samo download. Upload radi normalno. Takođe, probali smo da kopiramo fajlove tako da idu preko ovog wifi-a i to ide suviše sporo. Isprobani su razni ruteri, opet sve isto. Signal od wifi rutera do ovog clienta je odličan. Isprobana dva različita rutera u ulozi klijenta i sa svakim je isto. Takođe isprobani i razni wifi ruteri i opet isto.
Pre ovih problema mreža je dugo vremena savršeno radila. Jednom je bilo problema, pa smo promenili kanal na kome je wifi i proradilo je ali sad opet pravi problem koji kanal ne rešava.
Da li neko ima ideju šta bi moglo da bude? Inače dhcp je aktivan samo na adsl ruteru i cela mreža je u istom ip opsegu. Wifi ruter i ovaj klijent imaju fiksne ip adrese.
[ dejan_m90 @ 05.04.2016. 10:22 ] @
Ako imate vise rutera, tako da se njihovi radijusi zracenja poklapaju probajte da promjenite kanale na kojim rade. Jedan postavite na kanal 2 a drugi na 8 recimo...Isto tako ako u blizini ima drugih AP pogledajte na kojim kanalima oni rade. Samo vodite racuna da se ne preklapaju.
[ DeejayIgor @ 16.11.2016. 00:47 ] @
Ili ako se preklapaju signali da se jedan stavi u bridge, ili kao sto dejan rece zamena kanala, moze za to da se koristi wifi analyzer za Android uredjaje, jednom uredjaju stavis najrastereceniji kanal sa niskom a drugom sa visokom frekvencijom
[ acapn91 @ 23.11.2016. 14:53 ] @
Evo da pitam i ja, imam slican problem.

Mreža se sastoji od dva TL-WR740N rutera i Airlive WL5460-AP kao veza između ta dva rutera. Skica mreže je dole. Dakle, prvi TL-WR740N šalje internet putem wifi signala, Airlive prima taj signal i preko UTP kabla ga sprovodi do drugog TL-WR740N koji dalje internet širi putem wifija i utp-a. Airlive se preko POE napaja UTP-om. E sad, oko podesavanja i IP adresa ništa nisam dirao, sve je po defaultu, i kada sam prvi put sve povezao i Airlive postavio na Client sve je radilo super. Svi šerovani folderi su se videli, prenos podataka ok, internet super radio. Problem se javio sutradan, jer se airlive diskonektovao sa prvog TL-WR740N koji inače salje net. Kada sam usao u Airlive, skenirao mreže i ponovo se konektovao proradio je. Opet posle par sati se sam diskonektovao. Posle sam promenio režim i stavio airlive u WISP, takođe je radio par sati i diskonektovao. Desi se nekad da se mreža ne prekida po dva-tri dana, tada internet i mreža generalno ok funkcioniše, a takođe se desi i da internet radi ali jako sporo (brzina bi trebalo da bude 15 mb/s a radi na < 1 mb/s). Nedavno sam promenio kanal prvog 740n rutera ali ni to ne daje rezultate.

Inače, jačina signala između airlive i TL-WR740N je 50-60%, varira u tom opsegu. Ranije mi je taj airlive radio fino i na 20%, tako da ne verujem da je do jačine signala.


Može pomoć?