[ nindza52 @ 15.11.2015. 10:48 ] @
Skoro sam skenirao wifi programom FING i nasao nekoliko uredjaja koji koriste moju mrezu.. Obzirom da sam bio sam u tom trenutku, prebrojao sam uredjaje i shvatio da tu ima neceg vise... Usao sam u ruter (192.168....) i promenio ime mreze i sifru.. kad sam ponov skenirao naisao sam na neku Alpha network koji je prikacen na moj wifi.. ulaskom u podatke tog device naisao sam na podatak da je u pitanju "12345 NETBUS TROJAN VIRUS". Googlao sam malo i nasao da je alpha neka firm akoja proizvodi kamere i jos neke uredjaje. Posto nikako ne uspevam da pronadjem gde je taj virus, pocinjem da tripujem... Poslovni partner u cijem se objektu nalazi firma ima postavljene kamere.. I kod njega sam skenirao, kad sam se zakacio na njegov wifi, i video da ima Alpha networks.. ali mu nije pisalo da ima ovaj netbus.. Posto koristim 2 telefona, Samsung i Iphone5, izguglah da je android podlozan tom trojancu.. Kontam da, posto se komp ne koristi, on nije svakako korisnik wifi.. dakle ostaje mi da sumnjam na samsung.. kad skeniram mrezu, cas se vidi trojan, cas ne.. kako da znam sta je u pitanu i kako da ga se otarasim? da nije poslovni partner instalirao neku kamericu pa mene nadlgeda ? Odmah raskidamo prijateljstvo ako je tako nesto ! Da nije trojanac na samsungu.. i kako da znam sta radi ? Cak i da nadjem, kako da deinstaliram... googlam danima i vrtim se u krug..kao da nema nekog efektivnog sredstva...
Pomagajte moim vas, tripujem se zesce !
[ vinted @ 15.11.2015. 11:54 ] @
koji ti je model rutera i koliko uredjaja imaš koji se konektuju na taj ruter?
[ nindza52 @ 15.11.2015. 16:01 ] @
huawei, mts-ov... iptv.. ovo sam skenirao sinoc.. kod njega.. samsung je moj pretpostavljam. philips je moj tv, moj aple i ipod moj... to je najstandardnije.. ima jos likova koji koriste moj wifi, ali niko nije u tom trenu bio tu.. samo ovi pomenuti uredjaji koji se i vide na slikama..
... ali ovo alpha..
evo i slika





[ vinted @ 15.11.2015. 16:58 ] @
misim da ti je ta Alfa Network od TV-a nešto. ne ulazim u to kako radi taj TV u smislu da li ima još nešto u sebi. proveri tako što ćeš isključiti TV, pa vidi da li se onda ta Alfa pojavljuje. Isključi TV tako što ćeš kabl da izvučeš iz struje potpuno :)
inače nije moguće da Alfa i Philips imaju iste IP-ije i da rade. Dolazi do konflikta IP-a
[ nindza52 @ 16.11.2015. 09:41 ] @
U pravu si. Proverio sam. Definitivno je na tv. Javlja si i gubi sa ukljucivanjem i iskljucivanjem tv. Sta sad to znaci ? Zasto je kod mene to trojan a kod njega nije ? On moze, siguran sam , da na svom mobu gleda kamere... Kakve to ima veze sa ovom sto ja imam u svom tv ?! Treba li da tripujem ili ne ? Moze li moj tv da me spijunira ?! I primetio sam da mi tv ima neki svoj wifi... Nmg da mu pristupim jer ne znam sifru.. Kako to da nadjem? Nista ne kontam:(

Edit: pronasao sam na sajtu proizvodjaca da tv ima neki svoj wifi i pokusacu da ga iskljucim. Ali sam nasao i podatak da tv ne moze da ima viruse a ocigledno da je suprotno...

[Ovu poruku je menjao nindza52 dana 16.11.2015. u 12:02 GMT+1]
[ vinted @ 16.11.2015. 12:25 ] @
Citat:
nindza52: U pravu si. Proverio sam. Definitivno je na tv. Javlja si i gubi sa ukljucivanjem i iskljucivanjem tv. Sta sad to znaci ? Zasto je kod mene to trojan a kod njega nije ? On moze, siguran sam , da na svom mobu gleda kamere... Kakve to ima veze sa ovom sto ja imam u svom tv ?! Treba li da tripujem ili ne ? Moze li moj tv da me spijunira ?! I primetio sam da mi tv ima neki svoj wifi... Nmg da mu pristupim jer ne znam sifru.. Kako to da nadjem? Nista ne kontam

Edit: pronasao sam na sajtu proizvodjaca da tv ima neki svoj wifi i pokusacu da ga iskljucim. Ali sam nasao i podatak da tv ne moze da ima viruse a ocigledno da je suprotno...

[Ovu poruku je menjao nindza52 dana 16.11.2015. u 12:02 GMT+1]


hajde da krenem od onog tripovanja nema veze ni sa čime sve ono što si na na početku napisao u vezi tvog komšije, kamera....
to je vezano samo sa tim da tvoj TV ima svoju mrežu.
e sada kako da je isključiš (ako hoćeš) uzmeš uputstvo ili google i čitaš ili ako neko ima taj model TV da ti kaže kako se to radi.
što se tiče virusa i malware-a to što ti se javlja upozorenje kada skeniraš to je zbog toga što ti alati tako prepoznaju tu mrežu, a inače nema veze sa tim da je u pitanju bilo kakav virus.
ta mreža ti najverovatnije služi da povežeš TV na wifi i da možeš direktno na TV-u da gledaš na primer Youtbe i ostale takve sajtove, a ko znaš da povežeš i Android u sve to onda možeš ceo TV da kontrolišeš preko Androida i da gledaš....
i što se tiče tvog pitanja "Moze li moj tv da me spijunira ?" odgovor je DA. ali to bi bila potpuno druga tema i jako dugo objašnjenje.

[Ovu poruku je menjao vinted dana 16.11.2015. u 13:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vinted dana 16.11.2015. u 14:00 GMT+1]
[ nindza52 @ 17.11.2015. 17:47 ] @
Ajde sad nastavak price. Sta je ovo? 8000?????? Svaki put promenim sifru na ruteru i ne mogu da shvatim da nesto koristi wifi ako mu nisam dao dozvolu ili ne zna sifru ?!?!

[Ovu poruku je menjao nindza52 dana 17.11.2015. u 18:58 GMT+1]
[ vinted @ 18.11.2015. 09:49 ] @
Citat:
nindza52: Ajde sad nastavak price. Sta je ovo? 8000?????? Svaki put promenim sifru na ruteru i ne mogu da shvatim da nesto koristi wifi ako mu nisam dao dozvolu ili ne zna sifru ?!?!

[Ovu poruku je menjao nindza52 dana 17.11.2015. u 18:58 GMT+1]


najbolje je da malo pročitaš nešto o mrežama i vidiš kako mreže rade i za šta služe pojedini portovi. pretpostavljam da se ovde opet radi o TV-u. taj tvoj TV se najverovatnije kači na mrežu preko vps-a, a ne preko šifre, tako da sa te tačke ti možeš menati šifre u nedeogled neće ništa promenit. ili isključi na TV-u mrežu ili islključi na ruteru vps (ako ima mogućnost).