[ sajo932 @ 15.11.2015. 18:36 ] @
Pozz

Radi se o mini laptop-u compaq mini modela 110 kada se pritisne na power dugme samo se pojavi crna pozadina sa Q logom na sredini display-a i na dnu dvije opcije F9 za vrstu boot-a i F10 za bios setup

tako moze stajati satima i danima a ne moze se niti u jednu opciju uci od f9 ili f10 medjutim kada izvadim hdd tada se moze uci u te dvije navedene opcije dakle imam izbor ali tada ne postoji hdd u njemu

pokusao sam sa izmenom hdd-a, usb flaskom sa vec instaliranim win, ext.hdd nema sanse da se boot-a i da pokrene windows

bilo koju od navedenih hardware-a kada ubacim ili prikljucim opet se vraca na staro freezzzz

Ima li neko ideju koji bi problem mogao biti u pitanju ?

[Ovu poruku je menjao sajo932 dana 15.11.2015. u 21:39 GMT+1]
[ gilopile @ 15.11.2015. 22:41 ] @
Lici da je cipset oduvao, ali za svaki slucaj, ako mozes, izvadi HDD, izvdi flesku, udji u BIOS i ucitaj fabricka podesavanja, pa probaj. Pokusaj i bez fleske da udjes u BIOS i u boot order postavi USB pa onda ubaci flesku i reboot. Ako nece, skopcaj taj HDD na desktop i uz pomoc HDtune proveri ispravnost sektora i pogledaj sta je zabelezio S.M.A.R.T.

Ako je HDD dobar, onda najverovatnje imas problem sa cipsetom.

Sve u svemu, nosenje u servis radi opravke se ne isplati na tom modelu.
[ calexx @ 16.11.2015. 09:15 ] @
Ne znam šta je tačno fleška sa već instaliranim win, ja bih probao neku flešku sa instalacijom ili najbolje neku sa live linuxom. Drugi način može da bude proba tog harda u nekom drugom kompu, verovatno može i desktop.
[ sajo932 @ 30.11.2015. 21:06 ] @
Upravo sam sve redosledom po ko zna koji put do sada uradijo ali uzalud

HDD je 100 % ispravan a na zalost ostaje mi samo da se pomirim sa tim da je chipset u pitanju, dakle za rezervne delove i to je to

Hvala na javljanju