[ Nabukodonosor @ 21.11.2015. 14:59 ] @
Pozdrav drugari. Imam problem sa svojim risiverom. Naime, pre neki dan gledam tv normalno, i ugasim risiver, ujutru ponovo ukljucim i vidim nema signala. Reko mozda je vetar pomerio antenu, i izgubim tu celo popodne trazeci signal. Slucajno nadjem na Astri signal, i posle toga na 16E, oko 97%, bas jak signal. Pustim utakmicu da gledam i posle 10 minuta samo se izgubi signal. Od tada ga vise nisam nasao. Evo ima 10 dana. Menjao sam LNB, isto. Menjao settings, isto. Zezao se po tuner configuration, ali nista. Ali nema razloga da bude softverski problem jer nista nisam dirao mesecima unazad i sve je radilo kako treba. Nazalost nemam drugi risiver za sada da probam da li je do antene/kabla/lnb-a. Jel ima neko ideju sta moze da bude problem?
[ juann @ 21.11.2015. 20:47 ] @
Napajanje, jesi li probao njega da zameniš?
[ Nabukodonosor @ 21.11.2015. 20:52 ] @
Pa ovo je neko drugo, radi mi vec mesecima unazad, ali nije po specifikacijama. Nemam drugo, trazim ceo dan neki adapter drugi, ali ne mogu da nadjem.
[ gilopile @ 21.11.2015. 21:25 ] @
Da, trebalo bi prvo pokusati sa drugim napajanjem, moguce da je to oslabilo i nedovoljno je da stabilno napaja tuner...

Sta pise na tom naapajanju koje sada imas? Koliko Volti, koliko Ampera? Trebalo bi da je 12V i najmanje 3A.

Moze ti posluziti za probu ATX napajanje od kompa. Sa molex-a zuta +12V, crna masa. Spoji i probaj.
[ Nabukodonosor @ 21.11.2015. 21:34 ] @
12V 1.4A. Znam da je slabo, ali nisam imao drugo u tom trenutku.
[ gilopile @ 21.11.2015. 21:47 ] @
Uh, to je bas preslabo. Najverovatnije je ono uzrok tvog problema. Sigurno se grejao ko rerna i u medjuvremenu jos vise oslabilo jer su se kondenzatori rasusili i vise nema snage da ga potera. Nemoj vise da ga prikljucujes dok ne nabavis 12V i minimum 3A. Kao sto rekoh, probaj DM sa ATX napajanjem. Ako nisi vest sa budzenjem, onda bolje batali i to sa ATX da nesto krivo ne spojis, okrenes polarizaciju i sl. pa da odapne, sto bi bila bas steta. Ako znas sta radis, onda probaj. Ako radi, kupis ovaj za 700 kinti i resio si problem:

https://www.kupindo.com/Napaja...pter-ispravljac-punjac-12V-3-A
[ Nabukodonosor @ 21.11.2015. 21:53 ] @
Ma de znam. :) Probacu da nadjem neki drugi. Imam neko napajanje od 500s ali je crklo, probacu da ga popravim.
[ gilopile @ 21.11.2015. 21:56 ] @
Cek, ne znas da ga prespojis na ATX napajanje, a usudices se da popravljas to od DM500, ako sam dobro razumeo? :D
[ Nabukodonosor @ 21.11.2015. 22:21 ] @
Ma ne, kada sam rekao popravim, mislio sam da odnesem kod drugara da ga on pogleda.
[ gilopile @ 21.11.2015. 22:35 ] @
E to je vec druga prica :) Aj pa javi da li je do napajanja bio problem.

Samo, koliko vidim, od DM500 je 2A. Mozes cisto probati, a za duze staze ipak kupi od 3A i miran si. Imas gore link. ( nije moj, da se razumemo ) :)

Pozz
[ Nabukodonosor @ 21.11.2015. 23:01 ] @
Hvala za link, ovo nije skupo. Samo prvo da utvrdim da je to problem.
[ Nabukodonosor @ 23.11.2015. 14:35 ] @
Probao sam drugo napajanje, original za njega, i isto se desava. Znaci nije napajanje problem.
[ gilopile @ 23.11.2015. 14:47 ] @
Ostaje ti da nabavis bilo kakav risiver i skopcaj ga, nadji signal i onda skopcaj DM, ako nema signala, tuner je odapeo. Mozda moze da s sredi, mozda je po koji konnd izlapeo, hladan lem, jer se greju ko sumanuti, tranzistor i sl. A mozda je samo izgubio kontakt na slotu, pa ga izvadis, ocistis kontakte i vratis. To je bar lako i mozes to sam odraditi...Imas opciju i da kupis drugi ako je taj nepopravljiv. Treba da ima za oko30eur da se nadje.
Ima gomila toga na netu o tom tuner-u, opravka i sl.

Evo:
[ Nabukodonosor @ 23.11.2015. 14:54 ] @
Da, to cu sad da uradim, da potrazim drugi risiver da potvrdim da dolazi signal sa antene. Hvala.
[ Nabukodonosor @ 01.12.2015. 18:49 ] @
Nosio sam risiver kod drugara i kod njega radi. :) Znaci, risiver je ispravan, LNB sam probao drugi i sa njim je ista situacija, znaci verovatno je kabl negde u prekidu, sto mi i nema neke logike, jer ide kroz zid, pa preko tavana, a isao sam na tavan i nigde nije prekinut.....